Egy háromszettes nagy csatában 6:4, 2:6, 6:1-re nyert az első helyen kiemelt Babos Tímea a budapesti női keménypályás tenisztornán Océane Dodin ellen, és páros után egyesben is elődöntőt vívhat. A magyar teniszező a mérkőzés után az Origónak adott videointerjút.

Babos az Origónak elmondta, felkészülte a mérkőzésre, de az elején aggódtam, mert nem érezte, hogy hibázott volna, mégis ellenfele vezetett.

„Tudtam, mire számítsak, játszottam már ellene. Kiépítettünk egy taktikát, ami jól működött, úgy érzem, összességében jól kezeltem" – nyilatkozta.

Hozzátette, a döntő szett elejére a legbüszkébb – akkor már 5:0-s előnyre is szert tett -, és végül szép győzelmet aratott.

Babosra szombaton két elődöntő vár. Egyesben a harmadik helyen kiemelt német Julia Görges (56.) lesz az ellenfele, akivel először találkozik majd. Párosban a cseh Lucie Safarova oldalán az Arina Rodionova, Galina Voszkobojeva ausztrál, kazah kettős ellen lép pályára.