Vigasztalhatatlan volt a cipő nélkül célba érő futónő

Etenesh Diro, atlétika
Ethiopia's Etenesh Diro (C) is helped by officials after she competed in the Women's 3000m Steeplechase Round 1 during the athletics event at the Rio 2016 Olympic Games at the Olympic Stadium in Rio de Janeiro on August 13, 2016. / AFP PHOTO / OLIVIER MORIN
Drámai versenyben esett ki a női 3000 méteres akadályfutás előfutamából Etenesh Diro, az etiópok olimpiai 6., világbajnoki 5. futója.

Az atléta a 3000 méteres akadályfutás harmadik előfutamában egy baleset részese volt, miután ráléptek a lábára, letaposták a cipőjét.

Megpróbálta ugyan visszahúzni a jobb lábára, de ezzel nagyon sok időt veszített végül eldobta a lábbelijét és a mezőny után eredt, de már nem érte utol a legjobbakat.

Forrás: AFP/Jewel Samad

A futamot a kenyai Jepkemoi 9:24.61 perces idővel nyerte, Diro csupán a hetedik lett (9:34.70), és kiesett.

A célba érkezve a földön ülve sírva fakadt, végül az egészségügyi személyzet támogatásával, a szurkolók tapsa közepette hagyta el a pályát.

Forrás: AFP/Olivier Morin