Chisora tuti cuccozik

2014.05.01. 09:16

Gulácsi Pétert a Premier League-be hívják, Luis Suárez marad Liverpoolban, Ayrton Sennára emlékeztek Imolában, átadták az új debreceni stadiont, nem jutott EL-döntőbe a Juve. A csütörtöki sporthírek egy helyen.

23.00 |

A Juve lemaradt a torinói EL-döntőről

A Juventusnak emberelőnyben sem sikerült gólt szereznie - a meccs ráadásul 97 percig tartott -, így a Benfica jutott be a torinó EL-döntőbe. Ellenfele a Sevilla lesz, pedig a Valencia a 94. percig továbbjutásra állt, ám ekkor M'Bia góljával 3-1-re szépítettek a vendégek, és ez elég is volt a továbbjutáshoz.

Ezzel vége a mai sportos hírzuhatagnak, viszlát holnap.

22.55 |

Képek a debreceni stadionavatóról

Átadták az új debreceni stadiont, nézze meg a képgalériánkat, olvassa el a tudósításunkat.

Fotó: Hajdú D. András - Origo
22.52 |

Kiütöm Molinát, aztán jöhet Pacquiao

Carlos Molina ellen vívja hétvégén élete első kisváltósúlyú világbajnoki mérkőzését a korábban három súlycsoportban is bajnoki címet szerző Adrien Broner. A legutóbbi meccsén Marcos Maidana ellen elbukó ökölvívót elmondása szerint nem viselte meg a vereség, és már előre tekint - írja a Profiboksz.hu.

"Semmi nehézségen nem mentem keresztül, hányszor fordul elő olyan az emberrel, hogy elhasal, mégis milliókat kap? Nem, minden álomszép. A földkerekség valaha volt legnagyobb bokszolói is kikaptak, nekem ez volt az első. Mikor bizonyos helyzetben vagy, egy rakás pofa vesz körül, minden nap jönnek, minden nap hívnak. A meccs után már ezeknek az alakoknak a jó része nem keresett. Nem hívogattak. Egyedül voltam nagyrészt, csak azok voltak velem, akik tényleg közel állnak hozzám. Én viszont boldog vagyok emiatt, ez a legjobb dolog, ami valaha történhetett velem az életemben, hiszen legalább most már látom, kinek vagyok tényleg fontos, és ki az, aki csak érdekből volt velem. Adrien Broner egy harcos, igazi harcos. Az volt életem legkeményebb éjszakája, de akkor sem könnyű legyőzni engem. Maidana jobb volt nálam, igen, gratuláltam is neki. Megkapta a lehetőséget, hogy megváltoztassa a saját és családja életét, hogy aztán kiállhasson Mayweatherrel, ez szerintem tök jó. Nem vagyok barom, tudom, hogy az ökölvívás erről szól. Molina egy kemény mexikói, csupaszív harcos. Egy bokszzsák, kezekkel és lábakkal. Hey, Pacquiao, Top Rank, hol is vannak ők? Kiütöm Molinát, hogy megkapjam Pacquiaót."

22.48 |

Magyarország-Dánia 2-2

Az őszi Eb-selejtezőkre készülő U16-os fociválogatott 2-2-es döntetlent játszott felkészülési meccsen Dániával.

Eredmény:
Magyarország-Dánia 2-2 (1-1)
Magyarország: Demjén Patrik - Kretz Bálint, Tóth Dávid, Tóth Bence, Gergényi Bence - Vogyicska Bálint (Bíró Ákos, 69.), Tajti Mátyás (Szőke Dániel, 61.), Szabó Bence - Dragóner Filip (Herjeczki Kristóf, 62.), Bíró Bence (Czeglédy Levente, 76.), Kovács Dávid (Tömösvári Bálint, 61.)
gól: Bíró (10.), Dragóner (50.), illetve Nikolai Laursen (26.), Niklas Röjkjaer (46.)
piros lap: Adnan Curovic (54.)

"Nagyon jó dán csapat ellen játszottunk, de kicsit csalódott vagyok, mert úgy érzem, több volt a meccsben, gólra kellett volna váltanunk az emberelőnyünket" - mondta az MLSZ.hu-nak Belvon Attila szövetségi edző. "Egy kicsit talán sokat cipeltük a labdát, kevés volt a mélységi passz, majd mikor ritmust tudtunk váltani, akkor elhibáztuk a lehetőségeket. Az pozitívum, hogy négy-öt nagy helyzetet is kialakítottunk egy ilyen jó erőkből álló ellenféllel szemben, de a befejezéseknél pontosabb játékra van szükség. El kell hinniük a játékosoknak, hogy bátor játékkal minden ellenféllel szemben győzelmi esélyük van, és akkor az ilyen meccseket jobb eredménnyel zárhatjuk."

