Tomás Berdych viszonylag simán, három játszmában legyőzte Rafael Nadalt az ausztrál nyílt teniszbajnokság férfi egyesének negyeddöntőjében.

A hetedik kiemelt cseh játékos 6:2, 6:0, 7:6-ra verte a korábbi világelső spanyol klasszist, akit most először tudott legyőzni. A két játékos legutóbbi 17 meccsét egyaránt Nadal nyerte.

Berdych ellenfele a háromszoros döntős Andy Murray lesz, aki magabiztos győzelemmel jutott be a négy közé. A 27 éves skót játékos 121 perc alatt verte a hazai közönségkedvenc, 19 éves Nick Kyrgiost, így a 15. Grand Slam-elődöntőjére készülhet.

A nőknél biztos, hogy lesz orosz döntős, miután az alsó ágon Marija Sarapova 6:2, 6:3-ra verte a kanadai Eugenie Bouchard-t, Jekatyerina Makarova pedig a román Simona Halep ellen nyert 6:4, 6:0-ra, így ők ketten játsszák az egyik elődöntőt.