Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 3:6, 6:3

2016.01.28., 09:32
rendezés

Csúcsrangadóra került sor az ausztrál nyílt teniszbajnokság férfi egyesének elődöntőjében: a címvédő és világelső szerb Novak Djokovic a svájci Roger Federerrel csapott össze. A felek korábban 44-szer találkoztak, és mindegyikük 22 mérkőzést nyert. Ezúttal Djokovic volt a jobb, és 6:1, 6:2, 3:6, 6:3-ra győzve hatodszor jutott az AusOpen döntőjébe.

Origo
12:02

Eddig ötből öt

Djokovic korábban ötször jutott el az Australian Open fináléjába, és minden alkalommal (2008, 2011, 2012, 2013, 2015) el is nyerte a trófeát.

Origo
12:01

Djokovic hatodszor döntős

Ezt a lelki hátrányt már nem bírta el Federer, Djokovic könnyedén hozta az adogatását, s végül 6:1, 6:2, 3:6, 6:3-ra megnyerte a mérkőzést.

Origo
11:58

Djokovic szinte döntős

A háló kisegítette Djokovicot, bréklabda. Meg is csinálta (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 3:6, 5:3).

Origo
11:57

Micsoda elütés

Aztán egy jó adogatás, majd egy elképesztő elütés, máris 30-30.

Origo
11:55

Két rossz döntés

Federer kétszer is rosszul döntött, 0-30.

Origo
11:54

Pörög a játék

Djokovic sem rontott, ismét lépéselőnyben van a negyedik szettben (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 3:6, 4:3).

Origo
11:52

Mirka érzelmei

Origo
11:50

Javuló adogatás

Federer adogatása feljavult, lám, ez elég a meccsben maradáshoz (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 3:6, 3:3).

Origo
11:50

Origo
11:47

Djokovic kiszenvedte

Djokovic ha nehezebben is, de hozta adogatását szintén (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 3:6, 3:2).

Origo
11:44

153-1

Djokovic eddig 153 mérkőzést nyert meg kétszettes előnyről. Csupán egyszer veszített: 2010-ben a Roland Garros negyeddöntőjében Jürgen Melzer 3:6, 2:6, 6:2, 7:6, 6:4-re győzött ellene.

Origo
11:43

Federer semmire nyerte

Federer semmire nyerte adogatását (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 3:6, 2:2).

Origo
11:40

Fáradnak

Kicsit lomhábbak a fiúk, pontatlanabbak az ütések. Djokovic kevesebbet rontott, övé a játék (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 3:6, 2:1).

Origo
11:38

Ha jönnek az ászok

Federer két ász is ütött ebben a játékban (összesen négynél tart csupán), és végül hozta a szerváját (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 3:6, 1:1).

Origo
11:34

Djokovic jól kezdett

A negyedik játszmát Djokovic kezdte, és 0-30-ról hozta az adogatását (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 3:6, 1:0).

Federerné, született Mirka Vavrinec még aggódik.

Origo
11:34

Ez már fedett pálya

A Guardian szerint Djokovic az elmúlt három évben mindössze egy meccset veszített el fedett pályán: a novemberi ATP-vébén éppen Federer győzte le.

Origo
11:25

Esik az eső

De nem kell aggódni, ha behúzzák a tetőt, folytatódik a mérkőzés.

Origo
11:21

Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 3:6

Harmadik játszmalabda, ez már megvan. (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 3:6).

Origo
11:20

Két szettlabda elszállt

Szettlabdánál Djokovic káprázatos keresztbe nyeséssel menekült meg. Aztán Federer ütött el szépen, újra játszmalabda, de ezt is hárítja Djokovic.

Origo
11:17

Mindenki szurkoljon!

Origo
11:14

Djokovic hozta

Djokovic 15-re hozta az adogatását (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 3:5).

Origo
11:13

Ezt érdemes megnézni

No és persze Boris Becker arckifejezését is.

Origo
11:10

Érik a negyedik szett

Federer hozta a saját adogatását (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 2:5).

Federer-brék

Agyavilág, Federer óriásit küzd, elképesztő rövidítést ért be. Djokovic csak bámulta. Újabb bréklabda, és ez megvan (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 2:4).

Origo
11:04

Micsoda harc!

Most Djokovic került előnybe, de Federer csodás rövidítéssel egyenlített. A szerb bevarrta a hetedik ászát, , majd Federer kockáztatott, és gyönyörű adogatásfogadással egyenlített. Újabb jó szerva, újabb csodás Federer egyenlítés. Kis túlzással ez a játék hosszabb, mint az egész első szett volt.

Origo
11:02

Három brékrontás

Itt volt a nagy lehetőség! Federer két bréklabdához jutott 15-40-nél, helyenként imponáló játékkal, de Djokovic egyenlített. Jött a harmadik bréklabda, de Federer azt futtából, egyenesen elrakta ugyan, de hosszan.

Origo
10:53

Federer nagyon küzd

Federer 30-0-nél ziccert rontott, Djokovic bréklabdához jutott, de a svájci visszajött. Ez már teniszféleség (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 2:3).

Origo
10:50

Djokovic kapaszkodik

Ismét nullára nyerte Djokovic az adogatását, így egyenlített a harmadik szettben (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 2:2).

Origo
10:47

Erre sem volt még példa

Ilyet sem láttunk még ezen a mérkőzésen: Federer egy szetten belül kétszer is hozta egymás után az adogatását (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 1:2).

Forrás: AFP/Saeed Khan

Origo
10:44

Federer néha mutat valamit

Kicsit szorosabb volt a játék, de Djokovic hozta az adogatását (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 1:1).

