Váratlan eredmény az NB I-ben

2014.03.01. 09:53

Roger Federer hatodszor nyert Dubajban, az NB I-ben tavaly április után végződött újra 0-0-ra egy mérkőzés, a Schalkét pár nap alatt 11 gólt nyelt be, a Győr a legjobb négy közé került a nőikézi-BL-ben. A szombati sporthírek egy helyen.

23.00 |

Zárás

Zárjuk a szombati sportos hírfolyamot, köszönjük a figyelmet!

22.55 |

Hiába hajrázott a Szolnok

Az Eurochallenge-kupában negyeddöntős Szolnoki Olaj vereséget szenvedett a montenegrói Buducnost Podgorica vendégeként szombaton a kosárlabda Adria Liga 22. fordulójában.

eredmény, 22. forduló:
Buducnoszt Podgorica (montenegrói) - Szolnoki Olaj 86-77 (22-17, 18-26, 35-12, 11-22)

A Szolnok 7/14-es győzelem/vereség mutatóval a 12., míg a Buducnost 13/8-cal az ötödik helyen állt a meccs előtt a 14 csapatos Adria Ligában. Az első negyedben a papírformának megfelelően a hazaiak voltak valamivel jobbak, ötpontos előnyre tettek szert, de a második 10 percben a magyar együttes fordított, nyolcpontos különbséggel nyerte a szakaszt, így minimális előnnyel vonulhatott a nagyszünetre.

Dragan Aleksic tanítványai aztán a harmadik negyedben nagyon gyengén teljesítettek, a hazaiak pedig ezt kihasználva fölényesen, több mint 20 ponttal hozták ezt a játékrészt. A Szolnok hiába nyerte 11 pontos különbséggel a zárószakaszt, ez csupán arra volt elég, hogy csökkentse a vereség mértékét.

22.50 |

Meglóghat a Juve

0-0-val zárult a Roma-Inter rangadó a Serie A 26. fordulójában. A második Roma így 8 pontra van az éllovas Juventustól, ez akár 11 pontra is hízhat, amennyiben Conte csapata legyőzi a Milant.

22.30 |

Argentin-brazil döntő

Az argentin Federico Delbonis három szettben legyőzte a brazil Thomaz Belluccit a Sao Paulóban zajló, 474 ezer dollár (106 millió forint) összdíjazású, salakpályás férfitenisz-torna szombati elődöntőjében.

Delbonisnak az olasz Paolo Lorenzi lesz az ellenfele a fináléban. Utóbbi korábban az első helyen kiemelt Tommy Haast búcsúztatta, de nem volt túlságosan nehéz dolga, mivel német riválisa a második játszmában vállsérülés miatt feladta a küzdelmet.

elődöntő:
Delbonis (argentin) - Bellucci (brazil) 6:4, 6:7 (5-7), 6:4
Lorenzi (olasz) - Haas (német, 1.) 6:3, 3:2-nél Haas feladta

22.25 |

0 gól Madridban és Rómában

Gól nélküli döntetlennel zárult a Getafe-Espanyol összecsapás a spanyol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának szombati játéknapján.

eredmények:
Getafe - Espanyol 0-0

korábban:
Levante - Osasuna 2-0 (2-0)
Málaga - Valladolid 1-1 (1-1)

Tíz perc van még hátra a Roma-Inter rangadóból, amelyen helyzet már volt bőven, gól még nem.

22.06 |

Lefújták a mexikói öttusaversenyt

Azután, hogy a női verseny pénteki döntője félbeszakadt és eredmény nélkül zárult, kiderült, hogy a férfiak fináléját és a vegyes váltót sem rendezik meg az öttusázók idei első Világkupa-fordulóján, Acapulcóban.

A pénteki női döntő a kombinált szám előtt ért véget, mert a szervezők alkalmatlan lovakat biztosítottak, s így a harmadik számban a 36 résztvevőből 19 nulla pontot lovagolt, ennek nyomán pedig a versenyzők közösen úgy döntöttek, hogy nem folytatják az irreálissá vált küzdelmet. Akadt olyan ló, amely a pályára sem volt hajlandó bemenni, de a többivel sem jártak jobban, mivel ugrani gyakorlatilag nem akartak vagy tudtak.

