2018.05.23. 21:31
A fővárosiak hatgólos előnyről vágnak neki az utolsó fordulónak.
19:43
2018. május 23.

Rendhagyó módon két mérkőzést követhetnek nyomon jelen percről percre: a Győri Audi ETO - Békéscsaba, és FTC Rail-Cargo Hungária–Vác találkozó következik.

19:45

Bizony, a két meccs egyaránt a bajnoki címről szól: várhatóan mindkét zöld-fehér együttes győzni fog, a kérdés az, hogy a lefújáskor melyiküknek lesz jobb a gólkülönbsége.

A győri Eduarda Amorim (b) és Kornelia Groot (j), illetve Albertine Danick Snelder, a májusi Győr-Fradi mérkőzésen Forrás: MTI/Krizsán Csaba
19:48

A két csapat a bajnokságban, természetesen, kétszer találkozott egymással: az Elek Gyula Arénában az FTC nyert 27-25-re, míg az Audi Arénában a győriek 26-24-re. A kezdő sípszó pillanatában a Fradinak jobb a gólkülönbsége +273 a győriek +267-et tudtak összehozni. Ha a végén egyenlő lesz a gólkülönbség is, akkor a több lőtt gól dönt: ebben is a Fradi a jobb 15 góllal.

19:51

A hosszabb ideje sérült Nora Mörk és Tomori Zsuzsanna mellett a múlt heti BL-döntő két hősére, Eduarda Amorimra és a kapus, Kiss Éva sem tudja vállalni a játékot, ahogy Jana Knedliková sem.

19:54

Ambros Martin utolsó alkalommal irányítja a Győri Audi ETO csapatát. A kiváló spanyol szakember öt év után négy bajnoki címmel és három BL-győzelemmel búcsúzik a csapattól.

Győr, 2017. november 6. Ambros Martin, a Győr edzője (k) a női kézilabda Bajnokok Ligája Győri Audi ETO KC - Rosztov-Don (orosz) mérkőzésén a győri Audi Arénában 2017.november 6-án. MTI Fotó: Krizsán Csaba Forrás: MTI/Krizsán Csaba
20:00

Annyiból legalábbis, hogy az FTC ellenfelét, azaz a Vác csapatát, az a Németh András irányítja, aki másfél évtizeden át volt a Fradi edzője, és bajnoki címet is nyert a csapattal. A találkozó előtt Kirsner Erika, aki 2007-ben tagja volt a Fradi bajnokcsapatának, azonban hangsúlyozta, szó sem lehet róla, hogy akár csak a legkisebb mértékben is az FTC segítségére legyenek.

Németh András ezer szállal kötődik a Fradihoz, most mégsem segíthet korábbi klubjának Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt
20:03

A Győr januárban 35-26-ra verte idegenben a Békéscsabát, míg a Ferencváros 34-28-ra nyert a Vác vendégeként a télen. Ma valószínű ennél nagyobb különbség lesz mindkét találkozón.

20:05

Az első bajnoki címét még 2005-ben szerző Görbicz Anita lövi az ETO első gólját, 1-0 a győriek javára, majd fél percen belül Groot is beköszön, 2-0.

20:06

Van der Heyden révén szerzi meg a vezetést az FTC, amit viszont kiegyenlít a váciak házi gólkirálya, Jovetics. Összesítésben 4 gól a Fradi előnye.

20:09

Majd Van der Heyden is meglövi a második gólját, először vezet kettővel a Fradi. Győrben viszont 4-0 az ETO javára, azaz marad négy gólos Fradi-előny összetettben.

20:11

Yvette Brochnak kell leülnie, a Békéscsaba pedig 0-5-nél megszerezheti első gólját, amit meg is tesz Kovács Anett. +3 a Fradi előnye.

20:12

6-2 az ETO, míg a Népligetben 5-3 a Fradi javára.

20:15

Az ETO hátrányban is lövi a gólokat, most éppen Bódi Bernadett duplázott. Minden harmadik gólra jön egy csabai válasz. A Fradi-pályán 6-3-ra vezetnek a hazaiak, azaz tartják az előnyt összetettben.

Bódi Bernadett nem jön zavarba, amikor helyzetbe kerül Forrás: ifj.ThalyZoltan/Ifj.Thalyzoltan
20:18

5-3-nál kicsit megtorpant a Fradi, utána viszont pillanatokon belül felpörögtek, és négy perccel később már 9-4-re vezettek. Snelder is meglőtte az első gólját.

20:22

A Csaba is próbálja tartani a lépést (12-5), a Népligetben pedig a Vác hozza a ijesztgeti a hazaiakat, miután 9-6-ra zárkóznak fel.

Danick Snelder, FTC-Rail Cargo Hungaria játékosa lő kapura Forrás: fradi.hu
20:24

Ha csak egy percre is, de egyenlő volt a gólkülönbség a Győr és a Fradi között, miután az ETO éppen 14-5-re, míg a Fradi csak 10-7-re vezetett.