Nem bízta a hetedik mérkőzésre a döntést a Dallas Stars jégkorongcsapata, amely az NHL-playoff negyeddöntőjében, ha nehezen is, de kicsikarta a továbbjutást az Edmonton Oilers ellen. A hatodik, kanadai összecsapáson a texasi Csillagok Mike Modano utolsó harmadban szerzett góljával 3-2-re nyertek, s a négy győzelemig tartó párharcot 4-2-es összesítéssel abszolválták.

Sorozatban ötödször búcsúztatta a Dallas Stars jégkorongcsapata az Edmonton Oilerst az NHL rájátszásában, miután a negyeddöntő hatodik mérkőzésén 3-2-re nyert. Az utóbbi években minden alkalommal összekerült egymással a két együttes, utoljára 1997-ben fordult elő, hogy az Olajosok nyertek volna.

A szombati, edmontoni mérkőzést a Dallas kezdte jobban, Young, valamint Boucher révén bő tíz perc alatt kétgólos előnyre tett szert. Ezt a második húsz perc során Smyth és Horcoff még kiegyenlítette, ám a záróharmadban már csupán egy találat esett, s ezt Mike Modano ütötte. A Nyugati főcsoport győztese az elődöntőben a címvédő Detroit Red Wingset búcsúztató Anaheim Mighty Ducks ellen lép majd jégre.

A másik két szombati mérkőzésen a Philadelphia Flyers legyőzte a Torontót, s 3-2-es vezetésre tett szert, míg a Colorado nem tudta hazai pályán kicsikarni a továbbjutást, s a Minnesota 3-2-es sikerrel szépített.

Eredmények, Keleti főcsoport, negyeddöntő:
Philadelphia Flyers - Toronto Maple Leafs 4-1 (2-1, 1-0, 1-0)
gól: Kapanen (14:30, 48:41), Juskevic (16:25), Gagne (34:35), illetve Berg (2:34)
az állás: 3-2 a Flyers javára

Nyugati főcsoport, negyeddöntők:
Colorado Avalanche - Minnesota Wild 2-3 (0-1, 0-2, 2-0)
gól: Reinprecht (42:01), Blake (59:32), illetve Mitchell (3:41), Kuba (23:45), Dupuis (38:42)
az állás: 3-2 az Avalanche javára

Edmonton Oilers - Dallas Stars 2-3 (0-2, 2-0, 0-1)
gól: Smyth (22:22), Horcoff (28:34), illetve Young (0:43), Boucher (10:39), Modano (53:08)
A párharcot 4-2-es összesítéssel a Stars nyerte.