A bajnok MTK Budapest nyerte a labdarúgó Szuperkupát miután tizenegyesekkel 3-2-re legyőzte a kupagyőztes DVSC-TEVA együttesét. Sem a rendes játékidőben, sem a hosszabbításban nem született gól. A debreceni közönség és a játékosok a kezdés előtt egyperces néma gyászszünettel emlékeztek Kolonics Györgyre, a kedden 36 évesen elhunyt kétszeres olimpiai bajnok kenusra.

Eredmény, Szuperkupa
DVSC-TEVA - MTK Budapest 0-0 - tizenegyesekkel: 2-3
Debrecen, 5000 néző
v.: Bede (Szpisják, Albert)
DVSC: Csernyánszki - Nagy Z. (Bíró, 78.), Komlósi, Szűcs, Takács - Huszák, Kiss, Leandro, Szakály (Czvitkovics, 46.)- Bogdanovics (Kerekes, 46.), Rudolf
MTK: Végh - Horváth L., Lambulic, Pintér, Pollák - Nagy G. (Pál, 46.), Zsidai, Pátkai, Szabó Á. (Kecskés, 75.) - Urbán (Kulcsár, 99.), Bori
sárga lap: Szakály (40.), Huszák (65.), Kiss (114.), Kerekes (117.), illetve Komlósi (22.), Nagy G. (45.), Lambulic (95.)

Jobban kezdte a találkozót az MTK, de Lambulicék mezőnyfölénye után kiegyenlítetté vált a játék.

A debreceni B közép a második félidő elején több transzparenssel tiltakozott a véleményük szerint áldatlan politikai és szociális állapotok ellen, amelyek az országban uralkodnak.

Magasabb fokozatba kapcsolt a Loki, de Kerekesék elpuskázták a lehetőségeket. Az alacsony színvonalú mérkőzésen a hosszabbításban sem esett gól. A lefújást követően néhány percre kialudt a stadion világítása.

A MTK kezdte a 11-eseket, Lambulic lövését Csernyánszki kivédte, ám Takács is hibázott, kapu fölé lőtt.

Horváth Levente következett, ő a bal kapufát trafálta el, Huszák Tamás végre beköszönt (1-0).

A harmadik közben Pátkai is betalált (1-1), Leandro nagyon gyenge lövését viszont Végh könnyedén ütötte ki a jobb saroknál

Pollák lövése Csernyánszki hasa alatt begurult (1-2), Rudolf a bal alsóba vágta a labdát (2-2).

Az utolsó sorozatban Zsidai értékesítette a büntetőt (2-3), Kerekes gyenge kísérletét azonban Végh hárította, Szuperkupa-győzelemhez segítve ezzel az MTK-t