Társoldalunk:

Gyurta nagy futama, Cseh pokoljárása

2012.08.01. 6:39

Az aranyért úszik szerdán Gyurta Dániel, Cseh László javíthat a kudarcok után, meglehet az első pólógyőzelem. Ez lesz ma Londonban.

Aranyesélyesként indul a férfi 200-as mellúszás döntőjében Gyurta Dániel, a szám kétszeres világbajnoka, aki eddig kiváló formában szerepelt Londonban: százon háromszor döntötte meg az országos csúcsot úgy, hogy már az előfutamban sikerült - életében először - áttörnie a bűvös egyperces határt, s a döntőben elért 59.53 másodperces eredményével mindössze négy századmásodperccel szorult le a dobogóról.

Gyurta kedd délelőtt könnyed úszással, 2:08.71 perces idejével a legjobb volt az előfutamokban, majd az esti elődöntőben futamát megnyerve, az utolsó húsz méteren saját bevallása szerint kicsit kiengedve 2:08.32 perccel csapott célba. Nála jobbat (2:08.20) csak a másik elődöntő győztese, a brit Michael Jamieson ért el.

A női 200 pillangó döntője előtt a dögös Jakabos Zsuzsanna sorokazik fel a rajthoz.

Még a délelőtti selejtezőkben szerencsét próbál Dara Eszter (100 gyors), Balog Gábor, Bernek Péter (mindkettő 200 hát), Sztankovics Anna (női 200 mell), Cseh László és Verrasztó Dávid (200 vegyes). Cseh számára eddig óriási csalódás az olimpia, 400 vegyesen hatalmas meglepetésre nem jutott döntőbe, ahogy 200 pillangón sem, a kedd esti 4x200-as gyorsváltó azonban jót tett a lelkének. Ilyen előzmények után érkezett el az utolsó esély, hogy valami maradandót alkosson.

Az ExCeL központban megvillanthatja tudását a párbajtőröző Imre Géza, illetve az eddig egészen kiválóan szereplő cselgáncscsapat két tagja, Mészáros Anett (70 kg) és Madarász Tamás (90 kg). Közülük a kétszeres vb-ezüstérmes, Európa-bajnok, ám a játékok előtt sérüléssel bajlódó Mészárosnak lehetnek a legjobb esélyei.

Csonka Zsófia vasárnap légpisztolyban a 16. helyen végzett, szerdán pedig a 25 méteres számban, sportpisztolyban próbál majd meg a döntőbe jutni.

És összejöhet az első magyar pólósiker: a férfiak két veresége mellett a nők is vereséggel kezdtek (13-14 a rendkívül erős amerikaiak ellen), ám a második körben, Kína ellen hasonlóan jó játékkal egyértelműen nyerhetnek.

Folytatják szereplésüket a vitárlázók is, azaz Laserben Berecz Zsombor, szörfben pedig Gádorfalvi Áron és Detre Diána.

A többi programból kiemelkedik az amerikai nőikosár-csapat mérkőzése - a legutóbb több mint ötven ponttal győző együttes ezúttal Törökországgal meccsel -, valamint a női strandröplabda selejtezője.

A szerdai program

GYEPLABDA (Riverbank Aréna), férfiak, 2. forduló:
A csoport:
9:30 ó: Spanyolország - Ausztrália
17 ó. Dél-afrikai Köztársaság - Nagy-Britannia
20 ó: Pakisztán - Argentína

B csoport:
11:45 ó: Belgium - Hollandia
14:45 ó: Új-Zéland - India
22:15 ó: Koreai Köztársaság - Németország

ÍJÁSZAT (Lord's krikettpálya - Lord,s Cricket Ground)
10 ó: férfi egyéni, a 32 közé jutásért, a nyolcaddöntőbe jutásért, női egyéni, a 32 közé jutásért, a nyolcaddöntőbe jutásért
 
TOLLASLABDA (Wembley Aréna)
10 ó: férfi és női egyes, nyolcaddöntő, vegyespáros, negyeddöntő

KOSÁRLABDA (Kosárlabdacsarnok), nők, 3. forduló:
A csoport:
12:15 ó: Kína - Angola
21 ó: Horvátország - Csehország
23:15 ó: Egyesült Államok - Törökország

B csoport:
10 ó: Kanada - Franciaország
15:30 ó: Ausztrália - Brazília
17:45 ó: Nagy-Britannia - Oroszország

STRANDRÖPLABDA (A királyi lovastestőrség laktanyája - Horse Guards Parade)
10 ó: férfi és női selejtező

VÍVÁS (ExCeL) - 2
10 ó: férfi párbajtőr egyéni, 32-es tábla a negyeddöntőig - 10 ó: IMRE GÉZA-Abdelkarim el-Hauari (marokkói)
14:10 ó: női kard egyéni 32-es tábla a negyeddöntőig
18:30 ó: férfi párbajtőr egyéni, elődöntő, DÖNTŐ (21 Ó)
19:30 ó: női kard egyéni, elődöntő, DÖNTŐ (21:30 ó)

SPORTLÖVÉSZET (Királyi Tüzérségi Laktanya - The Royal Artillery Barracks) - 1
10 ó: női sportpisztoly 30+30 lövés, alapverseny - CSONKA ZSÓFIA
16:30 ó: NŐI SPORTPISZTOLY 30+30 LÖVÉS, DÖNTŐ

CSELGÁNCS (ExCeL) - 2
10:30 ó: férfi 90 kg, előcsatározások a negyeddöntőig - MADARÁSZ TAMÁS (a nyolcaddöntőben kezd)
11:20 ó: női 70 kg, előcsatározások negyeddöntőig - MÉSZÁROS ANETT (a nyolcaddöntőben kezd)
17 ó: NŐI 70 KG, DÖNTŐ
17:10 ó: FÉRFI 90 KG, DÖNTŐ

