Brian Leetch találatával 1-0-ra győzött a New York Rangers a városi rivális, Islanders ellen, s kicsit közelebb lopózott a rájátszást jelentő nyolcadik helyhez a Keleti-főcsoportban. A biztos playoff-résztvevő Vancouver Todd Bertuzzi mesterhármasával nyert Dallasban, az Atlanta tizenhárom másodperccel a rendes játékidő letelte előtt szerzett győztes gólt a Columbus ellen.

Todd Bertuzzi mesterhármasával már 42 gólnál tart az NHL-ben, míg a Vancouver Canucks jégkorongcsapata a dallasi 4-2-es sikerrel a Nyugati-főcsoport második helyére lépett előre, s biztos playoff-résztvevőként figyelheti az alapszakasz történéseit. A Canucks negyedik találata Pat Kavanagh nevéhez fűződött, aki élete első NHL-gólját szerezte.

Nagyon dühös lehet a Columbus Blue Jackets együttese, miután a Atlanta Thrashers elleni idegenbeli összecsapáson kétszer is egyenlíteni tudott, ám végül Dany Heatley tizenhárom másodperccel a rendes játékidő lejárta előtt győztes gólt ütött, ezzel nyert 3-2-re az Atlanta. A találat értékét növeli, hogy a gólszerző gyakorlatilag a büntetőpadról korcsolyázott az ellenfél kapujáig...

Összesen egy gólt láthatott a New York-i közönség, a város két elitcsapatának összecsapásán. A párharcból a Rangers jött ki jobban, Brian Leetch találatával 1-0-ra verte az Islanderst, s kicsit közelebb került a rájátszást jelentő nyolcadik helyhez, amelyet éppen a városi rivális bitorol.

Eredmények:
New Jersey Devils - Philadelphia Flyers 2-4 (0-2, 1-2, 1-0)
McKenzie (22:49), Elias (42:46), illetve Kapanen (3:53), Desjardins (15:13), McKenzie (22:49), Amonte (24:22)

New York Rangers - New York Islanders 1-0 (0-0, 0-0, 1-0)
Leetch (51:43)

Tampa Bay Lightning - Minnesota Wild 3-3 (1-1, 2-1, 0-1, 0-0) - hosszabbítás után
Tim Taylor (0:38), Fegyotyenko (31:56), St. Louis (37:31), illetve Johnson (12:15), Gaborik (38:19), Brunette (55:35)

Atlanta Thrashers - Columbus Blue Jackets 3-2 (1-0, 1-2, 1-0)
Kovalcsuk (12:50), Hartigan (33:21), Heatley (59:47), illetve Pirjeta (30:22), Sanderson (34:05)

Nashville Predators - Edmonton Oilers 3-5 (0-2, 2-0, 1-3)
Orszagh (25:24), Arhipov 2 (34:38, 45:58), illetve Comrie (1:46), Ferguson (16:51), Hemsky (42:19), Chimera (55:07), Reasoner (59:18)

Dallas Stars - Vancouver Canucks 2-4 (1-0, 0-2, 1-2)
Young (9:52), Boucher (52:52), illetve Bertuzzi 3 (28:14, 38:37, 46:25), Kavanagh (42:43)

San Jose Sharks - Chicago Blackhawks 2-3 (0-2, 1-0, 1-0, 0-1) - hosszabbítás után
Sturm (25:35), Primeau (53:44), illetve Simon (1:16), Bell (7:36), Fleury (61:26)