Két mérkőzést sérülés miatt kihagyott, majd visszatérte után mesterhármast ütött Szergej Fjodorov, a Detroit Red Wings jégkorongcsatára, így segítve 7-2-es győzelemhez csapatát. Hazai pályán 0-3-ról nyert a Tampa Bay, s nagy lépést tett a playoff felé.

Amióta elárulta Kurnyikovával kötött házasságának titkát, látványosan megkönnyebbült, mondhatni felszabadult a Detroit Red Wings jégkorongozója, Szergej Fjodorov. Az orosz csatár, a St. Louis Blues elleni, pénteki rangadón mesterhármassal segítette csapatát, a Detroit Red Wingset a 7-2-es diadalhoz. "Szenzációs este volt, élveztem minden egyes jégen töltött pillanatát" - mondta a klasszis. A Detroit győzelmével átvette a vezetést a Nyugati főcsoport Középső csoportjában.

Egy harmadon keresztül érett a meglepetés Tampában is, ahol a Colorado Avalanche jól ráijesztett a hazaiakra, s a Blake, Tanguay, Hejduk trió jóvoltából 3-0-s előnyre tett szert. Ám a hazai együttes nem adta fel, előbb egyenlített, majd Modin révén másfél perccel a rendes játékidő lejárta előtt kiharcolta a 4-3-s győzelmet is. A siker azt jelentette, hogy a Tampa Bay nagy lépést tett afelé, hogy 1996 óta először bejusson a playoffba.

Eredmények:
Carolina Hurricanes - Minnesota Wild 1-0 (0-0, 0-0, 1-0)
Bayda (56:27)

New York Rangers - Philadelphia Flyers 5-1 (4-0, 0-0, 1-1)
Lundmark (6:00), Holik 2 (8:38, 56:47), LaCouture (9:06), Nedved (12:49), illetve Murray (58:19)

Detroit Red Wings - St. Louis Blues 7-2 (2-0, 2-0, 3-2)
Fjodorov 3 (0:45, 17:37, 24:42), Holmström (38:11), McCarty (41:26), Zetterberg 2 (44:02, 49:59), illetve Podein (43:00), Demitra (58:45)

Tampa Bay Lightning - Colorado Avalanche 4-3 (0-3, 2-0, 2-0)
Boyle (23:36), Fedotyenko (35:57), Andrejcsuk (49:55), Modin (58:29), illetve Blake (3:39), Tanguay (3:53), Hejduk (12:49)

Atlanta Thrashers - Florida Panthers 1-2 (0-0, 0-2, 1-0)
Kovalcsuk (59:24), illetve Biron (23:02), Huselius (28:03)

Chicago Blackhawks - Calgary Flames 0-2 (0-0, 0-0, 0-2)
Drury (50:52), Iginla (59:49)

Dallas Stars - Nashville Predators 1-2 (0-0, 0-1, 1-1)
Hatcher (49:46), illetve Orszagh (39:58), Hartnell (57:03)

Anaheim Mighty Ducks - Edmonton Oilers 1-4 (1-0, 0-2, 0-2)
Visnyevszkij (12:17), Pisani 2 (21:40, 54:27), Marchant (35:52), Moreau (59:09)