A Calgary hatalmas energiákat mozgósított az egyenlítésre, az utolsó harmadban 12:3 volt a kapura lövések aránya, de a 19 éves csodakapus, Dan Blackburn mindent hárított. A kapujára tartó 36 lövésből 35-öt megfogott, igaz, McLennan sem védett rosszul, (30/2), csakhogy vele minden meccsét elveszíti a Flames. Meglehet, Szuperrel a kapuban jobban menne.

Minneapolisban a liga két pozitív meglepetéscsapata, a Wild és a Pittsburgh csapott össze, de az 1-1-es végeredmény nem igazán villanyozta fel a nézőket. Mario Lemieux, a liga pontkirálya ebben a szezonban harmadszor maradt pont nélkül, pedig Rick Kehoe, az acélvárosiak edzője most összeállított egy új sort: Lemieux mellé oadarakta a felépült Martin Strakát és a villámgyors Alexandre Daigle-t. Patrik Forsberg újra varázsol, s következésképpen magára talált a tavalyi bajnok Colorado Avalanche. Az ornskoldsviki svéd center egy gólt és két gólpasszt szerzett, s úgy talált a hálóba, hogy saját kipattanó korongját térden csúszva kotorta a Nashville hálójába.