Nincs Fradi-jegy az Újpest-meccsre

2014.04.01. 08:04

A Veszprém a PSG-t kapta a BL-ben, újabb munkás halt meg a brazíliai focivébé egyik stadionjának építkezésén. Diego Costa lehet, hogy kihagyja a Barca elleni foci-BL-negyeddöntőt, Nuno Gomes visszavonul, győzött a Fradi. A keddi sporthírek.

19.30 |

Folytatás a BL-lel

Zárjuk a napi sporthírek percről percre adását, de ne maradjanak velünk este is: mindkét Bajnokok Ligája -negyeddöntőt élőben közvetítjük: a Manchester United-Bayern Münchenhez streamet is talál, a Barcelona-Atlético Madrid történéseit szövegesen dolgozzuk fel.

19.20 |

Ugrai, Diallo

E két fiatalember góljaival nyert 2-0-ra a Ferencváros Pápán, így összesítésben 6-0-al jutott a legjobb négy közé a Ligakupában. A mezőny szerdán lesz teljes, a Videoton-Pécs (17.30) meccs után.

19.15 |

A Camp Nou is készen áll

... az Atlético Madrid elleni BL-negyeddöntőre.

19.10 |

Az Old Trafford készen áll

...a Bayern fogadására. De készen áll-e a ManUnited?

18.55 |

Woods hátfájása

Hátproblémája miatt nem indul az év első Major-tornáján, a jövő heti US Mastersen a golfozók világranglistáját vezető Tiger Woods. A 38 éves amerikai játékos kedden közölte erre vonatkozó döntését, hozzátéve, hogy hétfőn műtéten esett át.

18.45 |

Nuno Gomes abbahagyja

Befejezi húszéves pályafutását Nuno Gomes, a portugálok korábbi válogatott focistája. A 37 éves játékos döntését volt klubja, a Benfica honlapján tette közzé kedden. A jövőben a lisszaboni együttes nemzetközi tanácsadójaként tevékenykedik majd.

Nuno Gomes a Benficával 12 idény alatt kétszer nyert bajnokságot és egyszer Portugál Kupát. Ezen kívül megfordult a Boavistában, a Bragában, a Fiorentinában és - legutóbb - a Blackburn Roversben is. A portugál válogatottban 79-szer lépett pályára, és 29-szer volt eredményes. Játszott többek között a 2002-es és 2006-os világ-, valamint a 2000-es, 2004-es és 2008-as Európa-bajnokságon.

18.40 |

Nadal játszik a vonaton

Nem teniszt, hanem a számítógéppel:

18.30 |

Új edző a Jegesmedvéknél

Majoross Gergely lett a Miskolci Jegesmedvék hokicsapatának új edzője. A 157-szeres válogatott, nyolcszoros magyar bajnok játékos megbízatása két évre szól, és a nyári felkészüléssel veszi át a Mol Ligában elődöntős, a Magyar Kupában pedig harmadik helyen záró együttest. Majoross korábban szerepelt a Miskolcban, majd edzőként a MAC-nál és több korosztályos válogatottnál dolgozott, és segítője Rich Chernomaznak, a felnőtt válogatott szövetségi kapitányának is. Elődje, a kanadai Bob Dever a szezon végén távozott.

18.20 |

De Luca mesterműve

Giuseppe De Luca az Atalanta utolsó négy bajnoki góljában mind közvetlen szerepet vállalt (két gól, két asziszt).

18.00 |

Mourinho dicsér

Mourinho a PSG elleni csatára készül, meglepő módon most az ellenfelet dicsérve. Többek közt a franciák "fantasztikus támadóit" dicsérte, és kijelentette, hogy sok PSG meccset játszott, melyeken "tisztán látszik a csapat filozófiája, akkor is, ha mindhárom középpályásukat lecserélik".

17.45 |

Bacsa elintézte

A Diósgyőr Bacsa Patrik góljával nyert a másodosztályú Szigetszentmiklós vendégeként a Ligakupa negyeddöntőjében, így 3-2-es összesítéssel továbbjutott.
Ligakupa, negyeddöntő, visszavágó: Szigetszentmiklós (NB II) - Diósgyőri VTK 0-1 (0-1)
Továbbjutott: Diósgyőri VTK, 3-2-es összesítéssel.

17.30 |

Bayern-maci Manchesterben

17.15 |

Elődöntős a Debrecen

Az NB I-t vezető Debrecen legjobb négy közé jutott a Ligakupában, miután zárt kapuk mögött 3-2-re kikapott a Puskás Akadémia otthonában. Az első meccsen 1-1-es döntetlen született, ám később az MLSZ 3-0-ra módosította a találkozó végeredményét, mivel Francisco Gallardo, a felcsútiak spanyol légiósa jogosulatlanul lépett pályára.

