Pavel Bure nélkül is nyert a New York Rangers jégkorongcsapata az NHL legutóbbi játéknapján. A klasszis orosz szélső artroszkópiás műtéten esett át, a jobb és a bal térdében egyaránt a porcot kellett operálni. Az orvosok szerint talán január végén lesz ismét bevethető állapotban. "A beavatkozás nagyon jól sikerült, a rehabilitációs programot máris megkezdheti Pavel, s remélhetőleg jó formában térhet vissza a jégre" - nyilatkozta Andrew Feldman orvos.

A csapat is kitett magáért, pedig nem volt könnyű nélkülözni a legjobb gólszerzőt. A tanácstalanság látszódott is a csapaton, hiszen a vendég San Jose Sharks már az ötödik percben megszerezte a vezetést Marleau találatával. Ezután viszont Mike Dunham kapus "lehúzta a rolót", huszonöt alkalommal mentette meg góltól csapatát. Barnaby a második harmadban egyenlített, míg a győztes találatot a hosszabbítás harmadik percében Petr Nedved gyömöszölte a Cápák kapujába. A vendégeknek egy örömük maradt: a 34 éves Adam Graves ezeregyszázadik alkalommal játszott NHL-találkozón.

Rendkívül izgalmas találkozót játszott egymással a Montreal Canadiens és az Ottawa Senators. A hazai együttes ötvenhárom percen keresztül magabiztosan uralta a játékot, s vezetett is 2-0-ra, amikor előbb Daniel Alfredsson szépített (53:39), majd Shaun Van Allen egyenlíteni is tudott (58:45). Az Ottawa már a hosszabbításra készült, amikor 17,8 másodperccel a rendes játékidő letelte előtt Yanic Perreault emberelőnyből megszerezte a győzelmet jelentő találatot. "Minden pont nagyon fontos. Annyira sűrű a mezőny, hogy egy-két győzelemmel akár az ötödik-hatodik helyre is felmehetsz, de ugyanennyi vereséggel a kilencedik-tizedik helyen találod magad. Éppen ezért hatalmas dolog, hogy ma nyertünk" - lelkendezett Patrice Brisebois, a Canadiens védője.

A Washington Capitals hosszabbítást követően végzett 2-2-re a Colorado Avalanche-sal, a mérkőzés hőse a december harmadika óta először védő Olaf Kölzig kapus volt, aki harmincöt bravúrral jutatta ponthoz a fővárosiakat. "Nem volt rossz visszatérés, azt hiszem, jól játszottam" - konstatálta cseppet sem szerényen a statisztikai mutatóit a hálóőr.

Eredmények:
New York Rangers - San Jose Sharks 2-1 (0-1, 1-0, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után
Madison Square Garden, 18 025 néző
gól: Matthew Barnaby (38:58), Petr Nedved (62:25), illetve Patrick Marleau (4:51)

Atlanta Thrashers - Toronto Maple Leafs 1-0 (0-0, 0-0, 1-0)
Philips Arena, 10 008 néző
gól: Brad Tapper (56:18)

Montreal Canadiens - Ottawa Senators 3-2 (0-0, 2-0, 1-2)
Corel Centre, 16 807 néző
gól: Oleg Petrov (30:38), Doug Gilmour (35:30), Yanic Perreault (59:42), illetve Daniel Alfredsson (53:39), Shaun Van Allen (58:45)

Washington Capitals - Colorado Avalanche 2-2 (0-1, 2-1, 0-0, 0-0) - hosszabbítás után
Pepsi Center, 18 007 néző
gól: Jeff Halpern (23:05), Jaromir Jagr (30:56), illetve Steve Reinprecht (10:19), Milan Hejduk (35:51)