Már nem veretlenek pólósaink az Universiadén

A csoport:
Jugoszlávia - Magyarország 12-9 (5-3, 1-2, 4-2, 2-2)
A magyar góllövők: Madaras, Ja:ger, Varjas 2-2, Petik, Ibolya, Binder 1-1

A magyarok csütörtökön Oroszország ellen játszanak a döntőbe jutásért, a másik ágon jugoszláv-olasz összecsapás lesz.

Kovács István szakvezető az elvesztett csoportrangadó után azt mondta, hogy ennek a vereségnek még nincs különösebb jelentősége, "de a csütörtökinek már lenne, mert csak az elődöntőben kezdődik az igazi harc, mintha most indulna a küzdelem."

A jugoszlávok a kapujuk előtt kőkeményen védekeztek, elöl a helyzeteiket maximálisan kihasználták. Az első negyedben 3-3-ig Kovács István tanítványai tartották a lépést, innen húzott el az ellenfél 5-3-ra. A második játékrészben felcsillant az egyenlítés reménye (6-5), de a harmadikban a jugoszláv válogatott döntésre vitte a dolgot, az ekkor szerzett háromgólos előny a végére is megmaradt, miközben egyszer már öt is volt a különbség a két együttes között.

Mind Kovács István, mind kollégája sárga lapos bírói figyelmeztetésben részesült, a jugoszláv edző sárgája utóbb pirosra változott, azaz el kellett hagynia a kispadot.