Ha magyar-portugál, akkor 3-3

Győr, 2016. október 6. Sallai Roland (b) és a portugál Francisco Geraldes a labdarúgó U21-es Európa-bajnokság selejtezőjében játszott Magyarország - Portugália mérkőzésen a Győrhöz tartozó gyirmóti Alcufer Stadionban 2016. október 6-án. MTI Fotó: Illyés Tibor
A magyar U21-es fociválogatott Gyirmóton 3-3-as döntetlent játszott Porguáliával Európa-bajnoki selejtezőn. A jó játék és a jó eredmény ellenére biztossá vált, hogy a mieink nem jutnak tovább a csoportból.

Eredmény, U21-es Eb-selejtező, 9. forduló:
Magyarország–Portugália 3-3 (1-2)
g.: Nagy Dominik (28.), Prosser (62.), Balogh N. (77.), ill. Diogo Jota (10.), oao Carvalho (13.), Daniel Podence (48.)

A továbbjutásra kevés eséllyel pályázó magyar U21-es válogatott Gyirmóton, ahhoz ugyanis, hogy esélyünk legyen a csoport második helyére -

az első helyet a portugálok már két körrel a zárás előtt megszerezték

- győznünk kellett volna. Ez végéül nem sikerült, de kétszer is visszajöttünk mínusz kettőről, és a végén mi álltunk közelebb a sikerhez.

Időben kapcsoltunk

Félő volt, hogy a portugálok gyorsan eldöntik a mérkőzést, miután előbb Diogo Jota talált a 10. percben Nagy Gergely kapujába, majd három perccel később Joao Carvalho is így tett. A portugálok gyorsan és kombinatívan játszottak, de nem adtuk meg magunkat, és a 28. percben a Ferencváros középpályása, Nagy Dominik szépített, magabiztosan varrt fel egy büntetőt a bal felső sarokba –1-2.

Sallai Roland (b) és a portugál Francisco Geraldes a labdarúgó U21-es Európa-bajnokság selejtezőjében játszott Magyarország - Portugália mérkőzésen Forrás: MTI/Illyés Tibor

A szünet után azonban megint beauludtunk, amit Daniel Podence használt ki, és máris újra két gól volt a selejtezőcsoportot utcahosszal vezető vendégek előnye. Szűk negyedóra elteltével Sallai Roland szerzett harcosan labdát, Balogh Norbert remekül ugratta ki a frissen beállt

Prosser Dánielt, a Honvéd csatára pedig a tizenhatosra betörve a portugál kapu rövid alsó sarkába lőtt

– némi szerencsével, egy védő lábán ugyanis megpattant a lövés, de ettől még szép akció volt – 2-3.

Újra csak egy gól volt az előző nyolc fordulóban mindössze egy gólt kapó és 24-et rúgó portugálok előnye. A magyar csapat a szépítés után bátran játszott, vállalva a kockázatot a villámgyors portugálok támadásaiban rejlett.

A bátorság azonban meghozta az eredményét: a 78. percben Prosser ugratta ki Baloghot,

a Palermo támadója pedig szinte ugyanonnan, ahonnan korábban Prosser, a hosszú sarokba gurított – 3-3!

A végén még mindkét csapat előtt adódott egy-egy nagy helyzet, a lefújás előtti utolsó pillanatban még Kecskés Ákos előtt adódott gólszerzési lehetőség, de centikkel lemaradt Forgács Dávid beadásáról.

A csoport állása: 1. Portugália 23 pont, 2. Izrael 18, 3. Albánia 12, 4. Magyarország 12, 5. Görögország 10, 6. Liechtenstein 0
Pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmények rangsorolnak.