Origo
10:40

Federer utolsó esélyei

Csak ismételni tudjuk 20 perccel korábbi önmagunkat: az adogatást kellene elsősorban rendbe tenni. A második szettet is 1:0-lal kezdte, a harmadikat is (Djokovic-Federer 6:1, 6:2, 0:1).

Erre emlékszik valaki?

A tenisztörténelem legnagyobb fordítását Jimmy Connors jegyezte, aki 1987-ben, a wimbledoni torna 4. fordulójában 1:6, 1:6, 1:4-re állt a svéd Mikael Pernfors ellen, végül azonban 1:6, 1:6, 7:5, 6:4, 6:2-re győzött.

Origo
10:35

Djokovic-Federer 6:1, 6:2

Egy órája sem játszanak, de Djokovic már kétszettes előnyben (Djokovic-Federer 6:1, 6:2).

Origo
10:32

Jé, Federer is a pályán van

A közönség minden aprócska részsikert úgy ünnepel, mintha Federer meccset nyert volna. Pedig nem. De legalább nem lesz 6:1 ez a szett is. (Djokovic-Federer 6:1, 5:2).

Origo
10:28

Ritka 6:1

Federer a 2010-es US Open elődöntő óta nem bukott szettet 6:1-re Djokovic ellen. Sőt, ez volt az egyetlen ilyen alkalom. Eddig.

Origo
10:27

A csoda is kevés lesz

Már 5:1 Djokovicnak a második szettben, ha innen visszajön a meccsbe Federer, a világ nyolcadik csodája lesz (Djokovic-Federer 6:1, 5:1).

Origo
10:22

Egyórás elődöntő lesz?

Federernek súghatna valaki valamit. Akármit. (Djokovic-Federer 6:1, 4:1).

Origo
10:20

Novak nem ember...

... legalábbis egy teniszszurkoló szerint. Inkább gép.

Origo
10:18

Elképesztő fölényben

Szerencséje sincs Federernek: 0-15-nél a labdája a hálóról az ő terfelére csorgott. Djokovic zsinórban három pontot csinált, végül 30-ra ezt is hozta. Elképesztő! (Djokovic-Federer 6:1, 3:1).

Origo
10:13

Ilyen játék nincs!

Federer ismét elbukta az adogatását (ráadásul nullára), egyszerűn kimerült az ötlettára (Djokovic-Federer 6:1, 2:1).

Origo
10:11

Djokovic ismét hozta

Djokovic megint nullára hozta az adogatását (Djokovic-Federer 6:1, 1:1).

Origo
10:08

Ez meleg volt, Roger!

Ha Federer változtatni akar, akkor az adogatójátékát kellene rendbe tennie. Egyelőre megoldott egy reménytelen helyzetet is, bréklabdáról fordított. (Djokovic-Federer 6:1, 0:1).

Roger Federer nem találja az ellenszert

Forrás: AFP/Greg Wood

Origo
10:03

Djokovic-Federer 6:1

Djokovic a visszaadhatatlant is visszaadja. Ha így folytatódik, gyorsan véget ér a meccs. Az első szett 22 perc alatt véget ért (Djokovic-Federer 6:1).

Origo
09:59

Ez a szett már eldőlt

Federert egyelőre az őrületbe kergeti Djokovic a precizitásával, a svájci nem tud támadni, és a gyors játék miatt sokat hibázik. Újabb brék (Djokovic-Federer 5:1).

Origo
09:55

Megingathatatlan szervajáték

Egyelőre úgy tűnik, Djokovic megingathatatlan a saját szervajátékában. 30-0 után Federer outot ütött, majd egy elképesztő adogatásfogadással 40-15-re szépített. De a játék így is Djokovicé lett (Djokovic-Federer 4:1).

Novak Djokovic

Origo
09:52

Federer rápihent

Jót tett a pihenő Federernek, most végre megcsillogtatott valamit tudásából a 17-szeres Grand Slam-győztes (Djokovic-Federer 3:1).

Origo
09:49

Djokovic 3:0-ra vezet

Ismét hozta saját adogatását a szerb, Federer mindössze kettő pontot nyert eddig (Djokovic-Federer 3:0).

Origo
09:45

Djokovic máris brékelt

Federer idegesebbnek tűnik, saját adogatójátékában is megremegett a keze, Djokovic két bréklabdához jutott és az elsőt meg is csinálta (Djokovic-Federer 2:0).

Origo
09:43

Ez gyors nyitány volt

Djokovic kezdte a mérkőzést, négy szervából négy pontot csinált, és semmire hozta adogatását (Djokovic-Federer 1:0).

Origo
09:42

Federer útja

Federer a grúz Basilasvili, az ukrán Dolgopolov, a bolgár Dimotrov (27.), a belga Goffin (15.) és a cseh Berdych ellen (6.) győzött.

Origo
09:42

Egyszer szenvedett

Djokovic a koreai Csung és a francia Halys után három kiemeltet búcsúztatott: az olasz Seppit (28.), a francia Simont (14.), illetve a japán Nisikorit (7.). Szettet csak Simon ellen veszített, aki nagyon komoly, ötszettes, 6:3, 6:7, 6:4, 4:6, 6:3-as csatára késztette a világelsőt.

Origo
09:35

Melbourne-ben Djokovic vezet

Az Australian Openen eddig háromszor futottak össze. 2007-ben a nyolcaddöntőben Federer 6:2, 7:5, 6:3-ra győzött, a 2008-as és a 2011-es elődöntőt azonban Djokovic hozta nagyon szoros meccseken 7:5, 6:3, 7:6-ra, illetve 7:6, 7:5, 6:4-re.

Origo
09:31

Meccsegál

A felek eddig 44-szer találkoztak, és mindegyikük 22 győzelemnél tart. Grand Slam-mérkőzéseken 8-6, Grand Slam-döntőkben 3-1-re Djokovic vezet.