Tovább menetel a US Open junior magyar bajnoka

Gálfi Dalma
Budapest, 2015. szeptember 16. Az amerikai nyílt teniszbajnokság junior női versenyének győztese, Gálfi Dalma teniszező a XI. kerületi Park Teniszklubban tartott sajtótájékoztatója után 2015. szeptember 16-án. MTI Fotó: Illyés Tibor
Ausztráliai ITF-tornát nyert az egyik legígéretesebb magyar teniszező, Gálfi Dalma, magasabban rangsorolt ellenfeleket legyőzve. Ez volt a negyedik döntője, eddig mindet megnyerte.

Negyedik profi döntőjét is megnyerte Gálfi Dalma, az idei amerikai teniszbajnokság junior győztese.

Három torna egymás után

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a 16 éves játékos három ITF-versenyen vesz részt Ausztráliában, az első a múlt héten a 15 ezer dollár összdíjazású torna volt Tweed Headsben.

A junioroknál már az egyik legjobb Forrás: MTI/Illyés Tibor

A felnőtt világranglista 447. helyen álló Gálfi

három hazai játékos legyőzésével jutott el az elődöntőig,

ahol a 296. brit Katy Dunne-t verte, majd a fináléban 6:2, 3:6, 6:1-re legyőzte a 406. ausztrál Storm Sanderst. A junior világelső párosban a döntőig jutott.

Ez volt Gálfi első győzelme 15 ezres tornán. "Nem volt egyszerű meccs, kellemetlen balkezes játékos Sanders,

de szerencsére nem lehet két szetten át így játszani. Türelmes voltam, így végül három szettben sikerült nyerni" – összegzett Gálfi. A héten Cairnsben lép pályára.

Babos előrébb lépett

Babos Tímea két helyet javítva a 73. a női teniszezők legfrissebb világranglistáján, melyet továbbra is nagy fölénnyel vezet a legközelebb jövőre versenyző Serena Williams.