Megállíthatatlannak tűnnek az anaheimi Hatalmas Kacsák, legalábbis az NHL playoffjában. A jégkorongcsapat ugyanis a negyeddöntőben a címvédő Detroit Red Wings ellen parádéztak, az elődöntőben pedig az alapszakasz egyik legjobbja, a Dallas Stars otthonában nyertek. A körülményekre jellemző, hogy Petr Sykora győztes találata a az ötödik hosszabbításban esett, a mérkőzés pedig az NHL-történelem negyedik leghosszabb mérkőzése volt.

Döbbenetes izgalmakban s a szezon talán legjobb mérkőzésében volt részük azon szerencsés nézőknek, akik jegyet vettek a dallasi American Airlines Center jégkorong-elődöntőjére. A hazai Dallas Stars ugyanis a meglepetéscsapatot, az Anaheim Mighty Ducksot fogadta, s ötszöri hosszabbítás után kikapott a Kacsáktól.

Az NHL öt leghosszabb mérkőzése

1936. március 24. - 176:30 p. Detroit Red Wings - Montreal Maroons 1-0

1933. április 3. - 164:46 p.
Toronto Maple Leafs - Boston Bruins 1-0

2000. május 4. - 152:01 p.
Philadelphia Flyers - Pittsburgh Penguins 2-1.

2003. április 24. - 140:48 p.
Anaheim Mighty Ducks - Dallas Stars 4-3
1996. április 24. - 139:15 p.
Pittsburgh Penguins - Washington Capitals 3-2

Az alapszakasz-hetedik Anaheim az idei playoffban még veretlen, mérlege 5-0, ebből háromszor hosszabbításban sikerült kicsikarni a döntést. A Ducks mindeddig kilenc hosszabbítást él át, s Jean-Sebastien Giguere ezalatt őrizte meg hálóját kapott gól nélkül. Emberfeletti teljesítmény.

A Keleti főcsoport elődöntője nem hozott ennyi izgalmat, a New Jersey Devils Langenbrunner, Madden, valamint Stevenson találataival 3-0-ra nyert. A mérkőzés egyik hőse Martin Brodeur kapus volt, aki mindössze 15 védéssel már harmadik shutoutját könyvelhette el az idei playoffban.

Eredmények, Keleti főcsoport, elődöntő:
New Jersey Devils - Tampa Bay Lightning 3-0 (0-0, 0-0, 3-0)
Langenbrunner (47:41), Madden (51:28), Stevenson (57:09)
az állás: 1-0 a Devils javára.

Nyugati-főcsoport, elődöntő:
Dallas Stars - Anaheim Mighty Ducks 3-4 (1-1, 1-2, 1-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-1) - ötszöri hosszabbítás után