A Barca és a ManUnited pocsék napja

2014.02.01. 10:48

Kikapott az FC Barcelona és a Manchester United, meghalt Luis Aragonés, aki 2008-ban Eb-aranyhoz segítette a spanyolokat, halott bokszolóval fotózkodott a család, egy anya pedig talán még soha nem örült ennyire két meccsjegynek, Görbiczék csak ikszeltek a kézi-BL-ben, Huszti Szabolcs két gólpasszt adott. Szombati sporthírek.

23.35 |

Vége

Ezzel vége a szombati hírzuhatagnak, viszlát vasárnap.

23.34 |

Golovkin: TKO-siker Adama ellen

Hetedik menetes TKO-győzelemmel védte meg a címeit a középsúlyú Gyennagyij Golovkin. Ellenfele, Osumanu Adama már a nyitó menetben padlót fogott, és bár volt néhány ígéretes akciója, sajnos nem tudta érdemileg felvenni a kesztyűt a kazah világbajnokkal.

Golovkin végig kontroll alatt tartotta a mérkőzést és keményen megdolgozta kihívóját. A negyedik és az ötödik menetben Adama is felélénkült egy kicsit, de a hatodikban egy újabb Golovkin-akciót követően ismét padlóra került. A hetedikben egy balegyenestől ismét számoltak a ghánai kihívóra, majd ezt követően egy balhorog újból megrendítette őt, amire Luis Pabon vezetőbíró beszüntetéssel reagált.

Golovkin ezzel a győzelemmel megszerezte profi karrierje 29. győzelmét, és a hírek szerint legközelebb áprilisban James Kirkland ellen láthatjuk a Las Vegasi-i MGM-ben.

23.22 |

Orbán fia újra Felcsúton focizik

A téli szünetben két játékos távozott a Videoton II-ből: Sárközi Norbert az NB II-es Dunaújváros együttesébe igazolt, míg Orbán Gáspár kölcsönszerződése lejárt, és visszatért a Puskás Akadémia csapatába - olvasható a Videoton hivatalos weboldalán.

Orbán Gáspár elmondhatja magáról, hogy egyszer már szerepelt a Videoton első csapatában. Tavaly november 20-án, a Ligakupa 6. játéknapján a Videoton 3-0-ra legyőzte a Dunaújvárost idegenben, a fehérvári csapatba csereként állt be a 21 éves középpályás.

(2011-ben írtuk: Orbán fiával is megtörténhet az egynapos focicsoda)

23.07 |

Hihetetlen ollózás a futsal-Eb-n

Az orosz futsalválogatott játékosa, Eder Lima parádés gólt ollózott a Portugália elleni meccsen a belgiumi futsal Európa-bajnokságon.

(A videót az NSO-n láttuk.)

22.46 |

Bombagóllal mentett pontot a Milan

1-1-es döntetlennel ért véget az AC Milan és a Torino mérkőzése az olasz labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában.

Eredmények:
AC Milan - Torino 1-1 (0-1)
Cagliari - Fiorentina 1-0 (1-0)
Bologna - Udinese 0-2 (0-1)

22.07 |

Atlétika: világcsúcs női 1500 méteren

Az etióp Genzebe Dibaba 3:55.17 perccel fedettpályás világcsúcsot állított fel női 1500 méteren a karlsruhei nemzetközi atlétikai versenyen. A 22 éves középtávfutó Jelena Szoboljova 3:58.28 perces rekordját múlta felül, amelyet az orosz atléta utóbbi 2006-ban Moszkvában ért el.

22.01 |

Gerendás nélkül egyből bukott az Eger

A legutóbb ezüstérmes Szolnok hazai medencében két góllal legyőzte a címvédő Egert, amely ezzel elveszítette veretlenségét a férfi vízilabda ob I-ben. A 17. forduló szombati rangadóján az egriek először játszottak a pénteken menesztett Gerendás György vezetőedző nélkül, akinek a helyét az eddigi másodedző, Dabrowski Norbert vette át.

