Társoldalunk:

A magyarok lemásolták a sydneyi szereplést

2004.08.30. 18:51

1896, Athén:
Hajós Alfréd (úszás - 100 m gyors) 
Hajós Alfréd (úszás - 1200 m gyors) 

1900, Párizs:
Bauer Rudolf (atlétika - diszkoszvetés) 

1904, St. Louis:
Halmay Zoltán (úszás - 50 yard gyors) 
Halmay Zoltán (úszás - 100 yard gyors) 

1908, London:
Weisz Richárd (kötöttfogású birkózás, nehézsúly) 
Fuchs Jenő (vívás - kard egyéni) 
Kardcsapat (Földes Dezső, Fuchs Jenő, Gerde Oszkár, Tóth Péter, Werkner Lajos) 

1912, Stockholm:
Prokopp Sándor (sportlövészet - hadipuska) 
Fuchs Jenő (vívás - kard egyéni) 
Kardcsapat (Berty László, Földes Dezső, Fuchs Jenő, Gerde Oszkár, Mészáros Ervin, Schenker Zoltán, Tóth Péter, Werkner Lajos) 

1924, Párizs:
Halasy Gyula (sportlövészet - agyaggalamblövés) 
Pósta Sándor (vívás - kard egyéni) 

1928, Amszterdam:
Keresztes Lajos (kötöttfogású birkózás, könnyűsúly) 
Mező Ferenc (művészeti versenyek, irodalom, epika) 
Kocsis Antal (ökölvívás, légsúly) 
Tersztyánszky Ödön (vívás - kard egyéni) 
Kardcsapat (Garay János, Glykais Gyula, Gombos Sándor, Petschauer Attila, Rády József, Tersztyánszky Ödön) 

1932, Los Angeles:
Énekes István (ökölvívás, légsúly) 
Pelle István (torna - lólengés) 
Pelle István (torna - műszabadgyakorlat) 
Piller György (vívás - kard egyéni) 
Kardcsapat (Gerevich Aladár, Glykais Gyula, Kabos Endre, Nagy Ernő, Petschauer Attila, Piller György) 
Vízilabda-válogatott (Barta István, Bródy György, Halassy Olivér, Homonnai Márton, Ivády Sándor, Keserű Alajos, Keserű Ferenc, Németh János, Sárkány Miklós, Vértesy József) 

1936, Berlin:
Csák Ibolya (atlétika - magasugrás) 
Zombori Ödön (szabadfogású birkózás, légsúly) 
Kárpáti Károly (szabadfogású birkózás, könnyűsúly) 
Lőrincz Márton (kötöttfogású birkózás, légsúly) 
Harangi Imre (ökölvívás, könnyűsúly) 
Csik Ferenc (úszás - 100 m gyors) 
Kabos Endre (vívás - kard egyéni) 
Elek Ilona (vívás - tőr egyéni) 
Kardcsapat (Berczelly Tibor, Gerevich Aladár, Kabos Endre, Kovács Pál, Rajcsányi László, Rajczy Imre) 
Vízilabda-válogatott (Bozsi Mihály, Brandi Jenő, Bródy György, Halassy Olivér, Hazai Kálmán, Homonnai Márton, Kutasi György, Molnár István, Németh János, Sárkány Miklós, Tarics Sándor) 

1948, London:
Németh Imre (atlétika - kalapácsvetés) 
Gyarmati Olga (atlétika - távolugrás) 
Bóbis Gyula (szabadfogású birkózás, nehézsúly) 
Csík Tibor (ökölvívás, harmatsúly) 
Papp László (ökölvívás, középsúly) 
Elek Ilona (vívás - tőr egyéni) 
Pataki Ferenc (torna - műszabadgyakorlat) 
Takács Károly (sportlövészet - gyorstüzelő pisztoly) 
Gerevich Aladár (vívás - kard egyéni) 
Kardcsapat (Berczelly Tibor, Gerevich Aladár, Kárpáti Rudolf, Kovács Pál, Rajcsányi László, Papp Bertalan)

1952, Helsinki:
Csermák József (atlétika - kalapácsvetés) 
Hódos Imre (kötöttfogású birkózás - légsúly) 
Szilvásy Miklós (kötöttfogású birkózás - váltósúly) 
Papp László (ökölvívás - nagyváltósúly) 
Takács Károly (sportlövészet - gyorstüzelő pisztoly) 
Korondi Margit (torna - felemáskorlát) 
Keleti Ágnes (torna - műszabadgyakorlat) 
Szőke Katalin (úszás - 100 m gyors) 
Gyenge Valéria (úszás - 400 m gyors) 
Székely Éva (úszás - 200 m mell) 
Kovács Pál (vívás - kard egyéni) 
Öttusa-csapat (Benedek Gábor, Kovácsi Aladár, Szondy István)
4x100 m-es női gyorsúszóváltó (Novák Éva, Novák Ilona, Szőke Katalin, Temes Judit, Littomeritzky Mária) 
Labdarúgó-válogatott (Bozsik József, Budai László, Buzánszky Jenő, Csordás Lajos, Czibor Zoltán, Dalnoki Jenő, Grosics Gyula, Hidegkuti Nándor, Kocsis Sándor, Kovács Imre, Lantos Mihály, Lóránt Gyula, Palotás Péter, Puskás Ferenc, Zakariás József) 
Kardcsapat (Berczelly Tibor, Gerevich Aladár, Kárpáti Rudolf, Kovács Pál, Papp Bertalan, Rajcsányi László) 
Vízilabda-válogatott (Antal Róbert, Bolvári Antal, Fábián Dezső, Gyarmati Dezső, Hasznos István, Jeney László, Kárpáti György, Lemhényi Dezső, Markovits Kálmán, Martin Miklós, Szittya Károly, Szívós István, Vízvári György) 

