Kövesse élőben a BL-sorsolást

2016.03.18., 11:47
rendezés

Öt ország nyolc klubja várja a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének nyoni sorsolását, kövesse velünk élőben, kivel játszik az elődöntőbe jutásért a Real Madrid, a Bayern München, a Barcelona, az Atlético Madrid, a PSG, a Manchester City, a Benfica és a Wolfsburg.

Ribéry örül

"Úgy érzem, jó sorsolást kaptunk, de a Benfica remek csapat, kiváló játékosaik vannak. Nagyszerű stadionjuk van, amiben mindig fantasztikus a hangulat.

--
12:49

Megmutatjuk a Barcának

Javier Clemente: "A Barcelona ellen meg kell mutatnunk, hogy nem véletlenül jutottunk el idáig".

--
12:44

Txiki: Hűha!

"Az első gondolatom az volt, hogy hűha, de bízunk magunkban, és megpróbálunk továbbjutni" - mondta Txiki Begiristain, a Manchester City sportigazgatója.

--
12:40

Közhelyparádé

Xabi Alonso: "Végig koncentrálnunk kell, ezen a szinten már nincs könnyű ellenfél."

Ha a Csepelt kapták volna, ugyanezt mondta volna.

--
12:37

Nehezebbet nem is kaphatott volna a Barca

"Nem hiszem, hogy kaphattunk volna keményebb ellenfelet, mint az Atlético, amely jobban védekezik bármely más csapatnál. Szóval kaphattunk volna könnyebb ellenfelet is, de ez a BL-negyeddöntő, itt már nincs könnyű ellenfél. Tisztában vagyunk vele, mennyire ért a védekezéshez az Atlético" - mondta Javier Bordas, a Barca elnökségének tagja.

--
12:31

Ugyanakkor

A Barcelona csak egyet nyert meg legutóbbi hat, spanyol csapatok elleni Bajnokok Ligája-meccséből.

--
12:29

Messiben bízhatnak

Lionel Messi 27 Atlético Madrid elleni meccsén 25 (!) gólt szerzett, háromszor is mesterhármast ért el.

Az aranylabdás

Forrás: MTI/EPA/KEYSTONE/Valeriano Di Domenico
--
12:27

PSG-City egymás ellen

A két csapat egy nemzetközi meccset játszott, azon (Manchesterben) 0-0-ra végeztek a felek a 2008-as UEFA-kupa csoportkörében.

--
12:25

Bayern-Benfica egymás ellen

Nyomasztó a müncheniek fölénye, hiszen 4 győzelem és  2 döntetlen mellett még soha nem kaptak ki a portugál csapattól. A gólkülönbség is masszív: 16-4 a németeknek.

--
12:23

Wolfsburg-Real egymás elleni

A két csapat még soha nem találkozott nemzetközi kupameccsen.

--
12:23

Barca-Atléti egymás ellen

A két csapat egyetlen egyszer találkozott Európában, 2014-ben Barcelonában döntetlen született 1-1, Madridban pedig 1-0-ra az Atlético győzött.

Barcelona-Atlético Madrid

Összejött a spanyol párharc, legutóbbi párharcukat ráadásul az Atlético nyerte. A Barca kezd otthon.

--
12:11

Bayern München-Benfica

A Bayern Münchenhez húzzák a Benficát, az első meccset rendezik Münchenben.

--
12:11

Real Madrid-Wolfsburg

a németek neve került elő az első golyóból, hozzájuk húzták a Real Madridot.

--
12:09

Gianluca Zambrotta a vendég

Ő fogja kihúzni a csapatokat. Azt mondja, szerinte lehet idén - a BL történetében először - címvédés, mert "a katalánoknak mindenük megvan ahhoz, hogy idén is nyerjenek."

Zambrottáról mindenkinek más jut eszébe, nekünk a BL egyik legnagyobb meccsén adott gólpassza maradt a legemlékezetesebb.

--
12:02

Road to Milan

Egy kisfilm pörög éppen, bemutatják a legjobb nyolc közé jutott csapatokat, akik még versenyben vannak a milánói döntőért.

--
11:58

Lássuk akkor a golyókat

--
11:54

Fontos!

