Hat gólt ütött, s egyet sem kapott a New Jersey Devils jégkorongcsapata az NHL vasárnapi játéknapján, amikor az Ördögök a New York Islanderst oktatták a korszerű, eredményes játékra. A Chicago két és fél perccel a mérkőzés vége előtt már 4-1-re is vezetett, az Edmonton mégis egyenlített. A nap harmadik összecsapásán a Vancouver az Anaheim otthonában kapott ki 3-1-re.

Nagyon sima mérkőzést hozott a Keleti-főcsoport vasárnapi NHL-rangadója, ahol a második helyen álló New Jersey Devils a New York Islanderst fogadta, s rossz vendéglátóként 6-0-ra győzött is. A találkozónak három hőse is akadt, a legnagyobb bravúrt Patrik Elias jegyezhette a maga négy találatával, amelyet ráadásul klasszikus mesternégyesként ért el.

"Az utolsó 10-15 mérkőzésen folyamatosan úgy érzem, jó formában vagyok, ráadásul Gomeznek is egyre jobban megy" - jegyezte meg a csatár, aki idei 27 találatából tizet a legutóbbi tizenhárom mérkőzésén ért el. A már említett Scott Gomez a hat gólból öthöz asszisztált, míg Martin Brodeur kapus az idény során kilencedszer nem kapott gólt (pályafutása 64. shutoutja), s immár negyedik olyan szezonját teljesíti, amelynek során legalább negyven győzelem tevékeny részese lehetett.

"Az állandóság az a tényező, amit karrierem kezdetén magam elé tűztem. Minden évben ugyanúgy szeretnék teljesíteni, minél több mérkőzést megnyerni" - nyilatkozta a klasszis hálóőr, aki tavaly az első olyan kapussá vált, aki sorozatban nyolc idényen át legalább 30 győzelemre vezetett csapatát.

Nincs ügyetlenebb (vagy inkább szerencsétlenebb) csapat a Chicago Blackhawksnál, bizonyosodott be az Edmonton elleni összecsapáson, ahol a Sólymok két és fél perccel a találkozó vége előtt már 4-1-re is vezettek, mégis be kellett érniük a döntetlennel. Az Anaheim magabiztosan nyert Vancouverben, a mérkőzés hőse azonban nem a Kacsák csapatából került ki. Rob Shick játékvezető NHL pályafutásának ezredik összecsapását dirigálta, az elsőre még 1986. április hatodikán, Detroitban került sor.

Eredmények:
New Jersey Devils - New York Islanders 6-0 (2-0, 1-0, 3-0)
Stevens (5:04), Elias 4 (11:51, 34:22, 40:35, 54:11), Stevenson (59:08)

Chicago Blackhawks - Edmonton Oilers 4-4 (1-1, 2-0, 1-3, 0-0) - hosszabbítás után
Karpovcev (14:53), Radulov (26:27), Arnason (33:59), Daze (45:17), illetve Smyth (11:22), Dvorak 2 (57:31, 58:59), Marchant (57:59)

Anaheim Mighty Ducks - Vancouver Canucks 3-1 (2-0, 0-1, 1-0)
Thomas (4:19), Oates (18:11), Sykora (40:41), illetve Näslund (29:47)