A Dallas Stars mentette meg a hazai csapatok becsületét az NHL hétfői játéknapján, amelyre mindössze három meccs jutott. A texasi együttes a bajnokság idei legjobbját, a 71 pontos Ottawát fogadta, s miután 5-3-ra legyőzte, egy pontra megközelítette a tabellán.

A szezon két legjobb együttesének mérkőzése bővelkedett az izgalmakban és a fordulatokban. Az Ottawa már 2-0-ra is vezetett, amikor a második harmad közepén a Dallas előbb száz másodperc alatt egyenlített Morrow és Modano góljaival, majd (Havlat újabb kanadai vezetést jelentő lökete után) az utolsó húsz percet, simán, 3-0-ra hozva a mérkőzést is megnyerte 5-3-ra. A vendég Szenátoroknál minden találat Martin Havlat nevéhez fűződött, aki pályafutása harmadik mesterhármasát érte el. Sőt, a Dallas új arénáját is ő avatta fel, ráadásul a Starsnak utoljára már tavaly január 5-én Corey Stillman (St. Louis Blues) ütött mesterhármast.

"Igazán izgalmas mérkőzést és remek játékot láthatott a közönség" - nyilatkozta Morrow is, a s bizony a statisztika alátámasztotta mindezt: a találkozón negyvennyolc kapura lövésből nyolc gól született. Arra már több mint egy éve (2002. január 20.) nem akadt példa, hogy az Ottawa úgy kapjon ki, hogy két harmad után még nála az előny. A két együttes legközelebb február 27-én, a kanadai fővárosban csap össze egymással.

Eredmények:
Buffalo Sabres - Nashville Predators 1-5 (0-3, 0-1, 1-1)
Gratton (44:38), illetve Hall (5:03), Jacsmenev (13:08), Murray (14:06), York (32:46), Legwand (40:19)

Dallas Stars - Ottawa Senators 5-3 (0-1, 2-2, 3-0)
Morrow (30:00), Modano 2 (30:41, 59:23), Young (49:15), Guerin (54:36), illetve Havlat 3 (4:52, 22:06, 31:45)

Los Angeles Kings - San Jose Sharks 0-3 (0-2, 0-1, 0-0)
Nolan (2:31), Marchment (9:51), Bradley (6:18)