Dzsudzsák Balázsnak a románok elleni Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen szabadrúgásból szerzett egyenlítő találatát választották a 2014-es év magyar góljának.

"Nyilasi Tibornak is köszönöm az elismerést, mert a válogatott összetartáson ő tanácsolta, hogy távolabbról fussak neki a labdának. Nagy szükségünk volt a pontszerzésre a legnagyobb riválisunk otthonában" - emlékezett vissza a Dinamo Moszkva szélsője a FourFourTwo magazin ötödik születésnapi díszvacsoráján.

Dzsudzsák a kvalifikációs sorozat második meccsén, Bukarestben a 82. percben állította be a végeredményt, amikor 25 méterről a jobb sarokba lőtt.

A második helyen Gera Zoltán zárt, a finnek elleni Eb-selejtezőn szerzett, győzelmet érő (1-0) fejesgóljával, harmadik pedig Sallai Roland, a Puskás Akadémia U17-es játékosa lett, aki Athénban a Panathinaikosz korosztályos csapata ellen lőtt szépségdíjas gólt.