Mindkét magyar csapat sikerrel vette az Európa Liga első selejtezőkörének visszavágóit. A Diósgyőr idegenben 4-1-re verte a máltai Birkirkarát, a Ferencváros hazai pályán győzte le 2-1-re a Sliema Wandererst.

Európa Liga-selejtező, I. forduló, visszavágó, Budapest, Puskás Ferenc Stadion
Ferencváros-Sliema Wanderers (máltai) 2-1 (1-0) - az élő közvetítés
Gól: Ugrai (14.), Busai (56.), illetve Scozzese (60.)
Sárga lap: Dilaver (4.), Somalia (43.), illetve Barbetti (36.), Ohawuchi (45.), Scerri (80.), Bianciardi (86.)
Piros lap: Barbetti (90 + 3.)
Játékvezető:Ognjen Valjic (BIH)

Ferencváros: Dibusz - Dilaver, Mateos, Nalepa, Bosnjak - Somalia, Gyömbér, Busai (Böde, 70.), Kukuruzovic (Cukic, 88.) - Lauth (Nagy D., 73.), Ugrai
Sliema Wnaderers: Zammit - A. Muscat, Scozzese, G. Muscat, Bianciardi, Potezica, Mintoff, Scerri, Barbetti, Mifsud, Ohawuchi

Továbbjutott: a Ferencváros 3-2-es összesítéssel.

A találkozón több száz szurkoló tiltakozott a klub új stadionjának beléptetési rendszere ellen. A drukkerek "kirekesztett fanatizmus" feliratú drapéria mögött a Keleti pályaudvartól a meccs helyszínére vonultak és többek között azt skandálták a klubelnököt megszólítva, hogy "Kubatov, nem kell a szkenner". A szurkolók azt kifogásolják, hogy biometrikus adatok megadása nélkül nem lehet majd az új stadionba bejutni.

A mérkőzés rendkívül alacsony színvonalon zajlott, bővelkedett a technikai hibákban, folyamatos játék alig alakult ki, az iram pedig álmosítóan lassú volt. A Ferencváros egy szándékos kezezés miatt megítélt tizenegyesből szerezte meg a vezetést, Ugrai jobbra tartó, erős lövésébe Zammit kapus csak beleérni tudott.

A folytatásban is inkább a magyar csapat támadott, szórványos próbálkozásait pedig szerencse kísérte, így megduplázta előnyét, csakhogy a máltaiak szinte első támadásukból szépítettek. Noha a vendégek egyetlen találatra kerültek a továbbjutástól, a hátralévő időben is többnyire a Ferencváros irányított, így nem forgott veszélyben 2. fordulós szereplése.

Thomas Doll csapatának a következő körben a horvát HNK Rijeka lesz az ellenfele.

A Diósgyőr 4-1-re nyert a máltai Birkirkara vendégeként a labdarúgó Európa Liga-selejtező első fordulójának csütörtöki visszavágóján, így kettős győzelemmel, 6-2-es összesítéssel jutott tovább.

Azt, hogy a magyar csapat kivel találkozik a következő körben, egyelőre nem lehet tudni, ugyanis a bolgár Liteksz Lovecs és moldovai Veris Chisinau párharcának visszavágóját - amelynek győztese lesz majd Szivics Tomiszláv együttesének ellenfele - a nagy esőzés miatt elhalasztották. Ezt a mérkőzést várhatóan pénteken új helyszínen pótolják.

Európa Liga-selejtező, visszavágó:
Birkirkara (máltai)-Diósgyőri VTK 1-4 (1-1)
Ta'Qali, 1000 néző, v: Radovanovic (montenegrói)
Továbbjutott: a Diósgyőri VTK kettős győzelemmel, 6-2-es összesítéssel.
gólszerzők: Camenzuli (44.), illetve Elek (30.), Husic (61.), Barczi (66.), Marjanovic (91.)
sárga lap: Zerafa (60.), illetve Kádár (54.)

Birkirkara: Sánchez - Vukanac, Moreno, Scicluna, Fenech - Camenzuli, Zerafa, Agius (Ledesma, a szünetben), Herrera - Vella (Zammit, 84.), Grech (Omerou, 64.)

