Az Alinghi megszerezte második győzelmét az Oracle ellen a vitorlás Louis Vuitton-kupa elődöntőjében, Aucklandben. A másik ágon a címvédő Prada nyert a OneWorlddel szemben.
Forrás: MTI
Oracle

Az olasz Prada ugyanakkor 1-0-ra vezet, mivel a OneWorld a kedden elért diadalával csak a kémkedés miatt kapott büntetőpontját "nullázta" le.

Eredmények, elődöntő:
Alinghi (svájci)-Oracle BMW Racing (amerikai) 29 mp előny
A négy győzelemig tartó párharc állása: 2-0.

Prada (olasz)-OneWorld (amerikai) 20 mp
A párharc állása: 1-0.

Louis Vuitton-kupa: előnyben az Alinghi és a OneWorld/sport/x-mag/20021210louis.htmlLouis Vuitton-kupa: büntetés a OneWorldnek/sport/x-mag/20021209louis.html

A Prada-OneWorld összecsapás nyertesére még egy megméretés vár az Alinghi-Oracle elődöntő vesztese ellen. A döntőt januárban rendezik. Az első helyezett - az Amerika Kupáért - az öt sikerig tartó februári fináléban a címvédő Team New Zealanddal találkozik.