Serena visszavágott

Serena Williams, tenisz
Melbourne, 2015. január 20. A világelső és 18-szoros Grand Slam-tornagyőztes amerikai Serena Williams a belga Alison Van Uytvanck ellen játszik az ausztrál nyílt teniszbajnokság női egyesének első fordulójában Melbourne-ben 2015. január 20-án. Serena Williams 6:0, 6:4 arányban győzött. (MTI/EPA/Julian Smith)
A férfiaknál a címvédő Stan Wawrinka, míg a nőknél a világelső Serena Williams is szettet veszítve jutott be a negyeddöntőbe hétfőn a Melbourne-ben zajló ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A 29 éves svájci játékos 3 óra 2 perces meccsen verte a spanyol Guillermo Garcia-Lopezt úgy, hogy a negyedik felvonás rövidítésében 0-5-ről fordított. Wawrinkára a nyolc között az ötödik helyen kiemelt japán Nisikori Kej vár, aki a spanyol David Ferrer 14-ével szemben 43 nyerő ütést mutatott be.

Szintén ott van a nyolc között a nyolcadik kiemelt Milos Raonic, aki 30 ászt ütött a spanyol Feliciano Lopeznek, és a negyeddöntőben a világelső szerb Novak Djokoviccsal vagy a luxemburgi Gilles Mullerrel találkozik.

A 33 éves Serena Williams alaposan megküzdött a tavalyi Roland Garroson őt búcsúztató, 21 éves spanyol Garbine Muguruzával, és a következő körben a 2014-ben döntős Dominika Cibulkovával találkozik. A szlovák játékos a kétszeres bajnok fehérorosz Viktorija Azarenkát győzte le.

A másik Williams nővér, Venus meglepetésre búcsúztatta a hatodik helyen kiemelt lengyel Agnieszka Radwanskát, akinek így tovább kell várnia első Grand Slam-trófeájára. Venus Williams a 2010-es US Open óta először jutott GS-negyeddöntőbe.