Diósgyőri VTK: Antal B. - Okuka, William Alves, Debreceni (Marjanovic, 71.), Husic - Bori (Nikházi, 71.), Kádár, Elek Á. - Gosztonyi, Grumic, Bacsa (Barczi, 61.)

Az első félidő jelentős részében a Diósgyőr futballozott mezőnyfölényben, azonban ez helyzetekben nem mutatkozott meg. Szivics Tomiszláv együttese ennek ellenére vezetést szerzett, igaz, Elek góljánál a máltaiak kapusa hatalmasat hibázott, ugyanis egy beadást paskolt a hálóba. Nem sokkal a szünet előtt szinte a semmiből egyenlítettek a hazaiak, ez pedig kissé megzavarta a magyar csapatot, amelynek így jókor jött a pihenő.

A fordulást követő első percekben a Diósgyőr térfelén zajlott a játék, de a magyar csapat kijött a szorításból. A DVTK nem sokkal később ismét vezetést szerzett, újfent a máltai kapusnak köszönhetően, aki ezúttal Husic lövését nézte el. Öt perccel később eldöntötte a továbbjutást a Diósgyőr, a csereként beállt Barczi révén. A hajrában a hazaiak mindent megtettek a szépítésért, ennek ellenére egy másik csere, Marjanovic megszerezte a negyedik magyar találatot.

Harmadik nemzetközi kupában érdekelt csapatunk, a Győri ETO FC az IFK Göteborggal játszik majd a labdarúgó Európa Liga-selejtező második fordulójában, mivel a svéd csapat a hazai döntetlen után 2-0-ra legyőzte a luxemburgi Fola Esch együttesét a nyitókör csütörtöki visszavágóján.

Európa Liga-selejtező, 1. forduló, visszavágók:

Spartak Trnava (szlovák)-Hibernians (máltai) 5-0 (3-0)
Továbbjutott: a Spartak Trnava kettős győzelemmel, 9-2-es összesítéssel.
FK Kukësi (albán)-Kajrat Almati (kazah) 0-0
Tj.: a Kajrat Almati 1-0-s összesítéssel.
Bangor City (walesi)-Stjarnan (izlandi) 0-4 (0-0)
Tj.: a Stjarnan kettős győzelemmel, 8-0-s összesítéssel.
Aberystwyth Town (walesi)-Derry City (ír) 0-5 (0-2)
Tj.: a Derry City kettős győzelemmel, 9-0-s összesítéssel.
IF Fuglafjördur (feröeri)-MyPa-47 (finn) 0-0
Tj.: a MyPa-47 1-0-s összesítéssel.
Sligo Rovers (ír)-Banga Gargzdai (litván) 4-0 (1-0)
Tj.: a Sligo Rovers 4-0-s összesítéssel.
College Europa (gibraltári)-FC Vaduz (liechtensteini) 0-1 (0-0)
Tj.: az FC Vaduz kettős győzelemmel, 4-0-s összesítéssel.
Siroki Brijeg (bosnyák)-Gabala (azeri) 3-0 (2-0)
Tj.: a Siroki Brijeg kettős győzelemmel, 5-0-s összesítéssel.
Libertas (San Marinó-i)-Botev Plovdiv (bolgár) 0-2 (0-0)
Tj.: a Botev Plovdiv kettős győzelemmel, 6-0-s összesítéssel.
NK Koper (szlovén)-Celik Niksic (montenegrói) 4-0 (2-0)
Tj.: az NK Koper kettős győzelemmel, 9-0-s összesítéssel.
Glenavon (északír)-Hafnarfjördur (izlandi) 2-3 (0-2)
Tj.: a Hafnarfjördur kettős győzelemmel, 6-2-es összesítéssel.
Dundalk (ír)-Jeunesse Esch (luxemburgi) 3-1 (3-0)
Tj.: a Dundalk kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel.
Metalurg Szkopje (macedón)-UE Santa Coloma (andorrai) 2-0 (2-0)
Tj.: a Metalurg Szkopje kettős győzelemmel, 5-0-s összesítéssel.

