Nizzában befejeződött a 17. Amber-verseny. Az utolsó fordulóban Lékó Péter meccse a tornagyőztes örmény Levon Aronjannal két remivel végződött. Nagymesterünk az összetett versenyben két exvilágbajnokkal, Vlagyimir Kramnyikkal és Veszelin Topalovval, valamint a trónkövetelő Magnus Carlsen társaságában végzett holtversenyben a második helyen. Az utolsó játéknap érdekessége, hogy valamennyi párharc 1-1-gyel zárult. Nagy izgalmak mellett lett két remi az orosz szuperbajnok és Carlsen csatája. Az ukrán Vaszilij Ivancsuk a rapidpartiban egyenlített a bolgár Veszelin Topalovval szemben. A vakverseny négyes holtversennyel zárult, Aronjan másfél pontos előnnyel nyerte a rapidtornát, két és fél ponttal előzte meg riválisait az összetett versenyben.

A hagyományos versenysorozat legerősebb tornája ért véget Nizzában. A 12 résztvevő Élő-átlaga 2752 volt, és ez 21-es kategóriát jelentett. A világbajnok Viswanathan Anand, exvilágbajnokok, Vlagyimir Kramnyik és Veszelin Topalov mellet világbajnoki kihívó (Lékó Péter), sokszoros világbajnok-jelöltek, olimpiai bajnokok, a trónkövetelő Magnus Carlsen és a holland sakkozás legjobbjának, Loek van Welynek a vetélkedését nagy érdeklődés kísérte. Nagyon nehéz a "vakpartikban" lépésről lépésre követni a játszma alakulását, ahol a nagymesterek a monitoron csak az üres sakktáblát látják, és ellenfelük lépésekor a kiinduló és érkező mező villan meg. Múlnak a percek, a végjátékban már a másodpercek is fontos szerephez jutnak.

Remek játszmák mellett előfordultak látványos elnézések is. Kihasználatlan esélyek, elpuskázott lehetőségek. A szupernagymesterek egymáshoz való kollegiális viszonyának jó példája volt, amikor az orosz Vlagyimir Kramnyik remit ajánlott Borisz Gelfandnak, aki láthatón "fingerfehlert" követett el, és nem a huszárral, hanem a vezérrel ütötte le az e4 huszárt. Érdekes megnyitási meglepetésekkel is szolgáltak a sakkozók, meglepő varikkal is előrukkoltak. Élvezetes viadal volt, jövőre ismét randevúznak a sakkvilág szupersztárjai.

Lékó Péter nagyszerűen helytállt. A Morelia-Linares szuperverseny rosszul sikerült számára, kevés ideje maradt a gyengébb szereplés feldolgozására. Nehéz sorsolást kapott, két elvesztett meccs - Topalov, Kramnyik - után magára talált. Nagy örömet okozott híveinek Viswanathan Anand elleni remek győzelmével. Az összetett versenyben holtversenyes második helyével elégedett lehet, és kis pihenés után készülhet a májusi miskolci, Magnus Carlsen elleni párharcára. Nagymesterünk a norvég titán ellen még veretlen, a sakkvilág nagy érdeklődéssel várja összecsapásukat. Bemelegítésként mindhárom kategóriában holtversenyben végeztek!

Megérdemelt az örmény Levon Aronjan elsősége. Harmadszor kapott meghívást, a viadal egyik esélyesének számított. A klasszikus gondolkodási idejű játszmákban is társainál jóval gyorsabban játszik. Wijk aan Zee-i holtversenyes első helye, linaresi harmadik helyezése jó formájáról árulkodott. Aronjan Nizzában egyetlen párbajt vesztett el, az izraeli Borisz Gelfandtól kapott ki. Meglepetés, hogy a "nagyok", Viswanathan Anand és Vlagyimir Kramnyik nem tudták megszorítani Levont.

Az utolsó forduló eredményei:
"Vakpartik"
Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2760) - Borisz Gelfand (izraeli, 2737) 1 - 0 (Félszláv védelem, 37)
Viswanathan Anand (indiai, 2799) - Loek van Wely (holland, 2681) döntetlen (Szicíliai védelem, 20)
Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2799) - Szergej Karjakin (ukrán, 2732) döntetlen (Félszláv védelem, 52)
Lékó Péter (magyar, 2753) - Levon Aronjan (örmény, 2739) döntetlen (Spanyol megnyitás, 28)
Alekszander Morozevics (orosz, 2765) - Magnus Carlsen (norvég, 2733) döntetlen (Skót megnyitás, 83)
Veszelin Topalov (bolgár, 2780) - Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2751) 1 - 0 (Szláv védelem, 53)

Rapidjátszmák
Borisz Gelfand (izraeli, 2737) - Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2760) 1 - 0 (Modern védelem, 41)
Loek van Wely (holland, 2681) - Viswanathan Anand (indiai, 2799) döntetlen (Vezérindiai védelem, 20)
Szergej Karjakin (ukrán, 2732) - Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2799) döntetlen (Szláv védelem, 24)
Levon Aronjan (örmény, 2739) - Lékó Péter (magyar, 2753) döntetlen (Katalán megnyitás, 26)
Magnus Carlsen (norvég, 2733) - Alekszander Morozevics (orosz, 2765) döntetlen (Caro-Kann védelem, 56)
Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2751) - Veszelin Topalov (bolgár, 2780) 1 - 0 (Caro-Kann védelem, 29)

A "vakverseny" végeredménye:
1-4. Vlagyimir Kramnyik, Levon Aronjan, Alekszander Morozevics és Veszelin Topalov 6,5
5-7.Lékó Péter, Viswanathan Anand és Magnus Carlsen 6
8-9. Szergej Karjakin és Loek van Wely 5
10-11. Vaszilij Ivancsk és Sahriyar Mamedgyarov 4,5