Jerry Stackhouse, a Washington Wizards erőssége 37 ponttal járult hozzá csapata sikeréhez a Miami Heat ellen az NBA legutóbbi játéknapján, így a Varázslók továbbra is harcban állnak a rájátszást jelentő helyek egyikéért.

A félidőig valósággal szenvedő Washington leginkább a harmadik negyedben bemutatott hét labdaszerzésének, valamint a mérkőzésre hat órával a kezdés előtt beeső Jerry Stackhouse parádéjának köszönheti hét pontos sikerét a Miami Heat ellen. Stackhouse bokája még a Detroit elleni, péntek esti találkozón fordult ki, ennek ellenére 22 mezőnykísérletéből 11-szer betalált, büntetőt pedig mindössze egyet hibázott el. Michael Jordan 19 pontot tett hozzá a Wizards teljesítményéhez, amelynek gyakorlatilag minden hátralévő hazai mérkőzését meg kell nyernie, ha komolyan gondolja a rájátszásba jutást.

Eredmények:
Washington Wizards - Miami Heat 89-82 (21-20, 27-28, 22-15, 19-19)
Legjobb dobók:
Stackhouse 37, Jordan 19, Laettner 8 (12 lepattanó), illetve Grant (11 lepattanó) és Best 16-16

Orlando Magic - New Orleans Hornets 96-86 (27-27, 20-14, 25-23, 24-22)