A női versenyben tapasztaltak miatt - a vívásban és az úszásban sem voltak ideálisak a körülmények - a férfi mezőny döntősei is azt fontolgatták - helyi idő szerint péntek este -, hogy nem versenyeznek, majd szombaton - helyszíni beszámoló szerint - ennek megfelelően is cselekedtek: nem kezdték el a küzdelmeket. Némi huzavona után aztán megszületett a döntés, hogy a két hátralévő versenyszám elmarad.

Magyar részről a mexikói női döntőben Kovács Sarolta és Földházi Zsófia, a férfi fináléban pedig Marosi Ádám, Kasza Róbert, Tibolya Péter és Demeter Bence volt, illetve lett volna érdekelt.

21.53 |

Final Fourban a Győr

A Győr végül 24-22-re győzött a Ljubljana ellen, és ezzel eldőlt, hogy bejutott a Final Fourba, amelyet Budapesten rendeznek majd.

21.44 |

Már csak egy az előny

23-22-re vezet a Győr, és először került emberelőnybe a meccsen, Ambros Martin gyorsan időt is kért.

21.35 |

Hárommal vezet a Győr

Negyedóra van még a hátra a Krim Ljubljana-Győr nőikézilabda-meccsből, és a magyar csapat 18-15-re vezet.

21.29 |

Lőrincz Viktor kibirkózta az érmet

A 85 kilogrammos Lőrincz Viktor bronzérmet nyert szombaton a hagyományos szombathelyi kötöttfogású birkózó Golden Grand Prix-n.

A tavaly Budapesten világbajnoki harmadik Lőrincz a negyeddöntőben az iráni Szaman Azizit verte simán, 6-0-ra, a fináléba jutásért vívott összecsapáson azonban alulmaradt a grúz Roberti Kobliasvilivel szemben. A magyar birkózó aztán a harmadik helyért a horvát Nenad Zugajt győzte le 1-0-ra egy intéssel.

A hazai versenyzők közül Deák Bárdos Mihály (130 kg) ötödikként zárt, az ugyanebben a súlycsoportban szereplő Lám Bálint a negyeddöntőben kiesett, a vigaszágon pedig nem jutott túl az első fordulón.

A 85 kilós Szabó Patrik szintén a negyeddöntőig jutott, míg 75 kilóban Szabó László már a selejtezőben, Szabó Martin pedig a nyolcaddöntőben, majd a vigaszág második fordulójában esett ki. A 66 kilogrammos Kozák István és Tóth Márk számára a nyolcaddöntő jelentette a végállomást.

A szombati eredmények:
66 kg:
1. Davor Stefanek (szerb)
2. Szacsino Davitaja (grúz)
3. Omid Noruzi (iráni) és Marius Tommesen (norvég)

a döntőben: Stefanek-Davitaja 7-6

75 kg:
1. Mark Overgaard Madsen (dán)
2. Szajd Abdvali (iráni)
3. Nemes Viktor (szerbiai) és Zurabi Datunasvili (grúz)

a döntőben: Madsen-Abdvali leléptetés 4:05 percnél

85 kg:
1. Taleb Nematpur (iráni)
2. Roberti Kobliasvili (grúz)
3. LŐRINCZ VIKTOR és Vladimer Gegesidze (grúz)

a döntőben: Nematpur-Kobliasvili 2-0
bronzmérkőzés: Lőrincz-Nenad Zugaj (horvát) 1-0, intéssel

130 kg:
1. Riza Kayaalp (török)
2. Basir Babadzsanzade (iráni)
3. Mindaugas Mizgaitis (litván) és Johan Eurén (svéd)
5. DEÁK-BÁRDOS MIHÁLY

a döntőben: Kayaalp-Babadzsanzade mérkőzés nélkül
bronzmérkőzés: Mizgaitis - Deák-Bárdos 3-1

21.08 |

Félidőben 14-14 Görbiczék meccse

A Győr nőikézi-csapata a félidőben 14-14-re a szlovén Krim Ljubljana elleni BL-középdöntős meccsen. Görbiczék hazai pályán 27-24-re győztek korábban a Ljubljana ellen.