1956, Melbourne:
Urányi János, Fábián László (kajak - kettes, 10 000 m) 
Papp László (ökölvívás - nagyváltósúly) 
Keleti Ágnes (torna - felemáskorlát) 
Keleti Ágnes (torna - gerenda) 
Keleti Ágnes (torna - műszabadgyakorlat) 
Kárpáti Rudolf (vívás - kard egyéni) 
Női tornász kéziszer-csapat (Molnárné Bodó Andrea, Keleti Ágnes, Kertész Aliz, Plachyné Korondi Margit, Gulyásné Köteles Erzsébet, Lemhényiné Tass Olga) 
Kardcsapat (Gerevich Aladár, Hámori Jenő, Kárpáti Rudolf, Keresztes Attila, Kovács Pál, Magay Dániel) 
Vízilabda-válogatott (Bolvári Antal, Boros Ottó, Gyarmati Dezső, Hevesi István, Jeney László, Kanizsa Tivadar, Kárpáti György, Markovits Kálmán, Mayer Mihály, Szívós István, Zádor Ervin) 

1960, Róma:
Parti János (kenu - egyes, 1000 m) 
Török Gyula (ökölvívás - légsúly) 
Németh Ferenc (öttusa - egyéni) 
Kárpáti Rudolf (vívás - kard egyéni) 
Öttusa-csapat (Balczó András, Nagy Imre, Németh Ferenc) 
Kardcsapat (Delneky Gábor, Gerevich Aladár, Horváth Zoltán, Kárpáti Rudolf, Kovács Pál, Mendelényi Tamás) 

1964, Tokió:
Polyák Imre (kötöttfogású birkózás - pehelysúly) 
Kozma István (kötöttfogású birkózás - nehézsúly) 
Török Ferenc (öttusa - egyéni) 
Hammerl László (sportlövészet - kisöbű sportpuska 60 fekvő) 
Pézsa Tibor (vívás - kard egyéni) 
Rejtő Ildikó (vívás - tőr egyéni) 
Párbajtőr-csapat (Bárány Árpád, Gábor Tamás, Kausz István, Kulcsár Győző, Nemere Zoltán) 
Nőitőr-csapat (Mendelényiné Ágoston Judit, Sákovicsné Dömölky Lídia, Juhász Katalin, Marosi Paula, Rejtő Ildikó) 
Labdarúgó-válogatott (Bene Ferenc, Csernai Tibor, Farkas János, Gelei József, Ihász Kálmán, Katona Sándor, Komora Imre, Nógrádi Ferenc, Novák Dezső, Orbán Árpád, Palotai Károly, Szentmihályi Antal, Szepesi Gusztáv, Varga Zoltán) 
Vízilabda-válogatott (Ambrus Miklós, Bodnár András, Boros Ottó, Dömötör Zoltán, Felkai László, Gyarmati Dezső, Kanizsa Tivadar, Kárpáti György, Konrád János, Mayer Mihály, Pócsik Dénes, Rusorán Péter) 

1968, Mexikóváros:
Zsivótzky Gyula (atlétika - kalapácsvetés) 
Németh Angéla (atlétika - gerelyhajítás) 
Varga János (kötöttfogású birkózás - légsúly) 
Kozma István (kötöttfogású birkózás - nehézsúly) 
Hesz Mihály (kajak - egyes, 1000 m) 
Tatai Tibor (kenu - egyes, 1000 m) 
Kulcsár Győző (vívás - párbajtőr egyéni) 
Párbajtőr-csapat (B. Nagy Pál, Fenyvesi Csaba, Kulcsár Győző, Nemere Zoltán, Schmitt Pál) 
Öttusa-csapat (Balczó András, Móna István, Török Ferenc) 
Labdarúgó-válogatott (Básti István, Dunai Antal, Dunai Lajos, Fatér Károly, Fazekas László, Juhász István, Keglovich László, Kocsis Lajos, Menczel Iván, Nagy László, Noskó Ernő, Novák Dezső, Páncsics Miklós, Sárközi István, Szalai Miklós, Szarka Zoltán, Szűcs Lajos

