A Videoton már pénteken, a Kecskemét elleni meccsen megszerezhette volna a bajnoki címet, ehhez azonban alapkövetelmény volt, hogy le kellett volna győznie idegenben a Paksot. Az idény meglepetéscsapata azonban bizonyította, hogy nem véletlenül tanyázik a bajnokság hajrájában is a dobogón az NB I-ben, és Bartha László korai góljával 1-0-ra megverte a Videotont. Sikerével a Paks megelőzte az egy meccsel kevesebbet játszott Ferencvárost, és feljött a második helyre.

Monicomp Liga, 25. forduló:
Paks - Videoton 1-0 (1-0)
Paks
v.: Szabó Zsolt
Paks: Csernyánszki - Heffler T., Éger (Csehi, 90.), Fiola - Mészáros I., Bartha, Báló, Sifter, Magasföldi - Kiss T., Vayer (Gévay, 91.)
Videoton: Bozovic - Andic (Vasiljevic - a szünetben), Lipták, Vaskó, Lázár - Polonkai (Nikolics - a szünetben) Sándor, Elek, Gosztonyi (Farkas B., 69.)- Lencse, Alves
gól: Bartha (6.)
sárga: Bartha (56.), ill. Lipták (67.)

A mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődött, a paksiak játékosának, Magasföldi Józsefnek elhunyt a nagyapja, rá emlékeztek.

A hatodik percben megszerezte a vezetést a Paks. Magasföldi gólpasszal emlékezett nagyapjára, miután egy jobb oldali beadást jó ütemben fejelt le Barthának, aki közelről a kapuba bombázott. Barthának ez volt a nyolcadik gólja az idén. (1-0)

A gólt követő negyedórában mezőnyjáték folyt a pályán, a Videoton többet birtokolta a labdát, de helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani. Kis Károly együttese a gól után kontrákra rendezkedett be, a fehérváriak türelmesen játszva próbálták feltörni a paksi védelmet, sikertelenül.

A 27. percben Lázár felfutása okozott gondot a paksi védelemnek. A jobbhátvéd szépen vitte be a labdát a tizenhatoson belülre, beadásába Éger belevetődött, a labda visszapattant Lázár elé, aki egyből kapura lőtt, Csernyánszki védett.

A 33. percben egy gyors kontra után növelhette volna az előnyét a Paks. A bal oldalon Vayer futott el, jó passzt kapott, ballal a hosszú alsót vette célba, de centikkel a kapufa mellett gurult el a labda.

A 40. percben az előzőnél is nagyobb helyzetet puskázott el a hazai csapat. Magasföldi lépett ki két fehérvári védő között, egy az egyben vezethette a kapusra a labdát, közelről lőtt, de Bozovic hatalmas bravúrral védett.

Az első félidő két nagy paksi helyzettel zárult, előbb Kiss lövésébe vetődött bele az utolsó pillanatban egy fehérvári védő, majd egy szögletet követően a kapu előtti kavarodásban az előre húzódó védő, Éger elé került a labda, de közelről fölé lőtt. A bajnoki címet félig a zsebben tudó Videotonnak szinte egyetlen komoly helyzete sem volt 45 perc alatt.

A szünetben Mezey György kettőt cserélt, és a Videoton átállt a háromcsatáros játékra, Nikolics váltotta Polonkait, Andjic helyére pedig Vasiljevic érkezett.

A fehérváriak ennek megfelelően sokkal támadóbb felfogásban jöttek ki a második félidőre, az első negyedórában többször is veszélyeztettek, szögleteket is rúgtak, de a gól elmaradt. Viszont így jobban kinyíltak, a Paks pedig kétszer is gyors kontrát vezethetett, de megúszták a vendégek újabb kapott gól nélkül.

Amíg Mezey György a 70. percre minden cserelehetőségét kihasználta, a több kulcsjátékosát is nélkülözni kényszerült Kis Károly a jó csapaton ne változtass elvet követte, sokáig nem cserélt, az átalakított Videoton pedig a második félidei jó kezdés után nem nagyon talált fogást a területeket remekül lezáró paksiakon.

A 82. percben aztán hibázott egyet a hazai védelem, teljesen egyedül hagyták Nikolicsot, akit meg is talált Sándor beadása, de a csatár közelről fölé fejelt. A hajrában beszorította a Videoton a paksiakat, de a jól záró védelemnek és a végére tartalékolt taktikai cseréknek köszönhetően kihúzta az utolsó perceket a Paks, és elintézte, hogy még ne ünnepelhessen a Videoton.

Győzelmével a Paks megelőzte az egy meccsel kevesebbet játszott Ferencvárost, és feljött a második helyre.

11 gólos: Tököli (Kecskemét)
10 gólos: Czvitkovics (DVSC), Ferenczi (Vasas), Schembri (Ferencváros)
9 gólos: Coulibaly (DVSC), Kenesei (Haladás), Rajcomar (ZTE)
8 gólos: Bartha (Paks), Böde (Paks), Montvai (Paks), Némedi (Szolnok), Peric (Kaposvár), Tischler (MTK)
7 gólos: Aleksidze (Győr), Rajczi (Újpest), Remili (Szolnok)