Korábban:
FERENCVÁROS-Sliema Wanderers (máltai) 2-1 (1-0)
Tj.: a Ferencváros 3-2-es összesítéssel.
Birkirkara (máltai)-DIÓSGYŐRI VTK 1-4 (1-1)
Tj.: a Diósgyőri VTK kettős győzelemmel, 6-2-es összesítéssel.
Mika Astarak (örmény)-RNK Split (horvát) 1-1 (1-0)
Tj.: az RNK Split 3-1-es összesítéssel.
Sahtyor Karagandi (kazah)-Sirak (örmény) 4-0 (3-0)
Tj.: Sahtyor Karagandi kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel.
FK Asztana (kazah)-Pjunyik (örmény) 2-0 (1-0)
Tj.: az FK Asztana kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel.
KF Laci (albán)-Rudar (szlovén) 1-1 (0-0, 1-1, 1-1), 11-esekkel: 3-2
Tj.: a KF Laci 2-2-es összesítéssel, 11-esekkel.
Daugava Daugavpils (lett)-Vikingur (feröeri) 1-1 (0-0)
Tj.: a Vikingur 3-2-es összesítéssel.
Honka (finn)-Kalev Sillamäe (észt) 3-2 (1-1, 2-1, 3-1), hosszabbítás után
Tj.: a Kalev Sillamäe 4-4-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.
Ekranas (litván)-Crusaders (északír) 1-2 (0-0)
Tj.: a Crusaders kettős győzelemmel, 5-2-es összesítéssel.
Lovcsen (montenegrói)-Zeljeznicar (bosnyák) 0-1 (0-0)
Tj.: a Zeljeznicar 1-0-s összesítéssel.
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)-Folgore (San Marinó-i) 3-0 (1-0)
Tj.: a Buducsnoszt Podgorica kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel.
Atlantas Klaipeda (litván)-Differdange (luxemburgi) 3-1 (1-0)
Tj.: az Atlantas Klaipeda 3-2-es összesítéssel.
Csihura Szacshere (grúz)-FK Turnovo (macedón) 3-1 (1-1)
Tj.: a Csihura Szacshere kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel.
Nömme Kalju (észt)-Fram Reykjavík (izlandi) 2-2 (1-1)
Tj.: a Nömme Kalju 3-2-es összesítéssel.
FK Jelgava (lett)-Rosenborg (norvég) 0-2 (0-1)
Tj.: a Rosenborg kettős győzelemmel, 6-0-s összesítéssel.
Inter Baki (azeri)-FC Tiraspol (moldovai) 3-1 (0-1)
Tj.: az Inter Baki kettős győzelemmel, 6-3-as összesítéssel.
Sant Julia (andorrai)-FK Csukaricski (szerb) 0-0
Tj.: az FK Csukaricski 4-0-s összesítéssel.
Haugesund (norvég)-Broughton (walesi) 2-1 (1-1)
Tj.: a Haugesund 3-2-es összesítéssel.
Daugava Riga (lett)-Aberdeen (skót) 0-3 (0-3)
Tj.: az Aberdeen kettős győzelemmel, 8-0-s összesítéssel.
Brommapojkarna (svéd)-VPS (finn) 2-0 (0-0)
Tj.: a Brommapojkarna 3-2-es összesítéssel.
Flamurtari (albán)-Szioni Bolniszi (grúz) 1-2 (0-0)
Tj.: a Flamurtari 4-4-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.
Fola Esch (luxemburgi)-IFK Göteborg (svéd) 0-2 (0-0)
Tj.: az IFK Göteborg 2-0-s összesítéssel.
Tromsö (norvég)-Santos Tartu (észt) 6-1 (3-1)
Tj.: a Tromsö kettős győzelemmel, 13-1-es összesítéssel.
Zimbru (moldovai)-Shkendija (macedón) 2-0 (1-0)
Tj.: a Zimbru 3-2-es összesítéssel.

Liteksz Lovecs (bolgár)-Veris Chisinau (moldovai) (0-0) - a heves esőzés miatt elhalasztották