Magyar nap volt csütörtökön a francia nyílt teniszbajnokságon. Előbb Kuti Kis Rita jutott a 3. fordulóba, majd késő délután Sávolt Attila is beverekedte magát a legjobb 32 közé. A torna újabb hatalmas meglepetése, hogy kiesett a címvédő Andre Agassi.

férfi egyes, 2. forduló:
Sávolt Attila-Koubek (osztrák) 3:6, 7:5, 6:0, 5:2-nél Koubeket leléptették

A hagyományos világranglista 149. helyén álló Sávolt Attilának sikerült az, ami Agassinak, Samprasnak, Moyának, Rafternek nem: pályafutása legnagyobb sikerét aratva, az osztrák Stefan Koubek leléptetése után a legjobb 32 közé jutott.

Fotó: Reuters

Agassi keserűen búcsúzott

A harmadik szett Sávolt parádéját hozta. A 24 éves teniszező összesen 3 labdamenetet veszített, s negyedóra alatt 6:0-ra győzött. A negyedik játszmát is breakkel kezdte a magyar versenyző, ekkor Koubek még egyenlített. Sávoltot ez sem zavarta, ismét elvette ellenfele adogatását. Koubek ekkor elveszítette önuralmát: 4-2-nél megsértette a játékvezetőt, amiért figyelmeztették. Ez sem hatott a vesztésre álló teniszezőre, a következő játékban földhöz csapta ütőjét, amellyel sérülést okozott a labdaszedőnek. A bíró ezért leléptette a sportszerűtlen játékost.

Legutóbb 1985-ben Taróczy Balázs személyében volt magyar férfi játékos Grand Slam-torna egyéni viadalának 3. fordulójában. Sávolt Attila következő ellenfele a 9. helyen kiemelt ausztrál Lleyton Hewitt lesz, aki ötjátszmás mérkőzésen győzött a 2. körben.

Kucera (szlovák)-Agassi (amerikai, 1.) 2:6, 7:5, 6:1, 6:0

A 26 éves Karol Kucera pályafutása egyik legnagyobb győzelmét aratta: pontosan 2 órás mérkőzésen diadalmaskodott a címvédő amerikai Andre Agassi felett.

Az első játszmában még semmi sem mutatta, hogy rövidesen világszenzáció történik: Agassi biztos játékkal gyűjtötte pontjait. A 27 perces első szett után az amerikai már 5:3-ra vezetett, amikor nagy fordulat következett. Az egyre jobban teniszező Kucera kihasználta ellenfele rontásait, s az is sokat segített, hogy az amerikait lábsérülés zavarta. A szlovák versenyző 47 perc alatt egyenlített.

Kurnyikova ezúttal is korán búcsúzott:
az osztrák Plischke simán túllépett rajta

női páros, 1. forduló:
De Beer, Mijagi (dél-afrikai, japán)-Garbin, Marosi (olasz, magyar) 7:5, 5:7, 7:5

Az egyéni verseny után párosban is búcsúzott Marosi Katalin, aki az olasz Tathiana Garbin oldalán háromszettes mérkőzésen kapott ki a dél-afrikai Surina De Beertől és a japán Mijagi Nanától.