4-0-ra győzött, s a jégkorong-bajnokságban megőrizte kétpontos előnyét az Ottawa Senators NHL-csapata. A Nyugati főcsoport Középső csoportjában élre ugrott a Detroit Red Wings, miután 5-1-re verte a Washingtont. A Philadelphia hazai pályán vesztette el négy mérkőzés óta tartó veretlenségét.

A Nyugati főcsoport Középső csoportjának élére ugrott a Detroit Red Wings jégkorongcsapata, miután az NHL szombati játéknapján 5-1-re legyőzte a Washington Capitalst. A csapat két legjobbja az egy-egy gólt, illetve gólpasszt jegyző Mathieu Dandenault és Pavel Dacjuk volt. "Védelmünk fantasztikusan jól játszott, főleg az emberhátrányos helyzetekben. Azt hiszem, ez meglepte az ellenfelet" - nyilatkozta elégedetten Luc Robitaille, aki szintén betalált Kölzig kapus hálójába.

Fölényesen, 4-0-ra nyert az Ottawa, a Szenátorok ezúttal a Nashville-t lépték le. "Ez volt a legjobb csapat, amellyel idén találkoztunk. Úgy haraptak, mint az éhes oroszlánok" - jegyezte meg találóan Jason York, a Ragadozók védője. Az Ottawa kapujában Patrick Lalime tizennyolc bravúrt mutatott be, s a szezon során nyolcadszor ért el shutoutot - megtörve ezzel a franchise-rekordot.

Eredmények:
Pittsburgh Penguis - St. Louis Blues 2-1 (0-0, 1-1, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után
Fata (27:06), Heins (64:33), illetve Demitra (28:39)

Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs 3-5 (0-0, 3-2, 0-3)
Zednik (28:18), Juneau (31:18), Kilger (35:25), illetve Mogilnij (20:43), Sundin (37:19), Domi (54:33), Antropov (57:38), Roberts (59:36)

Ottava Senators - Nashville Predators 4-0 (0-0, 1-0, 3-0)
Alfredsson (24:20), Arvedson 2 (42:20, 59:44), Pothier (42:43)

Philadelphia Flyers - Florida Panthers 2-4 (0-1, 1-0, 1-3)
Recchi (27:30), Roenick (57:12), illetve V. Kozlov (9:01), Nilson (44:10), Cullen (49:29), Huselius (59:09)

Washington Capitals - Detroit Red Wings 1-5 (0-2, 0-1, 1-2)
Goncsar (50:57), illetve Dandenault (9:47), Dacjuk (10:02), Holmström (28:13), Robitaille (52:55), Draper (57:43)

Edmonton Oilers - Vancouver Canucks 2-3 (0-1, 2-1, 0-0, 0-1) - hosszabbítás után
Horcoff (27:38), Pisa (38:30), illetve Ohlund (4:38), Linden (39:38), Morrison (61:22)