Horváth Gergely bronzérmes az Universiadén

A gerelyhajító Horváth Gergely 80,03 méterrel bronzérmes lett a pekingi Universiadén. A számot a lett Eriks Rags nyerte 82,72 méterrel. Ajkler Zita hármasugrásban a hatodik lett 13,69 méterrel, a győzelmet az orosz Tatjana Lebegyeva szerezte meg (14,81). A magyar versenyző kedden távolugrásban is indult az Universiadén, ott negyedikként zárt.

A magyar küldöttség összesen hat bronzérmet szerzett Pekingben, s ezzel az éremtáblázat 43. helyén végzett. A záró napon félmaratonin Zatykó Miklós a 10. (1:07:18 óra), Zsiga Tímea pedig a 12. (1:24:04) lett.

A legjobban a hazaiak szerepeltek az Universiadén: 54 arany-, 25 ezüst- és 24 bronzérmet gyűjtöttek. Az Egyesült Államok versenyzői 21 első, 13 második, valamint 13 harmadik helyet szereztek. A kínai fővárosban összesen 50 ország sportolói állhattak dobogóra.