Vasárnap ért véget Kaprunban az idei mountainbike-világbajnokság. A magyar csapat tagjai kisebb-nagyobb sérülések árán sikeresen helytálltak a nemzetközi mezőnyben.

Augusztus 26. és szeptember 1. között az ausztriai Kaprunban mérték össze tudásukat a világ legjobb mountain bike-osai. A magyar hegyikerékpáros sport legjobbjai is rajthoz álltak az egyhetes versenyen. A résztvevők Downhill (DH) és Four Cross (4X) szakágban bizonyíthattak. A DH pályát egy körülbelül 4 kilométer hosszú, 771 méteres szintkülönbséggel megspékelt terepen jelölték ki a rendezők. A Four Cross pályán 300 méter alatt kellett 70 méternyi szintkülönbséget legyűrniük az indulóknak. A versenyzőket négyes csapatokban indították az ugratókkal és döntött kanyarokkal teletűzdelt terepen.

A magyar csapat egyetlen hölgy tagja, Kiss Dalma, a többszörös magyar bajnok, Gulyás Mihály, illetve a mindössze 17 esztendős Pósa Péter, elit junior versenyzőnk is mindkét versenyszámban rajthoz állt. A csapat tagja volt még Halász Krisztián Magyar Kupa-győztes, aki DH kategóriában szállt nyeregbe. 4X szakágban pedig a többszörös Magyar Kupa-győztes Krizsák János és Deli Gábor képviselte hazánkat.

A csütörtök délelőtti edzések sáros pályán folytak, s az eső a délutáni DH időmérő futamok teljesítését is megnehezítette. Az akadályok ellenére a magyar egység versenyzői közül mindenki teljesítette az időmérő futamokat. Bár Gulyás Mihályon kívül az összes hazai montis esett, szerencsére senki nem szenvedett maradandó sérüléseket.

Egyedül Pósa Péter kényszerült rövidebb pihenőre, miután egy ugratást követően szerencsétlenül ért földet, és csúnyát bukott. Az esés után a fejét, hátát és a vállait fájlalta. Bár péntekre már rendbe jött, a 4-Cross indulástól mégis inkább visszalépett. Nem Pósa volt azonban az egyetlen visszalépő. A 4-Cross kvalifikáció előtt az elit férfi mezőnyből 20 fő, az elit női mezőnyből 6 fő nem vállalkozott a versenyzésre. A visszakozásoknak feltehetően a pálya nehézsége volt a fő oka. Mindennek ellenére minden magyar versenyző sikeresen kvalifikálta magát a döntőbe.