1972, München:
Hegedűs Csaba (kötöttfogású birkózás - 82 kg) 
Gedó György (ökölvívás - papírsúly) 
Balczó András (öttusa - egyéni) 
Földi Imre (súlyemelés - légsúly) 
Fenyvesi Csaba (vívás - párbajtőr egyéni) 
Párbajtőr-csapat (Erdős Sándor, Fenyvesi Csaba, Kulcsár Győző, Osztrics István, Schmitt Pál) 

1976, Montreal:
Németh Miklós (atlétika - gerelyhajítás) 
Magyar Zoltán (torna - lólengés) 
Tordasi Ildikó (vívás - tőr egyéni) 
Vízilabda-válogatott (Csapó Gábor, Cservenyák Tibor, Faragó Tamás, Gerendás György, Horkai György, Kenéz György, Konrád Ferenc, Molnár Endre, Sárosi László, Sudár Attila, ifj. Szívós István)

1980, Moszkva:
Kocsis Ferenc (kötöttfogású birkózás - 74 kg) 
Növényi Norbert (kötöttfogású birkózás - 90 kg) 
Foltán László, Vaskúti István (kenu - kettes, 500 m) 
Varga Károly (sportlövészet, kisöbű sportpuska 60 fekvő) 
Baczakó Péter (súlyemelés - félnehézsúly) 
Magyar Zoltán (torna - lólengés) 
Wladár Sándor (úszás - 200 m hát) 

1988, Szöul:
Sike András (kötöttfogású birkózás - 57 kg) 
Gyulay Zsolt (kajak - egyes, 500 m) 
Martinek János (öttusa - egyéni) 
Borkai Zsolt (torna - lólengés) 
Szabó József (úszás - 200 m mell) 
Darnyi Tamás (úszás - 200 m vegyes) 
Darnyi Tamás (úszás - 400 m vegyes) 
Egerszegi Krisztina (úszás - 200 m hát) 
Kajak-négyes, 1000 m (Ábrahám Attila, Csipes Ferenc, Gyulay Zsolt, Hódosi Sándor) 
Öttusa-csapat (Fábián László, Martinek János, Mizsér Attila)
Kardcsapat (Bujdosó Imre, Csongrádi László, Gedővári Imre, Nébald György, Szabó Bence) 

1992, Barcelona:
Repka Attila (kötöttfogású birkózás - 68 kg) 
Farkas Péter (kötöttfogású birkózás - 82 kg) 
Kovács Antal (cselgáncs - 95 kg) 
Ónodi Henrietta (torna - ugrás) 
Darnyi Tamás (úszás - 200 m vegyes) 
Darnyi Tamás (úszás - 400 m vegyes) 
Egerszegi Krisztina (úszás - 100 m hát) 
Egerszegi Krisztina (úszás - 200 m hát) 
Egerszegi Krisztina (úszás - 400 m vegyes) 
Szabó Bence (vívás - kard egyéni) 
Női kajak-négyes, 500 m (Czigány Kinga, Dónusz Éva, Kőbán Rita, Mészáros Erika) 

1996, Atlanta:
Kiss Balázs (atlétika - kalapácsvetés) 
Kőbán Rita (kajak - egyes, 500 m) 
Kovács István (ökölvívás - 54 kg) 
Egerszegi Krisztina (úszás - 200 m hát) 
Rózsa Norbert (úszás - 200 m mell) 
Czene Attila (úszás - 200 m vegyes) 
Horváth Csaba, Kolonics György (kenu - kettes, 500 m) 

2000, Sydney:
Kolonics György (kenu - egyes, 500 m) 
Csollány Szilveszter (torna - gyűrű) 
Kovács Ágnes (úszás - 200 m mell) 
Nagy Tímea (vívás - párbajtőr egyéni) 
Novák Ferenc, Pulai Imre (kenu - kettes, 500 m) 
Kammerer Zoltán, Storcz Botond (kajak - kettes, 500 m) 
Férfi kajak négyes, 1000 m (Kammerer Zoltán, Storcz Botond, Vereckei Ákos, Horváth Gábor) 
Vízilabda-válogatott (Kósz Zoltán, Székely Bulcsú, Ma:rcz Tamás, Varga Zsolt, Kásás Tamás, Vári Attila, Kiss Gergely, Benedek Tibor, Fodor Rajmund, Szécsi Zoltán, Steinmetz Barnabás, Molnár Tamás, Biros Péter)

2004, Athén:
Nagy Tímea (vívás, párbajtőr egyéni)
Igaly Diána (sportlövészet, skeet)
Majoros István (birkózás, kötöttfogás 55 kg)  
Férfi kajak négyes, 1000 m (Kammerer Zoltán, Storcz Botond, Vereckei Ákos, Horváth Gábor)
Vörös Zsuzsanna (öttusa)  
Janics Natasa (k-1 500 m)
Női kajak kettes 500 m (Janics Natasa, Kovács Katalin)
Férfivízilabda-válogatott (Gergely István, Szécsi Zoltán, Benedek Tibor, Biros Péter, Fodor Rajmund, Kásás Tamás, Kiss Gergely, Madaras Norbert, Molnár Tamás, Steinmetz Ádám, Steinmetz Barnabás,  Vári Attila, Varga Tamás).

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK