Babos a sírból hozta vissza a meccset

Babos Tímea, tenisz
Timea Babos of Hungary serves to Barbara Haas of Austria during their 2016 US Open Woman’s Singles match at the USTA Billie Jean King National Tennis Center in New York on August 30, 2016.
A 31. helyen kiemelt Babos Tímea vert helyzetből fordítva jutott be a második fordulóba kedden az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

A 23 éves magyar a 128 között a selejtezőből érkezett osztrák Barbara Haasszal találkozott, aki 141. a világranglistán. A WTA-rangsorban 34. Babos hamar elhúzott 5:2-re, 20 éves ellenfele azonban sorozatban öt játékot nyerve hozta az egyórás nyitószettet.

A folytatásban a magyar teniszező ismét eljutott 5:2-ig, ám ezúttal sikerült lezárnia a játszmát, így 1 óra 48 perc elteltével kezdődhetett a döntő szett. Ebben Haas 4:0-ra ellépett, és már veszni látszott a meccs, ám Babos bravúrral 6:5-re fordított, és kiszerválta a meccset, amely 2 óra 43 percig tartott.

Babos Tímea Forrás: AFP/Kena Betancur

A magyar játékos következő ellenfele a Richel Hogenkamp lesz, a világranglistán 165. helyen álló holland - aki a selejtezőből került fel a főtáblára - a nyitókörben meglepetésre a 73. helyen álló brit Heather Watsont búcsúztatta.

Babos eddigi egyetlen találkozójukon 6:2, 6:3-ra legyőzte holland riválisát a 2013-as Fed-kupa-csoportküzdelmekben Izraelben.

Babos - aki tavaly a 2011-es bajnok ausztrál Samantha Stosurtól kapott ki a nyitókörben - idén három számban indul a US Openen. Párosban a kazah Jaroszlava Svedova lesz a társa, míg vegyespárosban az amerikai Eric Butorac-kal lép pályára.