22.44 |

Fordított a Valencia

A Valencia már 3-0-ra vezet a Sevilla ellen, azaz megfordította összesítésben a párharc állását 3-2-re. Még tíz perc van az EL-elődöntőkből. Közben Osvaldo lesgólját nem adják meg a Juve-Benficán.

22.30 |

Nagy esély a Juve előtt

A 67. percben Perez begyűjtötte a második sárgáját is, így 10 emberre fogyatkozott a Benfica. A Juventus továbbra is egy gólra van az EL-döntőtől, amelyet ugyanebben a torinói stadionban rendeznek majd.

21.50 |

A Valencia már ledolgozta

Feghouli góljával, illetve Beto öngóljával le is dolgozta kétgólos hátrányát a Valencia a Sevilla ellen, így ez az EL-elődöntő a szünetben hosszabbításra áll. A Juventus-Benfica meccsen nem született még gól, azaz a portugálok állnak továbbjutásra, mivel az első meccsen 2-1-re nyertek.

21.15 |

Sikerül-e a Juventusnak?

A Benfica hazai pályán 2-1-re legyőzte a Juventust, a Sevilla 2-0-ra a Valenciát az Európa Liga elődöntőinek az odavágóin. A visszavágók már zajlanak, az első tíz percben nem esett gól egyik helyszínen sem.

21.08 |

Síbalesetben meghalt egy magyar férfi

Életét vesztette egy 28 éves magyar férfi síelés közben csütörtökön Ausztriában, a Kaprun melletti Kitzsteinhorn gleccser síterepen. A déli órákban letért a sípályáról, egy meredek, sziklás terepre került, és 25 métert zuhant - közölte a rendőrség. A mentők újjáélesztési kísérlete nem járt eredménnyel - írja az MTI.

21.01 |

Íme, az új debreceni stadion

Még üresen

20.42 |

Kanadai fölény az NHL-ben

Három kanadai hokis, Sidney Crosby (Pittsburgh Penguins), Ryan Getzlaf (Anaheim Ducks) és Claude Giroux (Philadelphia Flyers) közül kerül ki az NHL mostani szezonjának a legjobb játékosa. A Hart trófeát közülük eddig csak Crosbynak sikerült elnyernie: a Pittsburgh kapitánya 2007-ben érdemelte ki az elismerést, és most is esélyes, hiszen 36 góllal és 68 gólpasszával a kanadai táblázat élén végzett. Getzlaf karriercsúcsot jelentő 31 gólt szerzett az alapszakaszban, összességében 87 pontjával pedig a második lett Crosby mögött. Giroux nem kezdte jól a szezont, első 15 mérkőzésén nem talált a kapuba, így Crosbyval és Getzlaffal ellentétben kimaradt a szocsi téli olimpián aranyérmes kanadai válogatottból, később azonban magára talált, és 67 találkozón 79 pontot gyűjtött. A három jelöltre a szakírók szavaznak majd, a győztes június 24-én, Las Vegasban veheti át a díjat.

20.30 |

Evezés a Parlament előtt

Az evezősöknél a győri Széchenyi István Egyetem, a sárkányhajósoknál pedig a Szegedi Tudományegyetem csapata nyerte az idén második alkalommal megrendezett Dunai Regattát, amelynek keretében a Parlamenttől, illetve a Vigadótól a Budapesti Műszaki Egyetem központi épületéig hajóztak a versenyzők. A küzdelmeket mintegy 10-15 ezer néző tekintette meg. A nyolcasokba hivatásos evezősök, míg a sárkányhajók lapátosai közé amatőrök jelentkeztek. A tavalyihoz képest az idei viadal két magyar, illetve három külföldi egyetemmel bővült. A Budapesti Corvinus Egyetem, a Budapesti Műszaki Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Semmelweis Egyetem, a győri Széchenyi István Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem mellett a Nemzetközi Közszolgálati Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem hallgatói is vízre szálltak, s a visegrádi országok EU-csatlakozásának tizedik évfordulója alkalmából az evezős futamok kiegészültek a V4-es futammal, így a megméretésben cseh, lengyel és szlovák egyetemek csapatai is részt vettek.

