Jégkorongmérkőzésen szokatlan eredmény született a Buffalo-Pittsburgh NHL-összecsapáson, ahol hatvan perc, majd a hosszabbítás során sem sikerült gólt szerezni. A hazaiak kapusa, Martin Biron 23 lövést hárítva ezzel sorozatban második alkalommal őrizte meg kapott gól nélkül hálóját, míg kollégája, Sebastien Caron 34-szer védett bravúrosan. A két kapus idei mérlege is egészen jó: Biron három, Caron kettő shutoutnál tart, utóbbi mindezt úgy érte el, hogy eddig mindössze hat NHL-mérkőzést játszott.

"A shutoutokról általában senki sem beszél, ez egyfajta tiltott szó a jégkorongban" - mondta Biron. Caron szerint a legfontosabb, hogy a korongra kell koncentrálni. "Jól védtem ma, igaz, szinte vonzottam a korongot. Magabiztos vagyok, nem próbálok túl sokat csinálni. Egyszerűen a pakkra koncentrálok."

1985 óta nem fordult elő, hogy a Philadelphia Flyers idegenben hatos győzelmi sorozatot érjen el, ám ez most a Toronto Maple Leafs elleni 3-1-es diadallal sikerült. A mérkőzés ötven percig 1-1-re állt, ekkor előbb Roenick (49:48), majd Recchi (50:10) is betalált, megszakítva ezzel a hazaiak tizenhárom mérkőzés óta tartó hazai veretlenségét.

"Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk, mindannyiunk fejében az motoszkált, hogy a Toronto 13 meccs óta legyőzhetetlen otthonában. Két jó csapat csapott össze, valakinek nyerni kellett. Miért ne lehettünk volna ezek mi?" - nyilatkozta elégedetten a találkozó után Roenick, akinek együttese idegenben a legjobb a Keleti főcsoportot tekintve. Mellesleg a Flyers mindössze hárompontnyira áll a liga legjobbja, az Ottawa mögött.

Eredmények:
Buffalo Sabres - Pittsburgh Penguins 0-0

New York Islanders - New York Rangers 0-5 (0-2, 0-1, 0-2)
Barnaby 2 (12:21, 20:38), Mironov (14:45), Bouchard (55:48), Lundmark (56:57)

Toronto Maple Leafs - Philadelphia Flyers 1-3 (0-1, 0-0, 1-2)
Mogilnij (40:54), illetve Handzus (16:11), Roenick (49:48), Recchi (50:10)

Atlanta Thrashers - St. Louis Blues 8-4 (5-2, 3-1, 0-1)
Heatley 2 (2:36, 12:55), Snyder (6:03), Tapper (8:28), Savard (11:08), Kovalcsuk 2 (31:40, 36:16), Kaberle (34:16), illetve Tkacsuk 2 (4:33, 15:20), Jackman (22:50), Boguniecki (47:19)

Nashville Predators - Vancouver Canucks 3-2 (1-0, 2-0, 0-2)
Hartnell (8:15), Hall (22:12), Legwand (34:20), illetve Bertuzzi 2 (48:22, 49:23)