A belga Justine Henin-Hardenne sérülés miatt 7:6, 0:3-nál feladta a döntőt honfitársa, Kim Clijsters ellen 's-Hertogenbosch-ban, ennek ellenére nincs veszélyben az indulása a hétfőn kezdődő wimbledoni nyílt teniszbajnokságon.

"Amikor a második szett elején elestem, megrándult két-három ujjam a bal kezemen, de azt hiszem, nem komoly a dolog. Londonban szerencsére csak kedden lesz az első meccsem, addig biztosan rendbe jövök" - mondta a Roland Garros győztese, akinek 15 mérkőzéses győzelmi sorozata szakadt meg Hollandiában.

Henin-Hardenne harmadik kiemeltként az ukrán Vakulenko ellen kezd a nem hivatalos füves pályás világbajnokságon.

Nők (170 ezer dollár összdíjazás), döntő:
Clijsters (belga, 1.) - Henin-Hardenne (belga, 2.) 6:7, 3:0-nál Henin-Hardenne feladta