Az már korábban eldőlt, hogy az NHL Keleti-főcsoportját az Ottawa Senators együttese nyerte meg, a vasárnapi, utolsó alapszakaszbeli fordulóban aztán az is világossá vált, hogy Nyugaton a Dallas Stars csapata végzett az élen s kezdheti a legelőnyösebb pozícióból a rájátszást. A divíziókat tekintve a Colorado Avalanche új csúcsot állított fel, hiszen az Északnyugati-csoportot sorozatban kilencedszer nyerte meg.
Vancouver Canucks - St. Louis Blues

A párharcok valamelyik csapat négy győzel- méig tartanak. Az első fordulóra magyar idő szerint péntek hajnalban kerül sor.

A Dallas hazai környezetben nem botlott, igaz, a jóval gyengébb Nashville Predators ellen ez komoly hiba is lett volna. Főleg azok után, hogy tudni lehetett, ha nyer a csapat, biztos első. Ennek megfelelően Stu Barnes az első, Ulf Dahlen pedig a második harmadban lőtt emberelőnyös gólt, ezzel nyert a Dallas 2-0-ra.

NHLhttp://forum.origo.hu/forum?act=show&fid=42791A Szigetlakók kerültek az NHL-rájátszásba/sport/amerika/20030405aszigetlakok.html

A csapat még egy nagy sikert elkönyvelhetett: amellett, hogy bravúrosan játszva kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott egész idényben, olyan kapussal rendelkezett, mint Marty Turco. A statisztikusok szerint az NHL modern éráját (azaz a II. világháború óta) számítva a legjobb teljesítményt nyújtotta, mérkőzésenként átlagban 1,72 gólt kapott, ami hihetetlen számadat, főleg a 64 bajnoki tekintetében. (Összesen ugyan 82 mérkőzést játszott minden együttes, de Turco február-márciusban bokasérülés miatt tizennyolc meccset kihagyott.) "Való igaz, mágikus év volt ez a csapatnak és az én számomra is. Nem is kívánhatnék magamnak jobb éjszakát és jobb alapszakaszt" - nyilatkozta a kapus.

Boldog lehet a Colorado Avalanche is, amely összességében a Nyugati-főcsoport harmadikja lett. A St. Louis Blues elleni, 5-2-es (sorozatban 17. hazai) siker viszont azt is jelentette, hogy a divíziókat tekintve a Lavina nyerte az Északnyugati-csoportot, zsinórban kilencedszer. Ennél jobb teljesítményre még nem akadt példa az NHL történetében, az eddigi csúcsot a Montreal Canadiens tartotta, amely 1974-75 és 1981-82 között nyolc ízben lett térsége legjobbja.

Eredmények:
Buffalo Sabres - New Jersey Devils 2-2 (0-1, 2-1, 0-0, 0-0)
Zsitnyik, Kotalik, illetve Elias, Marshall

Minnesota Wild - Columbus Blue Jackets 4-3 (1-0, 2-2, 1-1)
Brunette, Gaborik, Kuba, Ronning, illetve Sanderson 2, Vyborny

Atlanta Thrashers - Tampa Bay Lightning 6-2 (2-0, 2-2, 2-0)
Piros 3, Heatley 2, Kovalcsuk, illetve Laukkanen, Lecavalier

Carolina Hurricanes - New York Islanders 1-2 (0-1, 0-1, 1-0)
Bayda , illetve Asham, Martinek

Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings 4-3 (1-2, 0-0, 2-1, 1-0) - hosszabbítás után