Ligakupa, negyeddöntő, visszavágó: Puskás Akadémia - DVSC-TEVA 3-2 (1-2)
Továbbjutott: a DVSC-TEVA, 5-3-as összesítéssel.

16.55 |

Hányt a Tour-győztes

Mark Cavendish betegség miatt visszalépett a háromnapos belgiumi kerékpárversenytől, a De Pannétől. A 2011-es Tour-győztes hányt, és ment a hasa, és mivel napokig nem javult az állapota, hazatért Nagy-Britanniába, hogy erőt gyűjtsön és újratervezze a versenynaptárát.

16.40 |

Guardiolát akarta a MU?

A Bayern München edzője, Pep Guardiola azzal viccelődött, hogy talán kapott egy állásajánlatot a Manchester Unitedtől, csakhogy a gyenge angoltudása miatt nem értette, hogy miről is van szó. "Talán csak nem értettem, hogy ajánlatot kaptam-e vagy nem. Az angoltudásom nem túl jó, és amikor Sir Alex Fergusonnal beszélgettünk, ő olyan gyorsan beszélt, hogy nem értettem meg."

16.26 |

Eto'o nem játszhat a PSG ellen

Nem épült fel combsérüléséből, így kihagyja a Paris Saint-Germain elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntő szerdai első mérkőzését Samuel Eto'o, a Chelsea kameruni futballistája. A támadó tíz nappal ezelőtt, az Arsenal elleni 6-0-s diadal alkalmával dőlt ki a sorból, nem sokkal azt követően, hogy gólt szerzett. Eto'ót várhatóan a spanyol Fernando Torres helyettesíti majd a francia fővárosban.

16.05 |

Több csapat indulhat a póló-Eb-n

Négy-négy csapattal bővítik a vízilabda Európa-bajnokság mezőnyét, így a 2016-os belgrádi kontinensviadalon a férfiaknál már 16, a nőknél pedig 12 nemzeti együttes szerepel majd. Az erre vonatkozó javaslatot az Európai Úszószövetség elnöksége, a LEN Büro fogadta el hétvégi isztambuli ülésén.

A férfitornán így négy négyes csoportban szerepelnek majd a válogatottak, s míg a csoportelsők azonnal a negyeddöntőbe kerülnek, a második-harmadik helyezettek keresztbe játszanak a nyolcba jutásért.

A 12 csapatot felvonultató női torna átveszi a jelenlegi férfi menetrendet: két hatos csoportba sorolják a csapatokat, az elsők az közvetlenül elődöntőbe jutnak, a második-harmadik helyezettek pedig még egy mérkőzést játszanak ezért.

15.58 |

Pórul járt Azerbajdzsán

A Nemzetközi Súlyemelő Szövetség 500 ezer dolláros bírsággal sújtotta azeri tagszövetségét. A budapesti székhelyű IWF kedden azzal indokolta döntését a honlapján, hogy tavaly az ország sportolói közül kilencen is fennakadtak a doppingellenőrzésen.

A 2013-as tiranai Európa-bajnokságon harmadik Zulfugar Szulejmanovot életre szóló eltiltással büntették, mert éppen letöltötte kétéves eltiltását, amikor a kontinensviadalon ismét megbukott a vizsgálaton.

A másik nyolc vétkes két évig nem versenyezhet, Eb-érmeiktől pedig megfosztották őket. Az azeri szövetség tagságát ugyan nem függesztik fel, de a szervezetnek mindössze hat hónapja van a bírság befizetésére, s ameddig ezt nem teszi meg, sportolói nem indulhatnak a nemzetközi versenyeken.

15.25 |

Minden magyar birkózó kiesett

Mindhárom vigaszágra került magyar kikapott, így egyikük sem birkózhat a bronzéremért a finnországi Vantaában zajló birkózó Európa-bajnokság mai nyitónapján. Ezzel befejeződött a magyarok szereplése a nyitónapon. Negyeddöntős vereségét követően a 48 kilós Dénes Mercédesz az oroszok junior világ- és Európa-bajnokától, Nagyezsda Fjodorovától, míg a szabadfogásúak 97 kilogrammos kategóriájában Szmik Attila a német William Harthtól kapott ki.

A szabadfogásúak 65 kilós súlycsoportjában a nyolcaddöntőben alulmaradt Lukács Norbert a szlovák Mykola Bolotnjuktól szenvedett vereséget a vigaszág első körében.

A nyitónap negyedik magyarja, az 58 kilós, világbajnok Sastin Marianna még a vigaszágra sem jutott, mert a nyolc között őt meglepetésre legyőző finn Petra Olli kikapott az elődöntőben.