Itt már nincs országvédettség, azaz bárki bárkit kaphat a sorsoláson. Amilyen szerencsénk van a sorsolással idén, simán lehet, hogy lesz egy Barca-Real és egy PSG-Bayern, miközben a Fakel Voronyezs és az Ankaragücü az osonópályán bemegy a négy közé.

--
11:51

Wolfsburg

A Wolfsburg a Manchester Unitedet verte 3–2-re a csoportmeccsek utolsó körében, ezzel megszerezte a B csoport első helyét a PSV Eindhoven előtt. A német csapat aztán a belga Gentet búcsúztatta kettős győzelemmel (3–2, 1–0).

Manchester City

A Manchester City a Juventus előtt szerezte meg a D csoport első helyét a Sevilla és a Borussia Mönchengladbach előtt. Az egyenes kieséses szakaszban a Dinamo Kijevet idegenben 3–1-re verték, a hazai mérkőzés nem hozott gólt.

Benfica

A Benfica C csoport második helyén végzett az Atlético Madrid mögött 10 ponttal. A nyolcaddöntők során kettős győzelemmel búcsúztatták az orosz Zenitet (1–0, 2–1).

Atlético Madrid

Az Atlético a C csoport élén végzett 13 ponttal a Benfica, a Galatasaray és az Astana előtt. A legjobb 16 között a PSV Eindhovent verték tizenegyesekkel 8–7-re, miután mindkét mérkőzés 0-0-s döntetlennel végződött.

Paris Saint-Germain

A 13 pontos PSG a Real Madrid (16 pont) mögött végzett a 2. helyen az A csoportban a Sahtar Donyeck és a Malmö előtt. A csoportmeccseket követően oda-vissza verték 2–1-re a Chelsea-t.

Real Madrid

A Real Madrid az A csoport élén végzett a megszerezhető 18 pontból 16-tal. Az egyenes kiesésben gólt sem kaptak a Romától, kettős győzelemmel (2–0, 2–0) verték ki az olaszokat. A sorozat legeredményesebb játékosa, Cristiano Ronaldo szerezte az első gólt mindkét meccsen.

Bayern München

A Bayern az F csoport élén végzett 15 ponttal az Arsenal, az Olympiakosz és a Dinamo Zagreb előtt. A legjobb 8 közé kerülésért a Juventust verték emlékezetes párharcok után: a torinói és a müncheni meccs is 2–2-es döntetlenre végződött, így jöhetett a hosszabbítás, amelyben még két gólt szereztek a németek.

Barcelona

A Barcelona az E csoportot nyerte 14 ponttal, 8-cal megelőzve a második helyezett Romát és a harmadik Bayer Leverkusent. A legjobb 16 között kettős győzelemmel (2–0, 3–1) búcsúztatták az Arsenalt.

Szépen sorjában.

Első fontos közlendőnk: A negyeddöntők első összecsapására április 5-6-án kerül sor, a visszavágókat pedig április 12-13-án játsszák.

--
11:34

Önök mit gondolnak a sorsolásokról?

A szerkesztőségben pont arról beszélgettünk, hogy teljesen felesleges ekkora cirkuszt kerekíteni azért, hogy egy egykori futballista egy urnából kihúzzon egy golyót. Reméljük, ma sem kell sokáig élveznünk a semmitmondó beszélgetéseket és beszédeket, gyorsan lezavarják az érintettek.

Gianni Infantino, akit a legtöbben eddig onnan ismertek, hogy ő vezette ezeket az eseményeket, valószínűleg nem lesz jelen, hiszen közben a FIFA elnöke lett.

Gianni Infantino, a golyók mestere

Forrás: AFP/Fabrice Coffrini
--
11:28

A szokott szeretettel

köszöntjük kedves olvasóinkat. Hamarosan kezdődik a Bajnokok Ligája negyeddöntőinek sorsolása, és csak reménykedni tudunk benne, hogy ügyesebben golyóznak az érintettek, mint a nyolcaddöntőknél.

Akkor ugyanis nemcsak két brutális párharcot (Juve-Bayern, Arsenal-Barca) hoztak össze az amúgy nem különösebben combos mezőnyben, de még azt is sikerült elintézniük, hogy a nyolc párharcból pont a két legérdekesebb legyen egy időben.