Soproni vereségét követően javított a Ferencváros a Borsodi Ligában, a Garami-csapat a 27. fordulóban fölényesen, 4-1-re verte a Videoton gárdáját. Várhidi Péter tanítványai 1-1-es félidő, illetve az 51. perc után emberhátrányban próbáltak pontot rabolni Pomper kiállítása miatt, kevés sikerrel.

Borsodi Liga, 27. forduló:
Ferencváros - Videoton 4-1 (1-1)
Üllői út, 5000 néző
vezette: Dubraviczky
Ferencváros: Szűcs - Vukmir (Jovic, 67.), Dragóner, Gyepes - Kriston, Lipcsei, Vén, Szili (Zombori, 83.), Szkukalek (Keller, 89.) - Gera, Penksa
Videoton: Végh - Kovács, Pomper, Vilotic (Cortes, 73.), Bekő - Szalai, Némedi, Monye, Tóth - Terjék (Sorato, 82.), Földes (Filó, 56.)
gól: Szili (9.), Lipcsei (51., 11-esből), Jovic (74.), Vén (78.), illetve Szalai (32.)
sárga lap: Vén (10.), illetve Vilotic (21.)
kiállítva: Pomper (51.)

9. perc: Vén bal oldali beadása után a fehérvári védőkről Szili elé pattant a labda, aki kapásból, 10 m-ről a kapu közepébe helyezett (1-0).

32. perc: Bal oldali beívelést követően a ferencvárosi játékosok nem tudtak felszabadítani, Szalai 7 m-ről, ballal Szűcs mellett a hálóba lőtt (1-1).

51. perc: Lipcsei bal oldali szöglete után Dragóner fejesét Végh kiütötte, a kipattanó labdát ezúttal Gera fejelte kapura, a gólvonalon álló Pomper kézzel "védett". Dubraviczky játékvezető 11-est ítélt és kiállította a fehérvári játékost. A büntetőt Lipcsei félmagasan a jó irányba vetődő Végh mellett a jobb sarokba lőtte (2-1).

74. perc: Gera indításával Jovic lépett ki a fehérvári védők közül, egy csellel becsapta Véghet, majd 6 m-ről, estében az üres kapuba továbbított (3-1).

78. perc: Lipcsei ívelt be szögletet a jobb oldalról, a kaputól 18 m-re álló Vén kapásból a bal felső sarokba bombázott (4-1).

Az első játékrész kiegyenlített küzdelmet hozott. A második félidőben Pomper kiállítása után a fehérváriak játéka teljesen szétesett.

Garami József: - Az első húsz percben jó teljesítményt nyújtottunk, ez gólt is eredményezett. Aztán feljött a Videoon, nagyszerűen nagyszerűen futballozott, egyenlített is. A második félidőben a győzelem érdekében nagy erőket mozgósítottunk, s a tizenegyest követően számbeli fölényünket sikerült érvényre juttatni. Nehéz meccs volt, dicséret illeti a Videotont.

Várhidi Péter: - Az FTC helyében szégyellném magam, ehhez a győzelemhez egy tizenegyes és egy kiállítás kellett.