Menetelnek pólósaink az Universiadén

21. Nyári Universiade, Peking
Magyarország - Spanyolország 11-4 (4-1, 4-1, 1-0, 2-2)
A magyar góldobók: Ibolya 3, Madaras, Binder 2-2, Hesz, Varjas, Varga, Steinmetz 1-1

A kínai-japán barátságról elnevezett uszodában parány, de lelkes, a Ria, Ria Hungáriára betanított kínai közönség előtt a magyaroknak nem okozott gondot a spanyolok legyűrése. Különösen az első két negyedben pólózott lendületesen Kovács Zoltán legénysége, a harmadik negyedben kerek négy percig nem esett gól, az utolsóban a védelem olykori elmélázása sem tette kétségessé a magabiztos magyar sikert. A védelem ugyanakkor remekelt emberhátrányos helyzetekben: a spanyolok tucatnyi emberfóros helyzetből csak hármat tudtak kihasználni, a magyarok hétből négyet.

A mérkőzés, amelyet megtekintett George Killian, a nemzetközi egyetemi sportszövetség (FISU) amerikai elnöke is, a továbbjutás szempontjából létfontosságú volt. A spanyolok ugyanis a jugoszlávok után a magyarok ellen már második vereségüket szenvedték el (közben még egy döntetlent is csináltak a brazilokkal), s mivel a mieink következő ellenfelei - a brazilok és a koreaiak - verhetőeknek tűnnek, Magyarország csapata bármilyen eredményt is ér el utolsó csoportmérkőzésén Jugoszlávia ellen, bejut a legjobb négy közé, ahol keresztbejátszás következik.

A magyar csapat következő ellenfele Brazília lesz, hétfőn.