Öttusa: Horváth hetedik, Balogh tizenötödik az úszás után

A magyar öttusázók a középmezőnyben végeztek úszásban, Horváth Viktor a tizenötödik, Balogh Gábor a huszonegyedik lett. Horváth összetettben feljött a hetedik helyre, Balogh visszacsúszott a tizenötödikre.

Balogh Gábor az első futamba kapott besorolást az uszodában, a magyar versenyzőt az ötös pályára tették. Balogh legjobb eredménye az utóbbi 12 hónapból 2:06.41 volt, ennek megfelelően végig vezette a futamot, ideje azonban elmaradt a nevezési lapján szereplőtől: 2:07.32-t úszott. Pontokban kifejezve mindez 1276-ot ért és a huszonegyedik helyhez volt elegendő.

A második futamban állt rajtkőre az összetettben vezető Csien Csen-hua, aki a páston ellenállást nem tűrően gyalogolt át legtöbb ellenfelén. A kínait 2:03.93-mal nevezték, ettől azonban jócskán elmaradt, a győztes ukrán Kirpuljanszki csapott 1308 pontot érő 2:04.37-es idővel célba. Csien 2:07.46-ot teljesített, melyért 1272 pontot kapott, ezzel a huszonkettedik helyen zárta a számot.

Horváth Viktor a harmadik futamban következett, az összetett kilencedik helyén állt magyar versenyző a hetes pályát kapta 2:01.19-es nevezési idejével. A 200 méteres gyorsúszásban féltávnál szemre a harmadik helyen állt Horváth, a harmadik ötvenen azonban valamelyest visszacsúszott. A futamot 2:02.27-tel (1336 pont) a litván Zadneprovskis nyerte, Horváth a 2:03-as előzetes, optimista várakozásoktól elmaradva 2:05.17-es idővel fejezte be a számot, mely 1300 pontot és tizenötödik helyet jelentett számára. Az úszás előtt második cseh Svoboda 2:05.40-et úszott és 1296 pontot kapott, ezzel megőrizte pozícióját.

Forrás: MTI

A negyedik futamba kapott besorolást a címvédő Andrej Mojszejev, akit 1:58.19-es idővel neveztek a pekingi játékokra. Az orosz jó úszónak számít, ehhez képest száznál csak a nyolcadik helyen fordult, messze lemaradva az élmezőnytől. A futamot (és a számot) 1:55.86-tal (1412 pont) nyerte az egyiptomi el-Geziri, Mojszejev 2:02.55-ös idővel csapott célba, melyért 1332 pontot kapott.

Az úszásban hatodikként végzett Mojszejev 3524 ponttal összetettben átvette a vezetést, Horváth a hetedik helyre jött előre (futópercben számított hátránya 1:05 volt), Balogh visszacsúszott a 15. pozícióba. A második-harmadik helyen holtversenyben következett a cseh Svoboda és a kínai Csien.

A negyedik tusa, a lovaglás magyar idő szerint 11.00-kor kezdődik.