EVEZÉS (Eton Dorney, Buckinghamshire) - 3
10:30 ó: férfiak: kormányos nélküli kettes, elődöntő, egypár, helyosztó futamok, elődöntő,  könnyűsúlyú kétpár, helyosztó futamok, négypár, elődöntő,
11:10 ó: NŐI KORMÁNYOS NÉLKÜLI KETTES, DÖNTŐ, helyosztó futam
11:20 ó: NŐI NÉGYPÁR, DÖNTŐ, helyosztó futam
11:30 ó: FÉRFI NYOLCAS, DÖNTŐ, helyosztó futamok

RÖPLABDA (Earls Court), nők, 3. forduló:
A csoport:
10:30 ó: Dominikai Köztársaság - Japán
12:30 ó: Algéria - Oroszország
17:45 ó: Nagy-Britannia - Olaszország

B csoport:
15:45 ó: Szerbia - Törökország
21 ó: Egyesült Államok - Kína
23 ó: Brazília - Koreai Köztársaság

KÉZILABDA (Copper Box), nők, 3. forduló:
A csoport:
12:15 ó: Montenegró - Angola
17:15 ó: Nagy-Britannia - Brazília
22:15 ó. Oroszország - Horvátország

B csoport:
10:30 ó: Norvégia - Koreai köztársaság
15:30 ó: Franciaország - Svédország
20:30 ó: Spanyolország - Dánia

ÚSZÁS (Vizesközpont) - előfutamok:
11:00 ó: női 100 m gyors - 11:06 ó: DARA ESZTER (3. futam)
11:25 ó: férfi 200 m hát - BALOG GÁBOR (2. futam), 11:29 ó: BERNEK PÉTER (3. futam)
11.43 ó: női 200 m mell - SZTANKOVICS ANNA (1. futam)
12:14 ó: férfi 200 m vegyes - CSEH LÁSZLÓ (3. futam), 12:21 ó: VERRASZTÓ DÁVID (5. futam)

elődöntők, döntők:
20:30 ó: FÉRFI 200 MELL, DÖNTŐ - GYURTA DÁNIEL
20:38 ó: női 100 m gyors, elődöntő
20:49 ó: férfi 200 m hát, elődöntő
21:12 ó: NŐI 200 M PILLANGÓ, DÖNTŐ - JAKABOS ZSUZSANNA
21:20 ó: FÉRFI 100 M GYORS, DÖNTŐ
21:27 ó: női 200 m mell, elődöntő
21:41 ó: férfi 200 m vegyes, elődöntő
22:04 ó: NŐI 4x200 M GYORSVÁLTÓ

ASZTALITENISZ (ExCeL) - 1
11 ó: férfi egyes, negyeddöntő
15:30 ó: női egyes, bronzmérkőzés
16:30 ó: NŐI EGYES, DÖNTŐ

SÚLYEMELÉS (ExCeL) - 2
16:30 ó: NŐI 69 KG, A CSOPORT
20 ó: FÉRFI 77 KG, A CSOPORT

TENISZ (Wimbledon)
12:30 ó: férfi és női egyes, 3. forduló, vegyespáros, 1. forduló

VITORLÁZÁS (Weymouth and Portland, Dorset)
13 ó: férfiak: 49-es, Laser (5. és 6. futam: 13:05 ó) - BERECZ ZSOMBOR, szörf (3. és 4. futam: 13 ó) - GÁDORFALVI ÁRON, nők: szörf (3. és 4. futam: 15 ó) - DETRE DIÁNA, Elliott 6m, Laser Radial

KERÉKPÁR (Hampton Court Palace) - 2
13:30 ó: NŐI IDŐFUTAM
15:15 ó: FÉRFI IDŐFUTAM

ÖKÖLVÍVÁS (ExCeL)
14:30 ó: férfi 56 kg, nyolcaddöntő, férfi 91 kg, nyolcaddöntő, férfi plusz 91 kg, nyolcaddöntő

KAJAK-KENU, SZLALOM (Lee Valley vadvízi központ, Hertfordshire) - 1
14:30 ó: férfi K-1, elődöntő, döntő
16:30 ó: FÉRFI K-1, DÖNTŐ

VÍZILABDA (Vízilabdacsarnok), nők, 2. forduló:
A csoport:
15:10 ó: MAGYARORSZÁG - KÍNA
19:20 ó: Spanyolország -Egyesült Államok

B csoport:
16:30 ó: Olaszország - Oroszország
20:40 ó: Nagy-Britannia - Ausztrália
 
LABDARÚGÁS, férfiak, 3. forduló:
A csoport:
20:45 ó: Szenegál - Egyesült Arab Emírségek (Coventry Városi Stadion)
20:45 ó: Nagy-Britannia - Uruguay (Cardiff, Millenium Stadion)

B csoport:
18 ó: Mexikó - Svájc (Cardiff, Millenium Stadion)
18 ó: Koreai Köztársaság - Gabon, London, Wembley Stadion)

C csoport:
15:30 ó: Brazília - Új-Zéland (Newcastle, St. James' Park)
15:30 ó: Egyiptom - Fehéroroszország (Glasgow, Hampden Park)

D csoport:
18 ó: Japán - Honduras (Coventry Városi Stadion)
18 ó: Spanyolország - Marokkó (Manchester, Old Trafford)

MŰUGRÁS (Vizesközpont) - 1
16-17:15 ó: FÉRFIAK, SZINKRON, 3 M, DÖNTŐ

TORNA (North Greenwich csarnok) - 1
17:30 ó: FÉRFI EGYÉNI ÖSSZETETT, DÖNTŐ