Radulovicsék átgázoltak Brazílián is

Nem esett abba a hibába a magyar nőikézilabda-válogatott, mint a férfiak napokkal korábban, s kellő magabiztossággal, 35-26-ra verte Brazíliát az olimpiai kézilabdatorna harmadik mérkőzésén. Győzelmével továbbra is százszázalékos Mocsai Lajos együttese, így Ukrajna ellen, hétfőn már a csoportelsőség lesz a tét.
Sportmúzeum

Itt megtekintheti a Filmmúzeum interjúit a jelen és a múlt jeles magyar sportembereivel.

Az összes interjú

Magyarország - Brazília 35-26 (19-14)

hetes:
kiállítás:

Forrás: MTI

Bár akadtak olyan vélemények, hogy talán pihentetni kellene legjobbjainkat, éppen a franciaországi mérkőzés szolgált intő példaként: nem szabad lebecsülni az ellenfelet. A csapat nem is esett abba a hibába, mint a férfiak, akik kínszenvedések árán tudták csak lebirkózni a "selecaót".

A brazilok hatosfala ellen egyszerű sémát követett a csapat, miután a védők kénytelenek voltak kilépni Radulovicsra és Ferlingre, a résekbe kiválóan befutó Kulcsárt meg lehetett játszani. A Dunaferr beállósa pedig vagy gólt szerzett, vagy "lerántatta" magát, s hetes erőszakolt ki.

A 15. percre kiismerte ezt fegyvert az ellenfél, igaz, néhány kapufával saját magunknak is megnehezítettük a találkozót, ezt pedig a brazilok kíméletlenül kihasználták. A 15. percben Aline Silva második büntetőjével 7-7-re alakult az állás.

Jött is a csere: Ferlinget Farkas Ágnes váltotta támadásban, Radulovics végre akcióból is betalált, Kirsner demoralizáló félpályás gólt ért el (a kínai figuráról nem is beszélve!) - ám csak nem sikerült meglépni.

Egészen a 24. percig, amikor Pálinger védett egy ziccert, a védekezés két labdaszerzésre tökéletesen összeállt, 13-10-es előnyünknél a toporzékoló brazil szakvezető, Alexandre Schneider időt kért. De a magyar rohamot csak a félidei sípszó tudta megállítani, a védekezés diadala - no meg Radulovics 7 gólja - 19-14-es vezetést eredményezett.

Kapkodó-csapkodó játékkal kezdődött a második 30 perc, ám az állandóságot a folyamatos ötgólos előny jelentette, ez kellő nyugalommal is párosult. A szakvezetés próbálta azért pihentetni a kulcsembereket, a pályára lépő Siti és Farkas meg is hálálta a bizalmat.

A 44. percre először a találkozó során hatra nőtt az előny (ki más lőhette volna, mint egy csereember, Pálffy), Kirsner hetedik találatával pedig már hét volt közte (26-19). Olykor már-már a tökéletesség határát súrolta a védekezés, ha kellett Pálinger remekelt, az utolsó 10 perc így örömjátékot hozott.

Farkas és Mehlmann akkor lőtt gólt, amikor csak akart, Radulovicsra hiába próbáltak emberfogással tapadni, a Dunaferr-játékost ravasz húzással jobbszélre küldte Mocsai mester, megnyitva ezzel a lehetőséget (és a gólzsákot) Mehlmann előtt. Amikor már minden mindegy volt, Aline Silva sem bírt megküzdeni a büntetővel és Sirinával.

A vége 35-26-os magyar siker lett, a százszázalékos Mocsai-együttes hétfőn, 18.30-kor Ukrajna ellen a csoportelsőségért lép pályára.