20.57 |

Tíz emberrel sem volt gond

A 60. perctől emberhátrányban játszó Levante legyőzte a vendég Osasunát a spanyol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának szombati játéknapján.

eredmények:

20.30 |

Kikosarazták az MTK-t

A Cegléd legyőzte a vendég MTK Budapest csapatát a nőikosárlabda NB I középszakaszában szombaton.

Női NB I, középszakasz:
Ceglédi EKK - MTK-Budapest 66-60 (18-17, 16-12, 16-16, 16-15)

20.28 |

5-1-es pofon a Bayerntől

A Bayern már az első félidőben eldöntötte a Schalke elleni meccset, mivel négygólos előnyt szerzett. A Schalke szépíteni tudott a második félidőben Rafinha öngólja után, majd a végeredményt Robben állította be büntetőből, aki így mesterhármassal zárt. A Schalkénál Szalai Ádám kispados volt.

20.24 |

Második helyre ugrott a Liverpool

Suárez első félidei gólja után a másodikban Sterling növelte kettőre a Liverpool előnyét a Southampton ellen, majd a a meccs legvégén Gerrard lőtt be egy büntetőt. A Liverpool a győzelemmel feljött a második helyre a tabellán a Chelsea mögé.A londoniak a Pool és az Arsenal előtt is négy ponttal vezetnek.

20.19 |

Csak a Körmend volt rossz vendég

Csak a Körmend nyert idegenben, a másik öt párharcban hazai siker született a férfikosárlabda NB I szombati fordulójában.

eredmények:
Kaposvári KK - Falco-Trend Optika KC Szombathely 92-83 (28-24, 28-16, 24-23, 12-20)
MARSO Nyíregyházi KK-EGIS Körmend 82-91 (15-21, 17-20, 19-19, 31-31)
Sopron KC - Naturtex-SZTE-Szedeák 82-76 (14-21, 29-19, 20-16, 19-20)
KTE-Duna Aszfalt - Zalakerámia-ZTE KK 70-54 (24-10, 19-11, 19-11, 8-18)
Atomerőmű SE-FORTRESS Jászberény 73-63 (15-15, 27-20, 14-14, 17-14)
Alba Fehérvár - Pécsi VSK-PANNONPOWER 97-74 (23-19, 26-11, 23-23, 25-21)

19.58 |

Kitette az indexet a Gyöngyös

A vendéglátó Gyöngyös nagy csatában legyőzte a Tatabányát, amely vereségével visszacsúszott a hatodik helyre a férfikézilabda NB I szombati játéknapján.

eredmények:
B.Braun Gyöngyös - Grundfos-Tatabánya 26-25 (13-10)
Mezőkövesd - Csurgó 25-27 (10-17)
Orosháza-Linamar - Balatonfüred 18-23 (6-11)
Vác - SZESE Győr 35-26 (16-14)

19.51 |

Pontokat vesztett a Videoton

A második helyezett Videoton sokáig ugyan vezetett, de végül 1-1-re végzett a Pécs otthonában. Ennek leginkább a Debrecen örülhet, amely így hat ponttal elhúzhat, ha nyer vasárnap Diósgyőrben.

19.46 |

A Debrecen jött ki jobban a hullámvasútból

A Debrecen hazai medencében egy góllal legyőzte a Vasast a férfivízilabda ob I 20. fordulójának szombati rangadóján. A vendégek az elején 3-0-ra vezettek, utána viszont fordítottak a hazaiak, s elhúztak 10-6-ra. Az angyalföldiek nagy hajrába kezdtek, de már csak szépíteni tudtak.