Eredmény:
Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP VSC - ZF-Eger 8-6 (3-0, 1-3, 3-1, 1-2)
legjobb góldobók: Vámos 3, Mitrovic 2, illetve a vendégek góljait hat játékos szerezte

OSC-Újbuda - Kaposvári VK 7-9 (2-1, 3-2, 1-3, 1-3)
PVSK-Fűszért - Hegyvidék-Ybl 16-9 (2-0, 4-4, 5-2, 5-3)
Lactiv-VasasPlaket - KSI SE 10-8 (2-2, 3-3, 4-1, 1-2)
BVSC-Zugló - RacioNet-Honvéd 14-11 (2-3, 4-4, 6-3, 2-1)

Visszavágott a Volán a 2-8-ért

A két napja hazai pályán elszenvedett súlyos veresége után a Sapa Fehérvár AV19 idegenben 4-1-re legyőzte a szlovén Olimpija Ljubljanát az osztrák jégkorongligában (EBEL).

Középszakasz, alsóház (7-12. helyért):
Olimpija Ljubljana (szlovén) - Sapa Fehérvár AV19 1-4 (0-1, 1-1, 0-2)
gól: Verlic (30.), illetve Benk (18.), Sarauer (21.), Kovács (47.), Banham (55.)

A magyar együttes csütörtökön 8-2-re kapott ki riválisától, és akkor első vereségét szenvedte el a középszakaszban. A székesfehérváriak jelenleg öt győzelemmel és egy vereséggel állnak az alsóházban, ahonnan tíz forduló után a hat csapatból a két legjobb kerül be a rájátszásba, azaz csatlakozik a felsőház hat együtteséhez.

21.55 |

Remek szolnoki kosársiker az Adria Ligában

A Szolnoki Olaj győzelmet aratott a Radnicki Kragujevac vendégeként a férfi kosárlabda Adria Liga 19. fordulóban. Az Eurochallenge-kupa legjobb 16 csapata közé jutott magyar együttes elsősorban a második negyedbeli eredményes játékával kerekedett vendéglátója fölé.

Adria Liga, 19. forduló:
Radnicki Kragujevac (szerb) - Szolnoki Olaj 82-91 (19-14, 13-30, 20-22, 30-25)
legjobb dobók: Lesic 19, Marinovic 19, illetve Vojvoda 26, Holiday 18,

A Szolnok hat győzelemmel és 13 vereséggel áll a sorozatban.

21.39 |

Pár centiről lőtt gólt a Heerenveen magyarja

A magyar U21-es válogatott védő, Otigba Kenneth pár centiről szerzett gólt a Heerenveen holland bajnokiján: az ADO Den Haag elleni meccset végül 3-0-ra nyerték meg a vendéglátók.

21.28 |

Hosszú Katinka: két arany, egy bronz

A pénteki három elsőséget követően szombaton két számban győzött, egyben pedig harmadik lett Hosszú Katinka a franciák hagyományos nizzai nemzetközi úszóversenyén.

A Vasas 24 éves világ- és Európa-bajnoknője a második napon előbb 100 méter háton diadalmaskodott 1:01.11 perccel, majd az 50 méter pillangó bronzérme után (27.02 mp) a 400 méter vegyes első helyét szerezte meg 4:37.68 perces idővel, bő negyven perc leforgása alatt.

Hosszú pénteken 200 m háton, 100 m pillangón és 50 m gyorson nyert, utóbbi döntőben 25.19 másodperces országos csúccsal.

A férfiaknál a nyitónapon 200 m háton második Földházi Dávid szombaton még inkább remekelt: a Bácsvíz-KVSC tavaly ifi Eb-bronzérmes, 19 éves versenyzője 100 m háton 56.88 másodperccel, 400 m vegyesen pedig 4:26.74 perccel győzött.

21.03 |

Huszti két gólpasszt adott

A Hannover hazai pályán nyert a Mönchengladbach ellen a német labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában. A győztes csapatban Huszti Szabolcs két gólpasszt adott, majd a 87. percben lecserélték.

Eredmény:
HSV Hannover - Borussia Mönchengladbach 3-1 (0-0)

(Itt megnézheti a meccs összefoglalóját.)

20.45 |

Nem tudtak nyerni Görbiczék a kézi-BL-ben

A címvédő Győr először vesztett pontot a női kézilabda Bajnokok Ligája 2013/14-es kiírásában: a középdöntő első fordulójában a 2012-es győztes montenegrói Buducsnoszt Podgorica 23-23-as döntetlennel távozott az Egyetemi Csarnokból. (Bővebben a mérkőzésről, nyilatkozatok.)

19.46 |

Meglepték a Fiorentinát

A negyedik helyen álló Fiorentina meglepetésre 1-0-ra kikapott a 14. Cagliari otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának szombati játéknapján.

