A Pittsburgh Penguins Carolinában nyert 2-0-ra, kapujában az élete harmadik NHL-mérkőzésén védő, huszonkét esztendős Sebastien Caronnal. A hálóőr eddig hétfőn, a Boston ellen védett először kezdőként, ott csapata 2-1-re győzött. "Nagyon boldog vagyok, olyan az egész, mint egy álom. Már a következő meccsre koncentrálok" - nyilatkozta Caron.

A New Jersey Devils leiskolázta, s 5-0-s vereséggel küldte haza a New York Islanderst, s ezzel a szezon során először, sorozatban ötödik találkozóját is megnyerte. A kapuban Martin Brodeur huszonhét védést mutatott be, pályafutása során hatvanadszor őrizte meg hálója érintetlenségét. "Elkaptam az első lövést, majd a lepattanó korongra feküdtem. Ez kulcsfontosságú volt, megváltoztatta a játékot. Ha az ellenfél szerzett volna először gólt, talán más játék alakul ki" - nyilatkozta Brodeur.

A Florida Panthers ketrece előtt Roberto Luongo parádézott, huszonhét lövést védett, s mivel Olli Jokinen kétszer, Andreas Lilja pedig egyszer betalált a Bostoni kapuba, a Párducok 3-0-ra nyertek. Ez volt Luongo pályafutásának harmadik shutoutja. Nem sokkal rutinosabb ebben a kategóriában kollégája, Pasi Nurminen sem, aki az Atlanta Thrashers kapujában másodszor védett hibátlanul, 1-0-s győzelemhez segítve ezzel csapatát, s új trénerét, Bob Hartley-t.

Eredmények:
Carolina Hurricanes - Pittsburgh Penguins 0-2 (0-1, 0-0, 0-1)
Straka (8:54), Manderville (59:58)

Washington Capitals - New York Rangers 1-2 (1-1, 0-0, 0-0, 0-1) - hosszabbítás után
gól: Miller (1:40), illetve Poti (15:36), Bouchard (61:58)

Columbus Blue Jackets - Anaheim Mighty Ducks 3-4 (0-3, 1-0, 2-1)
Marshall (33:10), Cassels (45:59), Sillinger (50:08), illetve Chistov (12:14), Szmirnov (13:10), Rucchin (15:16), Valicevic (45:04)

New Jersey Devils - New York Islanders 5-0 (1-0, 1-0, 3-0)
Friesen (16:07), Elias (31:45), Tverdovszkij (44:28), Brilin (49:23), Langenbrunner (56:10)

Florida Panthers - Boston Bruins 3-0 (0-0, 2-0, 1-0)
Jokinen 2 (21:24, 36:34), Lilja (56:41)

Atlanta Thrashers - Montreal Canadiens 1-0 (0-0, 0-0, 1-0)
Savard (55:31)

Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings 4-1 (0-1, 3-0, 1-0)
Zsamnov (23:31), Simon (29:12), Daze (29:48), Bell (55:06), illetve Zetterberg (9:59)