Hihetetlen izgalmak Babos Tímea teniszmeccsén

Babos Tímea, tenisz
Timea Babos of Hungary hits a return against Eugenie Bouchard of Canada during their singles quarterfinal match at the Shenzhen Open WTA tennis tournament in Shenzhen, southern China's Guangdong province on January 7, 2016.
Győzött hétfői mérkőzésén, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé a Babos Tímea, Katarina Srebotnik páros a 753 ezer dollár (218,4 millió forint) összdíjazású sydneyi, keménypályás tenisztornán.

Fordulatos mérkőzéssel kezdődött Babos és a párosban korábban világelső szlovén Srebotnik közös pályafutása. A duó már a második szettben is eldönthette volna a továbbjutást, mérkőzéslabdához jutott, végül

döntő rövidítésre és izgalmas végjátékra került sor.

Ebben Babosék 9-4-re elhúztak, de innen is tudott fordítani az ellenfél, a végére azonban még maradt egy fordulat.

Forrás: AFP

A magyar-szlovén duó ellenfele a negyeddöntőben a Raluca Olaru, Jaroszlava Svedova román, kazah kettős lesz.

páros 1. forduló (a negyeddöntőbe jutásért):
Babos, Srebotnik (magyar, szlovén, 4.) - Dabrowski, Rosolska (kanadai, lengyel) 7:5, 6:7 (0-7), 13-11 - döntő rövidítés

Babos beállította a rekordját

A múlt heti, sencseni tornán elődöntős Babos Tímea 11 helyet javítva az 59. a legfrissebb világranglistán, amelyet változatlanul az amerikai Serena Williams vezet. A magyar játékos ezzel beállította eddigi legjobbját a WTA rangsorában. Babos párosban jelenleg a 11. helyen áll.