Eredmények:

18.54 |

A küszöbön bukott el az orosz szépség

Az első helyen kiemelt orosz Marija Sarapova nem jutott be a 710 ezer dollár (159 millió forint) összdíjazású, párizsi fedettpályás női tenisztorna fináléjába, mivel a szombati elődöntőben 4:6, 6:3, 6:4-re kikapott honfitársától, Anasztaszja Pavljucsenkovától. Sarapova az első szettet még meg tudta nyerni, ám a folytatásban Pavljucsenkova jobban játszott és fordított.

Sarapova ezen a hétvégén nem nyer tornát

Forrás: AFP

18.35 |

Megint leckéztették a ManUnitedet

Nagy meglepetésre kikapott a Stoke Citytől a Manchester United az angol labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának szombati játéknapján. A címvédő és továbbra is szenvedő MU vendéglátója nagyon rossz sorozatot szakított meg, ugyanis nyolc nyeretlenül megvívott meccs után tudott ismét győzni. (Részletek és gólok itt.)

Eredmények:
Stoke City - Manchester United 2-1 (1-0)
Cardiff City - Norwich City 2-1 (0-1)
Everton - Aston Villa 2-1 (0-1)
Fulham - Southampton 0-3 (0-0)
Hull City - Tottenham Hotspur 1-1 (1-0)

18.03 |

Keserédes fehérvári siker

A Székesfehérvár jutott lépéselőnyhöz a Váccal szemben a női kézilabda EHF-kupa nyolcaddöntőjében, miután a párharc első összecsapásán, szombaton három góllal győzött.

EHF-kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
Fehérvár KC - Ipress Center-Vác 22-19 (12-8)

Az egy párba sorsolt magyar csapatok nyitótalálkozóján a Fehérvár játszott jobban és eredményesebben, ám sem az első, sem a második félidőben gyűjtött tetemes előnyét nem tudta megtartani szívósan küzdő riválisával szemben. Hátrányából a Vác jelentősen faragott, s miután egy góllal megnyerte a második játékrészt, csupán három találat "deficitet" kell ledolgoznia ahhoz, hogy a nyolc közé jusson. A jövő szombati visszavágón a Fehérvár KC-nak kiválóan kell teljesítenie, hogy a negyeddöntőbe kerüljön.

17.52 |

Szalai nélkül nyert a Schalke

A Szalai Ádám nélkül felálló Schalke 2-1-re legyőzte a Wolfsburgot a német labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában.

Bundesliga, 19. forduló:
Schalke 04 - Wolfsburg 2-1 (1-0)
Augsburg - Werder Bremen 3-1 (1-1)
Hoffenheim - Hamburger SV 3-0 (2-0)
Bayer Leverkusen - VfB Stuttgart 2-1 (1-1)
FSV Mainz - Freiburg 2-0 (1-0)

17.50 |

Érdi kézigyőzelem a KEK-ben

Kilencgólos előnnyel utazhat az Érd a német Buxtehude csapatához a visszavágóra a női kézilabda KEK nyolcaddöntőjében, miután idehaza, a szombati első mérkőzésen 32-23-ra nyert.

Eredmény, női KEK, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
Érd - Buxtehude (német) 32-23 (14-12)

A magyarok jól kezdtek, de a vendégek is tartották magukat, s bár 6-3-ra, majd 6-5 után 8-6-ra sikerült megugrania az Érdnek, a Buxtehude utolérte a hazai csapatot. Mi több: sorozatban lőtt gólokkal a vezetést is átvette (8-10). Az első félidő hajrája azonban a vendéglátóknak sikerült jobban, akik fordítottak és kétgólos előny mellett várhatták a folytatást (14-12).

A második harminc perc elején egy ideig maradt az egy-két találatnyi különbség, utána viszont az Érd tempósabb és hatékonyabb játékot produkálva elhúzott 22-16-ra. Nem vett vissza a hazai együttes az iramból, aminek jutalmaként előbb 25-18-as, majd 27-19-es vezetést mutatott az eredményjelző. A meccs finisében - három perccel a lefújás előtt - sikerült tízgólosra növelni az előnyt (31-21), amiből kilenc a legvégén is megmaradt, így komoly továbbjutási eséllyel várhatja az Érd a jövő szombati, németországi visszavágót.