Roberts négy a négy elleni játékban ütötte a győztes gólt, az új csodakapus, Patrick Lalime lábvédői között. Lalime most is megfogott 39 lövést, de teljesítménye eltörpül Curtis Joseph heroikus produkciója mellett: "CuJo" ötvennégy lövést hárított! Lalime a meccs előtt ebben a playoffban 164 lövésből 162-t kifogott, és négy shutouttal rekordot állított be. Most először kapott kettőnél több gólt...

A Colorado klubcsúcsot állított be: még sohasem ütött nyolc gólnál többet a playoffban. A hazaiakat roppant mód zavarta, hogy az első meccsen a Pepsi Centerben kaptak ki a Sharkstól, méghozzá jó alaposan, 6-3-ra. Most ez a veszély nem fenyegetett, egysszerűen szétszedték ellenfelüket. "Meg akartuk mutatni magunknak és a világnak is, hogy milyen az igazi Avalanche" - nyilatkozta Bob hartley, a Stanley-kupát védő csapat edzője.

Darryl Sutter, a vendégek edzője furán taktikázott: Jevgenyij Nabokovot, betliző kapusát csak azok után cserélte le, hogy az orosz fiú bekapta a nyolcadikat is - 28 lövésből -, ekkor Mika Kiprusoff állt a helyére, aki az utolsó 7 perc 49 másodpercben már csak két lövést kapott, s mindkettőt fogta. Peter Forsberg megint ütött egy gólt, adott egy gólpasszt, s a playoffban nyolc meccsen tizenegy pontnál (három gól, nyolc assziszt) tart - mindezt eltávolított léppel...

Steve Yzerman, a Detroit csapatkapitánya a meccs első kapuralövéséből gólt ért el Brent Johnson ellen, két további veterán, Brett Hull és Luc Robitaille is betalált, s bár a végén Scott Mellanby duplájával 3-2-re feljött a Blues, a Red Wings mégis 2-0-ás előnnyel utazhat a Mississippi partjára.

Eredmények:
Colorado Avalanche - San Jose Sharks 8-2 (Az állás 1-1)
Blake 2, Hinote, Sakic, Hejduk, E. Messier, De Vries, Forsberg, illetve Matteau, Marleau

Detroit Red Wings - St. Louis Blues 3-2 (Az állás 2-0)
Yzerman, Hull, Robitaille, ill. Mellanby 2

Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators 3-2 (háromszori hosszabbítás, az állás 1-1)