A végeredmények azonban olykor nem tükrözik egészen pontosan a pályán történteket, hiszen a Devils 3-1-es, papíron könnyűnek látszó sikere az Óriási Kacsák otthonában csak úgy jöhetett létre, hogy Langenbrunner három másodperccel a végső dudaszó előtt biztosította be az Ördögök győzelmét, miután a kapus lehozatala miatt üresen tátongó ketrecbe helyezett.

Ugyancsak kérdéses volt a Vancouver-Detroit meccs végkimenetele hét perccel a vége előtt, hiszen ekkor még 2-2-re állt a csata, ekkor azonban érkezett Lidström, majd egy perccel később McCarty, majd nem sokkal később Holmström, így a Vörös Szárnyak röpke három perc alatt eldöntötték a mérkőzést, és látszólag fölényes, 5-2-es sikerrel térhettek haza Kanadából.

A Dallas-Tampa Bay találkozó viszont valóban korán eldőlt, hiszen már az első húsz percet követően háromgólos vendégelőnyt mutatott az eredményjelző tábla. Ezt később még megtoldották eggyel, így Zubov kései találata csak szépségtapaszt jelentett a meglepetésre hazai pályán betliző nyugati főcsoport-vezetőnek.

Sikerével a Tampa őrzi az utolsó rájátszást érő helyet a Keleti főcsoportban.

Eredmények:
Philadelphia Flyers - New York Islanders 1-3
Johnsson (38:56), illetve Peca (24:51), Hamrlik (24:54), Parrish (56:10)

Carolina Hurricanes - Florida Panthers 3-1
Cole (5:02), Wallin (36:52), Vasicek (39:22), ill. Worrell (53:11)

Edmonton Oilers - Phoenix Coyotes 1-5
Carter (44:48), ill. Langkow (5:52, 28:13, 45:11), Johnson (26:50), Abid (50:53)

Vancouver Canucks - Detroit Red Wings 2-5
Naslund (39:42), Bertuzzi (41:37), ill. Fjodorov (16:16), Boileau (21:59), Lidström (53:15), McCarty (54:32), Holmström (56:22)

Dallas Stars - Tampa Bay Lightning 1-4
Zubov (51:09), ill. Lecavalier (9:35), Roy (10:51, 18:19), St. Louis (30:21)

Anaheim Mighty Ducks - New Jersey Devils 1-3
Oates (39:14), ill. Friesen (0:24), Pandolfo (48:37), Langenbrunner (59:57)

Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs 4-0
Gratton (13:38), Satan (18:29, 48:44), Pyatt (41:32)