Véget ért a IV. alkalommal megrendezett Kárpáti kalandverseny, hivatalos nevén Carpathian Adventure 2004, az egyetlen "Eco Challenge" típusú verseny Romániában. Az idei helyszín a Vidra-tó, valamint a Páring- és Latorica-hegységek voltak. A rajthoz álló 132 versenyzőnek kihívást jelentett a nagyon nehéz, de ugyanakkor látványos terep és a zord időjárás (nagyon esős, hideg idő).

A négytagú vegyes csapatok - amelyekben legalább egy lány résztvevőnek kellett lennie - közel 200 km távot tettek meg a megszakítás nélküli verseny alatt. A gyalogtúra érintette a Páring-hegység legmagasabb csúcsait (Nagy Páring - 2519 m), amely 65 km hosszú volt. A hegyikerékpár-szakasz a Latorica-hegység legszebb részein vezetett át, és tartalmazta a természeti rezervátumnak nyilvánított Latorica-szorost is. A táv 95 km volt, és ezalatt összesen 4100 méteres szintkülönbséget jártak meg a versenyzők.

Az augusztus 5-én 7 órakor rajtoló 33 csapat közül 12 ért célba, és már a túra szakaszt is mindössze 16 csapat fejezte be. A legnagyobb erőfeszítést az utolsónak beérkező SHOOTM amerikai csapat tette, akik 49 óra 40 perc alatt teljesítették a távot, de a kimerültség miatt ezután feladták a versenyt. A tutajos szakaszon már csak 14 csapat ment végig. A hegyi kerékpározás alatt pedig 2 csapat adta fel a versenyt. Utolsónak a bukaresti NOMAD érkezett be 72 órás versenyidővel, akiket a szervezők különdíjjal jutalmaztak kitartásukért.

A 12 célba érkező csapat közül 4 sepsiszentgyörgyi, és ezzel minden a versenyen induló szentgyörgyi csapatnak sikerült befejeznie a versenyt (még a 19 éves átlagéletkorú, a legfiatalabb versenyen induló csapatnak, a ROOKIES-nak is). Emellett a sepsiszentgyörgyiek állhattak a dobogó két legmagasabb fokára is: első hely - ALPINSPORT, második hely IRON TEAM. Harmadik helyen a zernyesti SOCHIMA csapat végzett. A versenyt 2 marosvásárhelyi csapat is befejezte az 5 induló csapatból: 5.-nek érkezett célba a DEAD MEAT, 6.-nak pedig a NOVOCOM - IRON MAJDNEM csapat. Szintén célba ért a magyarországi TURULFIAK, akik előszőr vettek részt ezen a versenyen, és annak ellenére, hogy nem jártak még magas hegyekben megbirkoztak a kihívással.

12. NOMAD - Bukarest - 72:00:00

A 35 tagú szervezői csapat, akik a marosvásárhelyi OUTWARD BOUND és az Örökmozgók tagjaiból kerültek ki, mindent megtettek annak érdekében, hogy a verseny idei kiadása is sikeres legyen. A résztvevők biztonságát a Hargita megyei Vöröskereszt, a marosvásárhelyi SMURD és a Vâlcea megyei hegyimentő csapat felügyelte, és rengeteg munkájuk akadt. Összesen 16 versenyzőt hoztak le a hegyi mentők. A leggyakoribbak a térdsérülések és a vízhólyagok voltak. Egyetlen komolyabb baleset sem történt, és ez a versenyzők jó felkészültségének is köszönhető, hiszen a rossz időjárásnak és az éjszakai gyaloglásnak, kerékpározásnak ezen a sziklás terepen akár súlyosabb következményei is lehettek volna.