Megvédte címét a Debrecen a labdarúgó Magyar Kupában, miután a kispesti Bozsik-stadionban rendezett szerdai döntőben Adamo Coulibaly vezérletével és két góljával 2-1-re legyőzte a bajnok Győri ETO FC együttesét.

Sikerével a Debrecen - amely története során hatodszor nyerte meg a trófeát - 30 millió forinttal gazdagodik, míg a vesztes Győr 10 millió forintot kap.

Mivel a Győr bajnokként a Bajnokok Ligájában indulhat, így a Debrecen már a találkozó előtt is biztos Európa Liga-indulónak számított, ugyanakkor sikerével a Debrecennek csak később, a selejtező második körében kell bekapcsolódnia az EL-be.

Forrás: MTI/Illyés Tibor

Online közvetítés

Magyar Kupa, döntő:
Győri ETO FC - DVSC-TEVA 2-1 (0-1)
Bozsik-stadion, 5570 néző
v.: Kassai
Győr: Molnár P. - Svec, Takács Á., Lipták (Djordjevic, 81.), Völgyi - Pátkai, Kamber - Varga R. (Kronaveter, 32.), Trajkovic (Dudás, 62.), Kink - Andric
DVSC: Verpecz - Bernáth, Máté P., Mészáros, Korhut - Bódi, Ramos, Czvitkovics (Se. Bouadla, 81.), Ferenczi (Szécsi, 68.)- Kulcsár T. (Sidibe, 40.), Coulibaly
gól: Coulibaly (51., 86.), illetve Andric (17.)
sárga lap: Ramos (19.), illetve Trajkovic (45.), Takács (92.)

17. perc: Andric kapott labdát a bal oldalon, a 16-oson belülre érve egy lövőcsellel elfektette Mátét, majd kilőtte a bal alsó sarkot (0-1).

51. perc: Coulibaly küzdötte be magát a 16-oson belülre, lövésébe egy győri védő beleért, így a labda a tehetetlen Molnár fölött átszállva a kapuban landolt (1-1).

86. perc: Coulibaly tört be a 16-oson belülre, lerázta magáról védőjét, majd rendkívül okosan passzolt a bal alsó sarokba (2-1).

Az első félidőben hiába birtokolta többet a labdát a Debrecen, Andric szép egyéni megmozdulását követően a bajnok Győr már a 17. percben vezetést szerzett. Pintér Attila együttese magabiztosan őrizte előnyét, és Kink révén akár növelhette is volna azt, de az észt támadó csak a kapufát találta el.

A fordulást követően is a DVSC kezdeményezett, és a bajnokság góllövőlistáján éllovas Coulibaly szerencsés találatával gyorsan egyenlített.

A francia támadó az egész mérkőzésen rendkívül agilisan futballozott, a Debrecen szinte minden támadásában kulcsszerepet játszott, teljesítményére pedig a 86. percben tette fel a koronát, ugyanis egy remek betörés végén gólt szerzett, amivel eldöntötte a kupa sorsát.

Az érmeket és a trófeát Simicskó István, az Emberi Erőforrások Minisztériumának ifjúságért és sportért felelős államtitkára, valamint Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke adta át.