WTCR: Káprázatos magyar siker, Nagy Norbert második lett Szlovákiában

AUTO - WTCR  SLOVAKIA 2018 auto championnat du monde circuit course fia motorsport slovaquie tourisme wtcr juillet NAGY Norbert, (hun), Seat Cupra TCR team Zengo Motorsport, portrait during the 2018 FIA WTCR World Touring Car cup race of Slovakia at Slova
NAGY Norbert, (hun), Seat Cupra TCR team Zengo Motorsport, portrait during the 2018 FIA WTCR World Touring Car cup race of Slovakia at Slovakia Ring, from july 13 to 15 - Photo Jean Michel Le Meur / DPPI
A pole pozícióból rajtolva második helyen ért célba a Zengő Motorsport versenyzője, Nagy Norbert a túraautó-világkupa második szlovákiai futamán. A Cuprával versenyző magyar pilótát csak a mellőle, a második helyről induló Gabriele Tarquini tudta megelőzni, aki meg is nyerte a versenyt a BRC Racing Teamnek a Hyundai i30 N TCR-rel. Harmadik helyen Yvan Muller ért célba, szintén Hyundaijal, az Yvan Muller Racing színeiben, a fiatal magyar Nagy Norbert gyönyörűen verte vissza a négyszeres világbajnok támadásait.
Nagy Norbert érett versenyzéssel szerezte meg a második helyet Forrás: Jean Michel Le Meur / DPPI/Jean Michel Le Meur

A rajtnál Gabriele Tarquini rutinosan kihasználta, hogy ő indult a kedvezőbb ívről, így gyorsan meg is előzte Nagyot, hamar meg is lépett előle. A zengős versenyzőnek ezután csak Yvan Mullerrel kellett foglalkoznia, aki elképesztő rajttal a hetedik helyről a harmadikra ugrott,

de négyszeres világbajnokként sem talált fogást az ifjú magyar titánon, aki élete eddigi legjobb eredményét viheti haza a Szlovákia Ringről.

A BRC Racing Team magyarja, Michelisz Norbert a tizedik helyről indult, és a hetedik pozícióban fejezte be a versenyt.

A végeredmény azonban még változhat, mert a felügyelők Benjamin Lessennes, Tom Coronel és Esteban Guerrieri Hondáját is vizsgálják, a gyanú szerint náluk is ugyanaz a szabálytalanság lehet a turbóval, mint ami miatt elvették Michelisz, Muller és Björk pénteki időmérős eredményét.