20.23 |

Lesz kiért szorítani Kecskeméten

Három magyar résztvevője lesz a női verseny döntőjének az öttusázók kecskeméti Világkupa-fordulóján. A mai selejtezőben két csoportban küzdött a 69 induló - köztük 11 hazai versenyző - a 36 fős fináléba kerülésért. Az A-ban a tavaly Európa-bajnok Földházi Zsófia második, a 2011-ben vb-ezüstérmes Kovács Sarolta harmadik, Alekszejev Tamara pedig kilencedik lett. A mezőny másik felében egyik hazai öttusázó sem végzett döntőt érő helyen. Pénteken a férfiak selejtezőjét rendezik meg, majd a hétvégi finálék után a vegyes váltóval zárul a kecskeméti viadal hétfőn. A kecskeméti Vk-verseny után már csak a döntő lesz hátra a sorozatból, azt az egyesült államokbeli Sarasotában rendezik júniusban.

20.15 |

Pálinger Katalin pótolhatatlan

Vélekedik Kurucz Orsolya, aki már jó egy évtizede Dániában véd. Interjú.

19.49 |

Kiakadt a cukiságmérő

19.24 |

Nem Dél-Amerikában lesz a Copa America

Első alkalommal Dél-Amerikán kívül rendezik a labdarúgó Copa Americát, a 2016-os tornának az Egyesült Államok ad majd otthont - jelentették be Miamiban a Dél-amerikai Labdarúgó Szövetség (COMNEBOL), valamint az Észak- és Közép-amerikai, Karibi Labdarúgó-szövetségek Konföderációja (CONCACAF) vezetői. A COMNEBOL megalapításának 100. évfordulója alkalmából a torna Copa America Centenario néven fut majd, és június 3. és 26. között, párhuzamosan a franciaországi Európa-bajnoksággal rendezik meg. A viadalon 16 csapat indul - tíz dél-amerikai, továbbá az Egyesült Államok és Mexikó válogatottja, valamint négy selejtezős együttes a CONCACAF-zónából.

19.02 |

Bravúr a világranglista-179. teniszezőtől

A szabadkártyával induló Gastao Elias bejutott a legjobb nyolc közé a 426 ezer euró (131,6 millió forint) összdíjazású, portugáliai salakpályás tenisztorna férfi versenyében. A világranglista 179. helyén álló hazai játékos nagy meglepetésre három szettben legyőzte a negyedik helyen kiemelt, s a rangsorban őt 140 hellyel megelőző spanyol Guillermo Garcia-Lopezt.

Eredmények, nyolcaddöntő:
Raonic (kanadai, 2.)-Cuevas (uruguayi) 6:3, 6:2
Elias (portugál) - Garcia-Lopez (spanyol, 4.) 6:4, 3:6, 6:2
Hanescu (román)-Carreno (spanyol) 6:3, 4:6, 6:3

18.30 |

Július 26-án ismét egymásnak feszül az angol nehézsúly két legszínesebb egyénisége, Tyson Fury és Dereck Chisora. A visszavágóról szóló egyezség már több mint egy hónapja megköttetett, Fury viszont új feltétellel állt elő és kilátásba helyezte, hogy ha szükséges, akkor visszalép a találkozótól - írja a Profiboksz.hu.

"Chisora tuti cuccozik. Azt akarom, hogy minél előbb leteszteljék. Amennyiben a felkészülés során nem lesznek teljes körű vizsgalatok, úgy nem veszek részt ezen a meccsben. A boksznak doppingmentesnek kell lennie" - mondta Fury.

Chisora természetesen reagált az őt ért vádakra. "Tiszta vagyok. Tyson csak kibúvót keres, mert tudja, hogy mi következik. Véget vetek a karrierjének."

17.59 |

Suárez marad a Liverpoolnál

Továbbra is az FC Liverpoolnál képzeli el a jövőjét Luis Suárez, a csapat uruguayi futballistája. "Ne aggódjatok, nem történik majd velem semmi" - nyugtatta meg a Vörösök szurkolóit a Canal 10 televíziós csatornának adott interjúban a 27 éves támadó, aki 30 találattal vezeti a Premier League góllövőlistáját és hatalmas szerepe van abban, hogy a klub az élen áll a tabellán.